2017.09.22. 20:53

Simán tarolt a női U17-es válogatott

BÜK – Magabiztos, ötgólos győzelemmel kezdett a női U17-es labdarúgó-válogatott az Európa-bajnoki selejtező 8. csoportjában Bulgária ellen.

Magyarország–Bulgária 5-0 (4-0). Bük, 100 néző, női U17-es labdarúgó-válogatott mérkőzés, 8.csoport, 1. forduló, vezette: Velevačkoska (macedón).Magyarország–Bulgária 5-0 (4-0). Bük, 100 néző, női U17-es labdarúgó-válogatott mérkőzés, 8.csoport, 1. forduló, vezette: Velevačkoska (macedón).Magyarország: Terestyényi – Nagy Virág, Csolti, Fördős, Pusztai – Jánosi, Pintye (Horváth), Buzás, Czellér (Ott), – Nagy Vanessza, Szélpál (Stefán). Szövetségi edző: Schumi Dorottya. Bulgária: V. Ivanova – Y. Ivanova, Draganova, Janeva, Kefalova (Vitekova) – Dineva (Boncseva), Goranova (Zastrug), Sopska, I. Najdenova – N. Najdenova, Lazarova. Már a 2x40 perces mérkőzés elején magukhoz ragadták a kezdeményezést a Haladás-Viktória védőjével, Fördős Beatrixszal felálló magyarok. A fölény gyors gólokká érett, Szélpál a 3., az exviktóriás Nagy Vanessza a 12. perc-ben köszönt be, újabb három perc elteltével ismét Szél-pál következett: 3-0. Hamar eldőlt tehát a meccs, a bol-gárok a térfelet is alig lépték át. Szünet után kicsit visszavett a tempóból a magyar együttes, de így is sok helyzetet kidolgozva magabiztos, 5-0-s győzelmet aratott. Gólszerzők: Szélpál 2 (3., 15.), Nagy V. (12.), Pusztai (18.)., Czellér (45.), A másik mérkőzésen: Norvégia–Moldova 9-0. A magyar válogatott legközelebb hétfőn 16 órakor Moldova ellen lép pályára Bükön.