MEGYEI KÖRKÉP

2017.10.09. 14:44

Foci, megyei II. osztály: mutatjuk a körmendi és a sárvári csoport eredményeit

A megyei II. osztály körmendi csoportjában a 8. fordulón vannak túl a csapatok. A sárvári csoportban a 7. játéknapot tudták le az alakulatok.

Kelemen Attila

Sárvár

Pecöl-Sitke 1-3 (1-1). Pecöl, 60 néző. Vezette: Dan Martin.

Gól: Janek Dávid (73.), ill., Makai Dávid (32., 81.), Szalai Csaba (78.).

Pecöl: TAKÁCS K., Pálfi M., Bakonyi B., Őri P., Szemes B., JANEK D., Illés D., Varga Z., Nagy Z. (Őri K.), Both M. (Oszkó M.), Varga B.

Sitke: Viczmándi E., SZITKAY Sz., Magyar L., Papp B., MAKAI M., Kovács K., Ruzsics T. (Máhr P.), SZALAI CS., MAKAI D., Sebestyén Sz. (Szalay D.), KAISINGER A.

A helyzeteit jobban kihasználó vendégegyüttes a második játékrészben döntötte el a találkozót, és rabolt három pontot Pecölből.

Püspökmolnári-Kemenesalja 1-2 (1-0). Püspökmolnári, 70 néző. Vezette: Sály Károly.

Gól: Varsányi Norbert (4.), ill., Németh Péter (75., 80.).

Püspökmolnári: Szabó Ch. B., KÓNYA J., Sziffer I., Szemes Z., Szücs R. (Kiss G.), Farkas A. O., HORVÁTH SZ. I. (Pados P.), Horváth Sz. II., VARSÁNYI N., VARGA M., Babos P.

Kemenesalja: HUJBERT L., Belegrai R., Bognár M. (Princzes Zs.), Szakál M., Németh R. (Szakál E.), Laki P., NÉMETH P., BERECZ T., DÖBRÖNTE L. (Smidéliusz S.), Széles S. (Dobány G.), ERDÉLYI G.

A mérkőzés elején gyorsan vezetést szerzett a hazai csapat a mezőnyben jól játszó, azonban kapura veszélyt nem jelentő vendégek ellen. Az első félidő végén egy 16-oson belüli kezezésnél növelhették volna előnyüket, ám a büntető elmaradt. Második félidőben magasabb fokozatra kapcsoltak a vendégek, és a hazaiak két megingását kihasználva megfordították a mérkőzést. Az egy pontra rászolgáltak volna a hazaiak.

Ölbő-Bük 3-3 (1-2). Ölbő, 150 néző. Vezette: Bíró Ottó.

Gól: Soós Roland Sándor (37.), Baksay Krisztofer (65.), Hóbor Milán (69.), ill., Tóth Krisztián (6.), Taródi Dávid (40.), Horváth Gábor (91.).

Kiállítva: Puskás Mirkó (58.).

Ölbő: VÁRTOK Z. (VARGA D.), NARDAI M., SIPOS T. (BERTHA M.), SZELE G., FIDER Á. (BAKICS B.), KOVÁCS T., VARGA L., SOÓS R. S., BAKSAY K., HÓBOR M., PÉTER A.

Bük: HORVÁTH GY. I., Schimmer Z., TARÓDI D. (Németh T.), Wágner D. (Czirók D.), Grubick F. (Plajszer D.), Tóth K., CSONKA R., HORVÁTH G., Puskás M., Kovács R. (Kovács D.), Kovács Z.

A játékban nem ütközött ki a két csapat tabellán elfoglalt helye. Sőt, az Ölbő végig dominált, megannyi helyzetet kialakítottak. 3-2-es vezetésüknél két százszázalékos ziccert puskáztak el, miközben a vendégek tíz emberrel az egyetlen helyzetüket értékesítették. A látottak alapján elmondható, hogy egy ajándékponttal távozott a BTK Ölbőről. A mezőny legjobbja az a 23 éves Fider Ádám volt, aki korábban a Haladás színeiben játszott és öt térdműtétje után szögre akasztotta a csukáját, ám most négy év kihagyás után újra játékkedvet kapott.

