Kosárlabda-válogatott

2017.11.27. 20:59

Koszovó ellen nyert a csapat

A Koszovó elleni vb-selejtezős győzelemmel zárta az évet a magyar férfi kosárlabda-válogatott.

Magyarország-Koszovó 84-76 (20-21, 15-15, 24-15, 25-25). – Debrecen, 5200 néző, világbajnoki selejtező, férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Zurapovic (bosnyák), Sarapa (fehérorosz), Pilopidis (görög).

Magyarország: Wittmann 20/12, Kovács P. 2, Vojvoda 20/9, Allen 15/3, Keller 3. Csere: Benke 8/6, Perl 6, Váradi B. 2, Eilingsfeld 6/3, Karahodzsics 2. Szövetségi kapitány: Ivkovics Sztojan.

A magyar válogatott pénteken Lengyelország vendégekánt, vereséggel (60-70) kezdte a világbajnoki selejtező-sorozatot. Vasárnap viszont a kötelező győzelemért lépett pályára Debrecenben. Görcsösen, sok hibával kezdtek a magyarok. Az elején felváltva estek a pontok, többször vezetett az ellenfél. A félidőben a vendégek voltak előnyben (20. perc: 35-36). A harmadik etapban aztán átvette az irányítást válogatottunk, átrohant ellenfelén, jöttek a triplák. Ugyan küzdött becsülettel az ellenfél, de végül biztos második félidei játéka alapján megérdemelt győzelmet aratott a magyar együttes.

A debreceni találkozón búcsúzott a címeres meztől 32 esztendős, 92-szeres válogatott Wittmann Krisztián. A magyar nemzeti csapat idén már nem játszik vb-selejtezőt, a sorozat februárban folytatódik.

A másik meccsen: Litvánia-Lengyelország 75-55.