Foci

2011.10.03. 02:28

Labdarúgó NB III.: könnyű Haladás-siker a Répcelak ellen

A vasi csapatok közül csak a Répcelak nem szerzett pontot az NB III-as labdarúgó-bajnokság Bakony-csoportjának 7. fordulójában - nem volt esélye a Haladás II. otthonában. A Sárvár és a Körmend idegenben tudott nyerni.

Haladás: Mursits - HORVÁTH D., Nagy, GUZMICS (Szvoboda), Farkas - Kalász, Szakály, Hanzl (Szeles), Skriba - RADÓ (Bodó), GYURJÁN. Edző: Tóth László.

Répcelak: TÓTH J. - Vágvölgyi, Balassa, Koncz, ORBÁN - Földvárszki (Tóth II. Zs.), Csordás, Varga (Széles), BALIKÓ - Németh G., Tóth I. Zs. (Molnár). Edző: Varga József.

Az első perctől nyomasztó mezőnyfölénybe került a Haladás, rövid időn belül 11-est harcolt ki, de ez kimaradt. A további lehetőségeiből viszont a szünetig kétgólos előnyt szereztek a hazaiak, és kiharcoltak egy kiállítást is. A második játékrészben emberhátrányban játszó vendégek a nagy különbségű vereség elkerüléséért játszottak, amit el is értek. - Gólszerzők: Skriba (28., 11-esből), Gyurján (41. és 62.), Radó (83., 11-esből), illetve Balassa (67.). - Kiállítva: Németh G. (26.).

Tóth László: - Győzelmünk megérdemelt, bár az ellenfél rutinos játékosai mindent elkövettek a játék lassításáért, a holtidők növeléséért. Szerencsére ez nem akadályozott meg minket a három pont megszerzésében.

Varga József: - Legnagyobb bánatomra még nem vagyunk olyan jó csapat, hogy egy jobb ellenféllel szemben három tizenegyest és 65 perc emberhátrányt kibírjunk.

Badacsonytomaji SE- Körmendi FC 1-2 (0-1). - Badacsonytomaj, 100 néző, vezette: Görög M.

Körmend: TÁNCSICS - Hujber, NÉMETH P., CSENTERICS, Takács M. (Vass) - Balikó, Sárközi, Kovács, Bozóki - NIKSZ (Kiss), Takács Á. II. (Fehér). Edző: Molnár Károly.

A gyenge minőségű pályán nem alakult ki folyamatos játék. A körmendiek többet kezdeményeztek, és megérdemelten szereztek kétgólos vezetést. A hazaiak mindent megtettek az egyenlítésért, de csak szépítésig jutottak a jól és lelkesen védekező vendégek ellen. - Gólszerzők: Bertók (62.), illetve Sárközi (42.), Niksz (50.).

Molnár Károly: - Lehet, hogy nem halunk bele a szépségbe, de minden tőlünk telhetőt elkövettünk, hogy a minket elkísérő szurkolóink még jobban érezzék magukat.

Hévíz SK-Sárvár FC 0-2 (0-0). - Hévíz, 300 néző, vezette: Szepesi.

Sárvár: Szakos - SZABÓ, HORVÁTH L., SÜMEGHY, Balassa - Fülöp (Csernák), Horváth A., MÁTHÉ, CSÁKVÁRI (Tóbiás) - OSVALD MÁRIÓ, Fehér. Edző: Németh József.

Az első félidő kiegyenlített erők küzdelmét hozta. A másodikban a sárváriak átvették a játék irányítását; meg is lett az eredménye, Osvald Márió révén a 60. percben megszerezték a vezetést, majd hat perccel később bebiztosították győzelmüket. - Gólszerzők: Osvald Márió (60.), Fehér (66.).

Németh József: - Az eddigi mérkőzéseink közül most játszottunk a legfegyelmezettebben, legtaktikusabban, s ez meghozta a várva várt sikert.

További eredmények: Vár-palota-MTE 1904 2-3, Balaronfüred-NTE 1866 2-2, Csák-vár-Pápa II. 3-1, Mór-Csorna 0-1.

Szombathelyről Tóth László és Horváth Béla, Badacsonytomajról Szabó Tibor, Hévízről Horváth István tudósított.