Szeleste-Pósfa-Gérce-Vásárosmiske 1-3 (1-0). Szeleste, 120 néző. Vezette: Németh Balázs.

Gól: Pomper Zoltán (43.), ill., Sali Gábor (68.), Máthé Martin (72.), Glavánovics István (79.).

Szeleste-Pósfa: Kovács M., Horváth K. (Mersich Cs.), HORVÁTH L., Könczöl Z. (Csizmazia A.), TRITTREMMEL A., FÜLÖP M., Jávorics M. (Rozmán K.), Riba R., POMPER Z., BURKON Á. (Németh T.), Trittremmel Zs. (Szele A.).

Gérce-Vásárosmiske: GAZDAG Á., ÓDOR B., MÁTHÉ M. (Szilárd L.), MAJOR M., Sali G., Glavánovics I., Mórocz Á. (Poós T.), Hompok B., SALI Z., PENDLI P., Németh A. (Komáromi A.).

A találkozót a Gérce kezdte jobban, majd kiegyenlítetté vált a játék. A kapuk kevésbé forogtak veszélyben. Hazai vezetéssel és szelestei fölénnyel folytatódott a játék, majd egy kapu előtti kavarodásból kiegyenlített a vendég-együttes. Majd rá négy percre jött a második gércei találat. A meglepetésből fel sem ocsúdó hazaiak perceken belül harmadszor is gólt kaptak.

Uraiújfalu-Mersevát 4-1 (2-1). Uraiújfalu, 100 néző. Vezette: Szabó I. Zoltán.

Gól: Keszei Roland (27.), Varga Péter (30.), Gönczöl Norbert (74.), Varga Zsolt (90.), ill., Nagy Ákos (2.).

Kiállítva: Németh Bálint (81.).

Uraiújfalu: Horváth B., Nagy T., Gallen A., Varga P. (Király I. Á.), HARASZTI P., KESZEI R., Gáspár M. (VARGA ZS.), Gallen I. (Csete I.), Illés G., GÖNCZÖL N., Varga P.

Mersevát: TÓTH Á., Nagy Á., Györvári T., Horváth A., Fűzfa Z., Dénes M., Gyurák A. (Németh G.), Kövi G., Gáncs P., Németh B., Molnár G.

A tartalékosan felalló vendégcsapat hamar vezetést szerzett, ám az Újfalu nem késlekedett a reagálással. Rákapcsoltak, rengeteg helyzetet kialakítottak, és két találattal még az első játékrészben megfordítottak az eredményt. Mindemellett egy büntetőt kihagytak és kapufájuk is volt a szünet előtt. A folytatásban elkönnyelműsködték a játékot, és akár nagyobb gól-aránnyal is nyerhettek volna.

Körmend

Körmend VSE-Körmendi Téglagyár 0-1 (0-1). Körmend, 100 néző. Vezette: Héra Csanád.

Gól: Gerencsér Attila (31.).

Körmend VSE: Kecskés G., Velekei L., Káptalan J., Pesti G. (Vass D.), Horváth Á., Törő T., Meixner P., Horváth D., Sárközi D., Horváth A. (Winkelbauer L.), Vilics B.

Körmendi Téglagyár: Németh G., Horváth S., HORVÁTH P., Horváth Z. (Horváth J.), Urbán M., Gerencsér A. (Erdélyi A.), Horváth Á., Sárközi R., KIS-NEMES M., Tóth D. (Horváth D.), Horváth D.

A tipikus egygólos mérkőzésen a hazaiak rossz napot fogtak ki, lényegében csak asszisztáltak a téglagyáriak megérdemelt győzelméhez.

Szarvaskend-Bajánsenye 3-2 (1-0). Szarvaskend, 80 néző. Vezette: Bagoly Gábor.

Gól: Kunovics Roland (24.), Csenterics János (57.), Tóth Gábor (77.), ill., Kovács Viktor (47.), Takács Bence (63.).

Kiállítva: Avas Zsolt (83.).

Szarvaskend: Esztergályos Cs., Nagy Á., Tóth A., Csillag D., Jóna Sz., NÉMETH T. (Vilics A.), Csenterics J. (Nagy Á.), Vörös V. (Kovács Sz. J.), Földes B., TÓTH G., Kunovics R.

