Foci

2009.10.26. 06:28

Viktória döntetlen az MTK otthonában

A női NB I-es labdarúgó-bajnokság rangadóján a Viktória FC Szombathely csapata gól nélküli döntetlent játszott az MTK otthonában.

Vastag Nándor

Viktória: SZVORDA - PAPP D., TÁLOSI, Horváth (Borbély, 67.), Marsai - Tóth A. (Tóth E., 46.), Megyeri, Rácz - Szarvas (Kovács, 88.), Szuh, Tóth G. Edző: Markó Edina.

Sárga lap: Nagy a 80., illetve Megyeri a 85. percben.

52. perc: A védők közül kilépő Szuh elhúzta a labdát Szőcs mellett, de kisodródott, ezért kapura lövés helyett visszagurított, ám a hazaiak felszabadítottak.

56. perc: Vágó 22 méteres szabadrúgása után Szvorda a felső lécre tolta a labdát, ami onnan a mezőnybe pattant.

68. perc: Szarvas passzából Tóth Gabriella lépett ki a védők közül, és tíz méterről előbb Szőcsbe lőtte a labdát, majd a visszapattanót a kapu fölé emelte.

71. perc: Bal oldali szöglet után Méry lefordult védőjéről, 12 méterről kapura lőtt, de Szvorda védte a jobb alsó sarokba tartó labdát.

A bajnokság élén álló MTK és a címvédő Viktória rangadója nagy küzdelmet hozott, de a kapuk ritkán forogtak veszélyben. Az első félidőben a védelmek domináltak, míg a másodikban már a támadók is többször jeleskedtek, de gólt egyik csapatnak sem sikerült szereznie, így az egyenrangú felek csatája döntetlenre végződött.

Az MTK a bajnokság kilencedik fordulójában vesztett pontot először, de továbbra is kilenccel vezet az egyel kevesebb mérkőzést játszó Viktória előtt. A szombathelyiek ezt a hátrányt még bőven ledolgozhatják, ám ehhez a helyzetkihasználáson nagyot kell javítaniuk. A két csapat vetélkedésébe beleszólhat még a Ferencváros is, amely a Taksony elleni győzelmével a tabella második helyére lépett előre.

Markó Edina: - Többször is csak a jó befejezés hiányzott a támadásainkból, de összességében a döntetlen igazságos eredmény.

További eredmények: Femina-Pécsi MFC 4:0, Taksony-FTC 1:3, Győri Dózsa-Újpest 3:0.MTK Hungária FC-Viktória FC Szombathely 0:0. - Budapest, 100 néző, NB I-es női labdarúgó-mérkőzés, vezette: Kömpf.