Foci

2010.02.22. 03:29

Hátrányban a Viktória labdarúgó-csapata

A női labdarúgó Magyar Kupa negyeddöntőjének első felvonásán a Viktória FC Szombathely csapata kikapott a határozottabban és pontosabban játszó MTK-tól.

Vastag Nándor

Viktória: Szvorda - Tóth E. (Borbély, 58.), Tóth A., Horváth N. - Papp D., Megyeri, Rácz, Marsai - Szarvas, Szuh, Tóth G. Edző: Markó Edina.

MTK: Horváth E. - Tóth A., Vesszős, Demeter, Békefi (Szabó, 46.) - Tell, GÁL, Smuczer, Godvár (Tatai, 67.) - VÁGÓ, Méry (Víg, 76.). Edző: Turtóczki Sándor.

Gól: Vágó az 59. percben.

Sárga lap: Vágó a 75. percben.

3. perc: Tóth Gabriella a bal oldalon lépett ki a védők közül, betört a 16-oson belülre és 12 méterről kapura lőtt, de a lapos és erőtlen kísérletet Horváth könnyedén védte.

12. perc: Tóth Enikő rossz hazaadására Méry csapott le, 16 méterről nagy helyzetben kapura lőtt, de Szvorda a jobb felsőbe tartó labdát bravúrral kiütötte.

59. perc: Egy rossz hazai felszabadítás a labda középen Méryhez került, aki egyből indította a védők közül kilépő Vágót, és a támadó 10 méterről a kapuból kifutó Szvorda mellett a hálóba emelt (0:1).

70. perc: Szarvas jobb oldali szögelete után a kaputól 12 méterre álló Szuh egy csel után kapura lőtt, de egy védő közbelépett.

A kupa elmúlt két kiírásának győztese, a Viktória elsőszámú bajnoki kihívójával, az MTK-vel találkozott a negyeddöntőben. A párharc első meccsét ugyan hazai helyzet vezette fel, de utána végig a sokkal agresszívebben és pontosabban játszó pestiek akarata érvényesült. A félidőhöz közeledve azonban egy szombathelyi szöglet után az egyik MTK-s védő kezére pattant a labda a 16-oson belül, ám a játékvezető sípja néma maradt. A szünet után a vezetést is megszerezték az aktívabb fővárosiak, majd a hajrában a Viktória kis nyomását is átvészelték. A visszavágó szombaton lesz.

A meccs összképe alapján megérdemelten jutott előnyhöz az MTK. De a párharc még nem lefutott, sokkal bátrabb támadójátékkal lehet a fővárosban keresnivalója a Viktóriának.

Markó Edina: - Látszott, hogy ez az első tétmeccsünk, rengeteg hibával és kevés mozgással játszottunk. Remélem, a héten többet tudunk együtt készülni, és az időjárás is jobb lesz, mert akkor elkezdődhet a formába hozás.