Bajánsenye: KALAMÁR D., Sáfrányos G., Kovács V. (Császár L.), VÖRÖS G. (Kovács I.), Bacsák Á., Koltai B., Szabó Sz., Hodács R., Avas Zs., Bakó M. (Takács B.), Balogh R.

A kezdeti puhatolózás után megszerezte a hazai csapat a vezetést, illetve rengeteg helyzetet dolgozott ki az első félidőben, amelyeket rendre ki is hagyott. A második fél-időben már kapura veszélyesebben játszott a vendég-együttes, de a mérkőzés képe alapján a Szarvaskend győzelme mindenképpen megérdemelt. Így egy mérkőzéssel kevesebbet játszva is hárompontos előnye van a tabellán.

Szakonyfalu-Viszák 0-1 (0-1). Szakonyfalu, 70 néző. Vezette: Bereczky Csaba.

Gól: Varga Bence (42.).

Kiállítva: Pásztor Márk (79.), Agg Richárd (80.).

Szakonyfalu: RÉCZEG G., STÁJER D., Károlyi R., Vajda R., Horváth M., Soós M., Herczeg P., Nemes M., SOLYMOSI V. J., Beke D. (Wachter T.), Dancsecs D. (Dömötör T.).

Viszák: PETHŐ J. T., Agg M., KOVÁCS R., Biczó B., Sütheő G., Tóth P. (Iván V.), AGG A., Pásztor M., Tóth G., Agg R., Varga B.

Az első negyedórában a hazai csapat akár el is dönthette volna a mérkőzés kimenetelét, azonban a szakonyfalusi játékosok nem koncentráltak eléggé, így a lehetőségek kihasználatlanul maradtak. A 42. percben szabadrúgáshoz jutottak a vendégek, a 18 méterre letett labdát Varga Bence nyeste el a sorfal mellett, amely a hazai kapus előtt fél méterrel „füvön csúszva gellert kapott”, így a játékszer a hálóban landolt. Szünet után nagyobb sebességre kapcsoltak a vendéglátók, de Pethő kapus lehúzta a redőnyt. A szórványos ellentámadások után a hazai kapusnak kellett több esetben bravúrral menteni. A mérkőzés utolsó perceiben a viszákiak kettős emberhátrányba kerültek, létszámelőnyükkel a szakonyi csapat nem tudott élni, így Viszák megszerezte első győzelmét a bajnokságban.

Csákánydoroszló-Rábatótfalu 0-4 (0-2). Csákánydoroszló, 50 néző. Vezette: .

Gól: Szakács Gábor (28., 80.), Bouti Dávid (35., 60.).

Csákánydoroszló: Dévai A. (Baba Á.), Cservék L. (Horváth M.), Dévai M. (Moór P.), Szabó D., Takács M., Sákovics P., Danyi P., Szakály Gy., Pétermann R. (Németh R.), Simon M., Késmárky M.

Rábatótfalu: Tóth A., Keresztúri K., Anderkó G., Balázs A., Sütő I., Szakács G., Erős P., Bouti D., Dancsecs A., Gombás A., Ráncsik J. (Domján D.).

A helyzeteit jobban kihasználó vendégek megérdemelten nyertek. Amíg a ziccereit nem tudja belőni a csákányi csapat, addig esélyük sincs a győzelemre. Nem úgy mint az ifi csapatuknak, amely ezúttal is remek játékkal begyűjtötte az újabb három pontot.

Nádasd-Magyarszecsőd 0-2 (0-1). Nádasd, 100 néző. Vezette: Hérincs Csaba.

Gól: Horváth Norbert (11., 73.).

Nádasd: Rejtli K., Azanger A., Podlaviczki G., Sipos M., Csenterics T., Doktor I., Meskó E., Szabó Z. I., Somogyi A. (Szakály Á.), Joó D. (Szabó B.), Esztergályos Á.

Magyarszecsőd: Ádám L. (Horváth D.), Seres L. (Járfás L.), Nagy M., Vass R., Nagy R., Horváth R. (Hegedüs L.), Vaspöri Z., HORVÁTH N., Sass G., Tóth N., Cser D.

A vendéggárda a rutinos játékosainak köszönhette; hogy az erején felül teljesítő, küzdő fiatal nádasdi csapat otthonából három ponttal távozott.