Foci

2011.07.23. 19:40

Haladás-vereség: izgalmas, fordulatos bajnokit nyert meg a Bp. Honvéd csapata

A Haladás Sopron Bank NB I-es labdarúgócsapata második bajnokiját is elvesztette, a Rohonci útról izgalmas meccsen a Bp. Honvéd vitte el a három pontot.

Vastag Nándor

A Haladás idegenben, a Budapest Honvéd hazai pályán szenvedett vereséget az első fordulóban, így mindkét együttesnek a javítás volt a célja.

Haladás Sopron Bank-Budapest Honvéd 2-4 (1-2)

Szombathely, 3500 néző, V: Szilasi

gólszerzők: Tóth P. (24.), Kenesei (51., 11-esből), illetve Danilo (16., 35., mindkettőt 11-esből), Novák (64.), Lovric (71.)
kiállítva: Horváth A. (85.)
sárga lap: Nagy II G. (16.), Iszlai (63.), illetve Abass (59.), Akassou (66.)

Haladás:
Rózsa - Schimmer, Guzmics, Nagy II G. (Kovács I. a szünetben), Tóth P. - Rajos (Irhás 74.), Molnár - Nagy I G. (Ugrai 70.), Sluka, Iszlai - Kenesei

Honvéd:
Kemenes - Debreceni, Botis, Lovric, Novák - Németh N. (Horváth A. 57.), Akassou, Abass, Tchami - Danilo (Hidi 83.), Délczeg (Sekulic 57.)

A szakadó eső és a mély talaj ellenére a zöld-fehérek azonnal támadólag léptek fel, és gyorsan gólt szerezhettek volna.

Az 5. percben Debreczeni elcsúszott a 16-oson belül, a labdára Iszlai csapott le, de nagy helyzetben telibe lőtte Kemenest.

A 16. percben váratlanul szerzett vezetést a Honvéd. Nagy II. Gábor húzta vissza a 16-oson belül Tchamit, aki elesett, és a játékvezető büntetőt ítélt. A 11-est Danilo laposan a bal alsó sarokba rúgta (0-1).

A szombathelyieket ez nem vetette vissza, továbbra is támadásban maradtak. Egy szöglet után Molnár kapufát fejelt, majd Tóth lövését védte lábbal Kemenes.

A 24. percben már összejött az egyenlítés. Schimmer bal oldali szögletét az ötösre berobbanó Tóth fejelte a kapu közepébe (1-1).

Az izgalmas mérkőzésen a vendégek hagyták ki a következő helyzetet. Akossou jobb oldali beadását elnézte Rózsa, így a hosszú oldalon Tchami vehette át a labdát, de 10 méterről az üres kapu fölé bombázott.

A 36. minutumban egy Honvéd kontra végén Tóth buktatta a 16-oson belül Danilót, de a játékvezető csak az asszisztens jelzésére fújta be a büntetőt. A labda mögé ismét a sértett állt, és laposan a kapu közepébe helyezett (1-2).

A Haladás gyorsan egyenlíthetett volna, de ismét nem volt szerencséje. Kenesei a bal oldalvonal mellől, 25 méterről végzett el szabadrúgást, a labda az ötösön megpattanva félmagasan a jobb kapufára vágódott. A szünet után egy nagyon elszánt zöld-fehér együttes lépett pályára, ami ismét egyenlítést eredményezett.

Az 51. percben Kovácsot a 16-oson belül Debreczeni buktatta, ismét jogosan ítélt büntetőt a játékvezető. A 11-est Kenesei laposan a bal alsó sarokba rúgta (2-2). Úgy tűnt, fordulat lesz a mérkőzésen, ám a szerencse a budapestiek mellé állt.

A 65. percben Tchami jobb oldali szöglete után a kipattanót Novák 16 méterről laposan bombázta a kapuba (2-3).

A 72. percben egy védelmi hiba pecsételte meg a hazaiak sorsát. Molnár vesztette el a labdát a 16-os előtt, így Abass került nagy helyzetbe, de 12 méteres lövését Rózsa szögletre ütötte. A bal oldali pontrúgást Tchami végezte le, és a labdát Lovric 8 méterről fejelte a bal felsőbe (2-4). Ezután még Tóth bal oldali beadása után Kenesei 10 méterről a jobb kapufát találta telibe – ez már a harmadik vasi kapufa volt a mérkőzésen.

A végén még villant a piros lap, mert Horváth a félpályánál csúnyán beleszállt Kovácsba. A Haladás jól küzdött, de a védelmi hibákért nagy árat fizetett.

1. forduló (július 15-17.):
Budapest Honvéd-Győri ETO FC 1-2, Kaposvári Rákóczi-Ferencváros 2-2, MVM Paks - Kecskeméti TE 3-2, Diósgyőri VTK-ZTE FC 4-1, Pécsi MFC-Haladás Sopron Bank 1-0, Újpest FC-Lombard Pápa Termál FC 0-1, DVSC-TEVA – Vasas-Híd 5-2, BFC Siófok-Videoton FC - elhalasztva