Visszavágott az Olaj

2017.11.14. 20:54

Kikapott Szolnokon, így búcsúzik a FIBA EC-től a Falco KC

A FIBA Europe Cup első csoportkörének 5. fordulójában a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely kosárcsapata a Szolnoktól kapott ki nagy csatában – így már nem juthat tovább a következő csoportkörbe.

A két honi élcsapat nem is olyan régen találkozott egymással a nemzetközi porondon, Szombathelyen a Falco nyert 84-74-re.

Villámrajtott vett a házigazda, Perry pontjaira építve gyorsan tetemes előnyre tett szert (4. perc: 14-2). Komoly sebességgel, roppant pontosan játszott az Olaj. Aztán rendezte sorait a Falco – nagyon kellett Váradi triplája. Nagy rohanásba kezdett a Falco is, egymást érték a helyzetek, de mindkét oldalon sok dobás maradt ki. Ettől függetlenül Govens pontjaival csendesen faragta a hátrányát a Falco (7. perc: 16-10). Pedig a házigazda elég keményen állt bele a meccsbe – amit a becsülettel küzdő Zigeranovic nehezen viselt. Vojvoda pedig a második etap elején megkapta harmadik személyi hibáját. Közben a Falco egy triplányi távolságra felzárkózott (13. perc: 25-22). Parádésan visszajött a meccsbe a szombathelyi gárda. Perry és Vojvoda egyéni megoldásaival jött ismét lendületbe a házigazda. Így megint meglépett az erőszakos Olaj (17. perc: 37-26). A szombathelyiek több tiszta ziccert kihagytak, eladtak néhány labdát. És nem jöttek a triplák sem. Jellemző volt, hogy Pustahvar kimaradt távolija zárta az első félidőt – a szombathelyiek az első 20 percben 12-szer próbálkoztak triplával, csak egy ért célba (20. perc: 41-30). Kimaradt szombathelyi helyzetekkel kezdődött a harmadik negyed, a parádésan védekező, lepattanózó Szolnok pedig köszönte, élt a lehetőséggel. Szinte minden támadását góllal zárta – eredményes volt leindításból, betörésből, távolról. Időt is kért Sekulovic mester (23. perc: 52-35). De a Olaj nem lassított – nagy verést szánt a Falcónak. Borisov tartotta a lelket a Falcóban, és Norfleet is belelendült. De bárhogyan is próbálkozott a szombathelyi gárda, nem tudott zárkózni. Ráadásul az Olaj demoralizáló pontokat szerzett. Állandósult a 20 pont körüli szolnoki előny (28. perc: 66-46). Nagyon úgy tűnt, hogy az utolsó etapra nem maradt izgalom (30. perc: 70-52). De csak úgy tűnt. Rálépett ugyanis a gázpedálra a Falco, és Govens, Borisov valamint Norfleet vezérletével villámgyorsan tíz pont alá tornázta magát (34. perc: 74-66). Váratlanul izgalmas lett a meccs! Az időkérés után azonban rendezte sorait a Szolnok. És végül elvarrta a szálakat (37. perc: 85-70).

A nagy feltámadást produkáló, nagyot küzdő Falco nem adta olcsón a bőrét, de a végig vezető Szolnok megérdemelten nyert. A szombathelyiek így az utolsó csoportkör eredményeitől függetlenül búcsúzni kényszerülnek a nemzetközi porondtól.

JEGYZŐKÖNYV

Szolnoki Olaj KK-Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 89-79 (22-16, 19-14, 29-22).

Szolnok, 1850 néző, FIBA Eurpoe Cup, férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Karakatsounis, Vulic, Jevtovic.

Szolnok: PERRY 25/6, VOJVODA 14/6, FORD 14/6, MILOSEVIC 21, Andric -. Csere: Polyák -, Tóth Á. 6, Kovács P. 2, Phillip 7/3. Edző: Dragan Aleksic.

Falco: GOVENS 13, Perl 4, Váradi B. 3/3, Pustahvar 6, Tóth N. 2. Csere: BORISOV 20/12, NORFLEET 23/9, Zigeranovic 8. Edző: Srecko Sekulovic.

Az eredmény alakulása, 4. perc: 14-2. 7. perc: 16-10. 13. perc: 25-22. 17. perc: 37-26. 20. perc: 41-30. 24. perc: 55-35. 28. 66-46. 30. perc: 70-52. 33. perc: 74-66. 37. perc: 85-70.