A labdarúgó NB I. 22. fordulójában a gyengén futballozó Szombathelyi Swietelsky-Haladás 3-1-re kikapott a Budapest Honvédtól.

SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADAS - BUDAPEST HONVÉD 1-3 (1-3)

Szombathely, 2135 néző, játékvezető: Solymosi.

Haladás: Rózsa - Angyal, Fehér, Alcibiade, Jánvári - Nagy P., Iszlai - Németh M., Radó, Gaál - Martínez

Budapest Honvéd: Kemenes - Ikenne-King,  Elez, Ignjatovic - Nagy G., Hidi, Prosser, Morgan, Vécsei - Punosevac, Meza.

Süt a nap, viszont erős szél fúj a Rohonci úton. Angyal, Fehér és Németh be, Jagodics, Mancini és Bühler kikerült az előzetesen megadott összeállításhoz képest.

Az eltiltott Halmosi hiányában Fehér Zoltán a csapatkapitány.

A Honvéd kezdte a mérkőzést.

2. perc: Ikenne-King lökte el Radót, ám Solymosi szerint ez nem ért szabadrúgást.

Öt perc telt el a meccsből, egyelőre semmi érdemleges sem történt, mezőnyben folyik a játék.

10. perc: Nagy Patrik pazarul, sarokkal tálalt Martínez elé, akit a kaputól 18 méterre felvágtak. A szabadrúgást Németh a sorfalba bombázta.

12. perc: Németh balról belőtt labdája Ignjatovics kezére pattant, de Solymosi úgy látta, hogy test mellé leszorított kezezés volt - nincs tizenegyes.

13. perc: Punosevac fejelt le egy labdát, Prosser 11 méteres, bal sarokra tartó lövését bravúrral tolta szögletre Rózsa.

14. perc: A jobb oldali szögletet Prosser kanyarította középre, a veszélyesen, a bal sarokra szálló labdát Rózsa még kiütötte, ám a teljesen egyedül hagyott Ignjatovics öt méterről egyből a kapu közepébe emelt (0-1).

21. perc: Iszlai ugratta ki Radót a bal oldalon, aki levezette a labdát az ötösig, majd ballal lőtt, a labda a kifutó Kemenesen felpattanva a bal sarokba vágódott. Két Honvéd-játékos is megpróbált becsúszva menteni, hiába. (1-1).

24. perc: Ignjatovics kaszálta el a bal szélen kiugró Radót, sárga lap.

A Haladás irányítja a játékot

29. perc: Radó ütközött Elezzel, lentmaradt a földön a Haladás támadója, ápolni kell. Szerencsére már talpon Radó.

37. perc: Prosser kapott sárga lapot kezezésért.

40. perc: Ikenne-King ment el a jobb oldalon, középre adott labdáját Prosser lekezelte, majd ballal 12 méterről a jobb felső sarokba bombázott (1-2).

42. perc: Egy felpattanó labdát Punosevac 25 méterről, középről, jobbal a bal sarokba lőtt. Rózsa későn vetődött (1-3)

44. perc: Meza balról, tíz méterről leadott lövését védte Rózsa

Vége az első félidőnek. A 45 perc nagy része a mienk volt, de a hajrában beszedett két gól nagyon rosszkor jött.

II. FÉLIDŐ

Megkezdődött a második félidő.

50. perc: Hidi 24 méteres lövése zúgott el a bal sarok mellett

52. perc: Martínez balról beívelt labdáját Radó az ötösről fejelte kapura, Kemenes óriási bravúrra védett

53. perc: Csere a Haladásban, Németh helyett Mancini a pályán

2135 néző jött ki a mérkőzésre

65. perc: Csere a Haliban, Gaál helyett Bühler állt be

Szép csendben csordogál a meccs, valamivel a Honvédnál van többet  a labda.

70. perc: Csere a Honvédban, Meza helyett Gazdag állt be

Élvezhetetlen mezőnyjáték folyik a pályán - próbálkozunk-próbálkozunk, de nem sok sikerrel. Helyzetig sajnos nem jutunk.

75. perc: Cserélt a Honvéd, Punosevac helyett Kone érkezett

80. perc: Nagy Gergő 28 méteres lapos lövését biztosan védte Rózsa

Kicsit megnyomtuk a hajrát

87. perc: Ismét kispesti csere, Prosser le, Botka be

Négy perc a hosszabbítás

94. perc: Ikenne-King kapott sárga lapot

Vége a meccsnek. Az első félidőben nem futballoztunk rosszul, ezt követően azonban nem volt valódi esélyünk a pontszerzésre. Ha a második játékrész elején Radó fejese bemegy, másképp is alakulhatott volna a meccs. Ám a fociban nincs ha...