Foci

2007.10.08. 02:29

Haladás-vereség

Pécs - Elszenvedte első vereségét az NB II-es labdarúgó-bajnokság 9. fordulójában a Haladás, a szombathelyiek sorsa az első félidő hajrájában pecsételődött meg.

9. perc: Schimmer bal oldali, 18 méteres szabadrúgást ívelt középre, Balassa hat méterről a jobb sarokba fejelt (1:1).

37. perc: Kulcsár adott be balról, a kapujából kilépő Sipos Gábor az ötösön könnyedén lehúzta a labdát. Közben az egyik pécsi játékos - Horváth Zsolt - a fejét fogva elterült a gólvonalon. Berger játékvezető miután konzultált egyik asszisztensével, kiállította a - partjelző szerint - a pécsi labdarúgót lekönyöklő Guzmicsot, és büntetőt ítélt a hazai gárda javára. A tizenegyest Kulcsár a bal sarokba vágta (2:1).

68. perc: Vörös passzolt a középen felfutó Tóth Péter elé, a hátvéd 22 méterről centikkel lőtt a jobb sarok mellé.

74. perc: Bozori tálalt a bal oldalon üresen ácsorgó Kulcsárhoz, ám ő 14 méterről, tiszta helyzetben ellőtte a kapu előtt a labdát.

Az első tíz perc Haladás-fölényt, és gyors gólváltást hozott, majd egy ideig hajtottak a csapatok, de a félidő közepére ellaposodott a játék. A szünet előtti véleményes játékvezetői döntést követően felpaprikázódtak a kedélyek, így jókor jött a pihenő. Fordulást követően nem kis meglepetésre az emberhátrányban játszó vasiak egyre-másra vezették támadásaikat, a pécsiek beszorultak saját térfelükre, és erejükből csak egy-egy kontrára futotta. Igaz, míg a Haladás nagy helyzetet nem tudott kidolgozni, a mecsekaljaiak a hajrában csak magukat okolhatták, hogy a kitámadó vendégek ellen nem szereztek újabb gólokat. Mindezek ellenére a második félidőben tíz emberrel is szinte egykapuzó Haladás legalább döntetlent érdemelt volna.

Nagy Tamás: - Akartunk, küzdöttünk, így nagyon fontos győzelmet arattunk egy nagyon jó együttes ellen.

Csertői Aurél: - A kiállítás döntően befolyásolta a mérkőzés kimenetelét. Én ugyan nem láttam tisztán az esetet, de a jószemű partjelző 80 méterről szabálytalanságot vélt felfedezni. Tíz emberrel jobban futballoztunk, mint amikor tizenegyen voltunk.

További eredmények: Gyirmót-Ajka 1:1, Soroksár-Motim 0:0, Pápa-Felcsút 2:0, Budaörs-Integrál 5:0, Komló-Kozármisleny 0:1, ESMTK-Barcs 1:2, Kaposvölgye-Dunaújváros 1:1.