Nagy győzelem a Falcótól

2017.10.25. 20:45

Megégett az Olaj az Arena Savariában – vasi diadal a FIBA-kupában

A FIBA Europe Cup csoportkörének második fordulójában a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely parádés győzelmet aratott a Szolnok ellen.

Tóth Szabolcs

Ritka sportcsemegének lehetett szemtanúja az Arena Savaria közönsége: két magyar élcsapat csapatott össze a nemzetközi porondon, a FIBA Europe Cup csoportkörében.

Óvatos játékkal nyitottak a felek, mindkét csapat ügyelt a védekezésre. Támadásban a Szolnok tűnt pontosabbnak, a Falco sok dobást rontott. Govens jegyezte a hazaiak első hét pontját. De a néhány pontos előny rendre a vendégeknél volt. Sekulovic mester az 5. percben kénytelen volt időt kérni (7-12). A szolnokiak jól védekeztek, agresszívan, gyorsan játszottak. A Falco viszont ott loholt ellenfele nyomában – csak rosszul dobott. Szoros meccset vívtak a felek. Olyannyira, hogy a vasiak átvették a vezetést (8. perc: 15-14). Zigeranovic jól szállt be a meccsbe. Egyelőre nem bírtak egymással a csapatok. A második etapban sem változott a játék képe, hol az egyik, hol a másik csapat talált be, váltott vezetést mutatott az eredményjelző. Közben kezdett keményedni a meccs. A Szolnok meg, meglépett, a Falco zárkózott (15. perc: 24-26). Vojvoda belelendült a vendégektől, leheteltel helyzetekből talált be, termelte a pontokat. Kezdett veszélyessé válni a roppant keményen játszó Olaj előnye (18. perc: 28-35). A Falcónak küzdenie kellett, hogy meccsben maradjon. Ami nehezen ment, mert ordító ziccerek maradtak ki. Nagyon kellettek Borisov pontjai. De végül az Olaj nem tudott meglépni (20. perc: 37-40).

A második félidőt sok hibával, kihagyott dobásokkal kezdték a csapatok. A Szolnok rendezte előbb a sorait. A Falco ismét futhatott az eredmény után (24. perc: 39-46). A játékvezetők sokat tévedtek, a legtöbbször a hazaiak kárára. A sárga-feketék becsülettel küzdöttek, de amint közelítettek, mindig érkezett valaki az ellenféltől, aki betalált. A legtöbbször Vojvoda. De a Falco ott loholt közvetlenül ellenfele nyomában (38. perc: 51-54). Kezdett kapkodni, hibázni a Szolnok. Az etapot Govens dudaszó pillanatában behulló duplája zárta, így döntetlenről kezdhették a csapatok a negyedik negyedet (30. perc: 57-57). Tombolt a közönség. Minden egyes labdáért, dobóhelyzetért komoly csata dúlt. A Szolnok foggal, körömmel őrizte kevéske előnyét (35. perc: 68-69). Elkezdődtek a kipontozódások. A Falco Govens betöréséből fordított. A folytatásban felváltva estek a kosarak (37. perc: 73-72), de ekkor már a Falco érezhetően átvette az irányítást. És következett a végtelekig kiélezett hajrá. Perl szorult ápolásra, felszakadt a bőr a szeme alatt. Az utolsó perceknek 78-74-es hazai vezetésnél, szolnoki időkérés után futottak neki a felek. De a roppant elszánt, a kimerítő csatát fizikálisan talán jobban hazaiak innen már nem engedték ki a kezükből a győzelmet.

Óriási csatában csikarta ki a győzelmet, a teljesen megérdemelt győzelmet a Falco. És nagy jelzést küldött a magyar mezőny felé azzal, hogy az élvonal egyik legerősebb gárdáját verte el! Nem mellékesen fontos diadalt aratott a nemzetközi porondon.

JEGYZŐKÖNYV

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely-Szolnoki Olaj KK 84-74 (18-17, 19-23, 20-17, 27-17).

Szombathely, 2300 néző, FIBA Europe Cup, férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Karakatsounis (görög), Fuska (szlovák), Sakaci (török).

Falco: GOVENS 24/6, Perl 7, Váradi B. 10/3, BORISOV 19/9, Tóth N. -. Csere: ZIGERANOVIC 16, Norfleet 3/3, Pustahvar 4, Dancsecs 1. Edző: Srecko Sekulovic.

Szolnok: PERRY 12, VOJVODA 26/6, Ford 9, Milosevic 15/3, Andric 3. Csere: Tóth Á. 2, Philip 2, Kovács P. 5/3, Polyák -. Edző: Dragan Alekszic.

Az eredmény alakulása, 4. perc: 7-8. 8. perc: 15-14. 15. perc: 24-26. 18. perc: 28-35. 20. perc: 37-40. 24. perc: 39-46. 28. perc: 51-52. 30. perc: 57-57. 35. perc: 68-69. 37. perc: 73-72. 39. perc: 78-74.

Kipontozódott: Pustahvar (34.), ill. Milosevic (35.), Andric (40.).

Srecko Sekulovic: – Nagyon nehéz dolgunk volt, már csak azért is, mert Perl és Norfleet is sérüléssel bajlódott – ezért nagyon szűk volt a rotációnk. De összességében jól játszottunk, jól küzdöttünk. Nagy jelentősége volt a mérkőzésnek, mert a Körmend elleni vereség után vissza kellett szerezni a csapat önbizalmát. Fontos győzelmet arattunk!

Dragan Aleksic: – A Falco a lelkesedésének, és a nagyszerű közönségének köszönheti a győzelmet. A hajrában sok tiszta dobást rontottunk, továbbá sok lepattanót engedélyeztünk a hazaiaknak – ez döntőnek bizonyult. Gratulálok a Falcónak, megérdemelten nyert.