Haladás

2012.09.24. 18:22

Az újonc HVSE nem bírt a Pilisvörösvárral

Szombathely - A Haladás VSE női kézilabdacsapata első hazai NB I/B-s mérkőzésén vereséget szenvedett a Pilisvörösvártól.

Vastag Nándor

Haladás VSE-Pilisvörösvár 30-36 (16-19)
Szombathely, 200 néző, NB IB-s női kézilabda-mérkőzés, vezette: Kovács T., Mándli.
Haladás: Tömő - SZECSŐDI 3, Pukler 4, BOLFÁN 51, Gönczöl 4, Koroknai 32, Mayer 2. Csere: Márkus (kapus), Szoták 3, Jámbor 1, Sulyok 2, Debreczeni, CSÁ- SZÁR 3. Edző: Bölöni Roland.
Pilisvörösvár: Varga - Tóth 3, BARANYAI 6, GYETVÁN 103, Benis 1, IVANICS 7, Hermann 7. Csere: Hartyáni (kapus), Feldhoffer 1, Hajbach 1. Edző: Pandi Gábor.
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/3.
Kiállítások: 6, ill. 4 perc.

A bajnokság 2. fordulójában mutatkozott be hazai közönsége előtt a Haladás csapata. A zöld-fehérek jól kezdtek, a 6. percben 5-2-re vezettek. Ezután azonban sok labdát vesztettek, és a vendégek elsősorban lerohanásokból a maguk javára fordították a mérkőzést (17. perc: 7-12). A szünetig sikerült csökkenteni a hátrányt, de a fordulás után gyors indításokból ismét sorra kapta a gólokat a házigazda (35. perc: 17-25). Nagy üldözőverseny vette kezdetét, de a rivális jól őrizte vezetését. A nagyon sok gólt kapó Haladás második bajnokiján is kikapott, míg a Pilisvörösvár másodszor nyert.  Ifi: 36-31 (18-11).

Bölöni Roland: - Ennyi fegyelmezetlenséggel nem lehet mérkőzést nyerni.