Csak kapufákra tellett: Haladás - MTK 0-0

Az OTP Bank Liga 18. fordulójában a Szombathelyi Haladás Halmosi Péter és Nagy Gábor révén két kapufát is lőtt, ám meg kellett elégednie az egy ponttal.

Szombathelyi Haladás - MTK 0-0

Szombathely, 2480 néző,  játékvezető: Németh Á.

Haladás: Rózsa - Schimmer, Guzmics, Dvorschák, Bosnjak - Nagy G., Simon, Fehér, Halmosi - Hrepka, Radó.

MTK: Hegedűs - Nagy T., Kálnoki Kis, Vukmir, Poór - Vass, Pölöskei - Horváth Zs., Kanta, Bese - Torghelle.

A kezdés előtt 20 perccel befutott Pintér Attila, a válogott szövetségi kapitánya és segítője Holander Zoltán. De felfedeztük Trokán Pétert, Jordán Tamást, Orosz Róbertet, Endrődy Krisztiánt, a Weöres Sándor Színház kiváló színészeit is.

A mérkőzés előtt a 70. születésnapját ünneplő Rátkai Lászlót köszöntötte Artner Tamás, Illés Béla és Tóth Miklós.

Egyperces gyásszünettel kezdődött a találkozó, a napokban elhunyt, korábbi kilencszeres válogatott Novák Dezsőre emlékeztünk.

A mieink kezdték a játékot. A Hali zöld felsőben, fekete nadrágban és fekete sportszárban, az MTK fehér mezben, kék nadrágban, fehér sportszárban játszik.

7. perc: Radó bal oldali beadását úgy tűnt, hogy eléri a hosszún érkező Hrepka, ám végül hosszú lett az átadás.

Eltelt az első tíz perc, jó iramú a meccs, a szombathelyieknél van többet a labda. A pálya egy fokkal jobb a múlt heti FTC elleni Ligakupa-meccshez képest.

Az MTK általában a jobb oldalon vezeti támadásait, ám a beadásokat könnyen hatástalanítjuk.

19. perc: Nagy Tibor rúgta fel Radót, sárga lap.

20. perc: Pölöskei indult meg középen, majd Guzmics mellett 21 méterről jócskán a jobb felső sarok mellé csavart.

23. perc: Vukmir rúgta fel Fehért, sárga lap.

28. perc: Pölöskei tört előre, majd egy csel után 24 méterről a léc fölé lőtt.

Kissé leült a meccs, a mezőnyben birkóznak a csapatok.

39. perc: Nagy Gábor jobb oldali beadását Hrepka jó helyzetből, kapásból, 10 méterről a léc fölé lőtte.

Halmosi Péter és Pölöskei Péter párharca. Fotó: Szendi Péter

44. perc: Egy gyorsan elvégzett szabadrúgás után Halmosi kapta Nagy Gábortól a labdát a jobb oldalon, Hegedűs kifutott kapujából. Halmosi elhúzta a kapus mellett a labdát, majd 14 méterről kapura ívelt, ám Poór a gólvonalon, fejjel mentett.

Vége az első félidőnek. A Haladás jól kezdte a találkozót , ám a félidő közepére leült a meccs. A vasiak nem boldgultak a jól záró fővárosi védelemmel.

A szünetben cserélt a Haladás, Dvorschák helyére Németh Márió érkezett. Az MTK is cserélt, Csiki érkezett Bese helyére.

46. perc: Radó kapott labdát a jobb oldalon, de a kifutó Hegedűs lábbal mentett előle.

48. perc: Halmosi indított a középen kiugró Hrepkát, aki Kálnoki Kis szorításában 14 méterről kapura lőtt, Hegedűs védett. A kipattanó labdát a második hullámban érkező Németh Márió 15 méterről a félig üres kapu fölé vágta.

Beszorítja ellenfelét a Haladás.

55. perc: Halmosi cselezgetett, majd 11 méterről, balról, ballal a jobb kapufát találta telibe.

57. perc: Simon kapott sárga lapot.

59. perc: Fehér és Kálnoki Kis kapott sárga lapot kakaskodásért.

53. perc: Csere az MTK-ban, Horváth Zsolt helyére a volt Illés Akadémia futballista, Batik Bence érkezett.

67. perc: Az ide-oda pattogó labdát Hrepka szelidítette meg, majd 12 méterről, balról méterekkel a bal sarok mellé bombázott.

Radó Andrásnak nem volt könnyű dolga, gyakran hárman is őrizték. Fotó: Szendi Péter

69. perc: Bosnjak kapott labdát Radótól a bal szélen, 26 méteres lövését Hegedűs üggyel-bajjal tolta a jobb sarok mellé.

74. perc: Nagy Gábor 27 méterről óriási lövést eresztett meg, a labda a felső kapufáról vágódott vissza.

77. perc: Hrepka kapott sárgát könyöklésért.

79. perc: Nagy Gábor kapott sárga lapot lerántásért.

81. perc: Torghelle 20 méteres lövése alig suhant el a bal sarok mellett.

83. perc: Poór kapott sárga kapott sárga lapot Németh Márió lerántásért.

84. perc: Megint egy sárga lap, Vass Ádám is kapott egyet.

85. perc: Csere a Haladásban, Hrepka ment le, Szakály állt be helyére.

88. perc: Bosnjak indította Radót a bal oldalon, a támadó 13 méteres lövése a bevetődő Vukmirról szögletre pattant.

89. perc: Csere az MTK-ban, Torghelle le, Eppel be.

Három perc a hosszabbítás.

Vége a mérkőzésnek. Két kapufát lőttünk, de ezekért nem adnak három pontot. Jóval közelebb álltunk a győzelemhez.