Magabiztos Falco

2017.12.12. 21:00

Jászberényben nyert a sárga-fekete gárda

Az NB I-es kosárlabda-bajnokság 3. fordulójából elhalasztott mérkőzés pótlásán a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely második félidei parádés játékénak köszönhetően biztosan hozta a kötelező győzelmet a Jászberény vendégeként.

A szkopjei meccset kihagyó Milos Borisov már bevetésre kész. Fotó: Unger Tamás

A sereghajtó hazaiaknál sérülése után visszatért Sejfic, míg az esélyesebb vasiaktól Borisov eltiltás miatt hiányzott.

Jászberényi KSE-Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 71-90 (20-15, 22-25, 15-24, 14-26). – Jászberény, 500 néző, NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Cziffra Cs., Tőzsér D., Nagy V.

JKSE: Rakic 6/3, Nelson 15, Wallace 18/3, Lucic 6, Sejfic 16. Csere: Kerpel-Fornius 2, Molnár M. 4, Cseh 4, Bazsó -. Edző: Nikola Lazic.

Falco: Govens 18/6, Perl 16, Váradi B. 11/9, Pustahvar 15/9, Zigeranovic 11. Csere: Norfleet 13/6, Tóth N. 6. Edző: Srecko Sekulovic.

Az eredmény alakulása, 3. perc: 10-3. 14. perc: 26-27. 17. perc: 34-34. 20. perc: 42-40. 24. perc: 51-45. 27. perc: 53-56. 30. perc: 57-64. 32. perc: 59-72. 36. perc: 64-82.

Kipontozódott: Rakic (36.),

A JKSE 5-0-val nyitott, és a folytatásban is igyekezett diktálni a tempót (3. perc: 10-3). A Falco gyengén dobott, sok tiszta helyzet maradt ki. Zigeranovic pontjaival araszolt a szombathelyi gárda, hogy aztán lassan rendezze sorait. De az első etapot öt ponttal megnyerte a Jászberény. A második negyedben viszont egy gyorsabb, pontosabb Falco lépett pályára – ráadásul kezdésként Pustahvar és Govens is betalált távolról. Fogyott a hazaiak előnye, sőt, Perl bátor betöréséből át is vette a vezetést a sárga-fekete gárda (14. perc: 26-27). A folytatásban felváltva estek a pontok, a hazaiak Sejfic palánk alatti munkájára építettek, de Nelson is hasznosan játszott. A szombathelyiek bőven megléphettek volna, ha csak egy kicsit is jobb dobóformával rukkolnak elő (17. perc: 34-34) – például sok büntetőt kihagytak. Így rendre a hazaiak vezettek néhány ponttal. Govens rázta meg magát az első félidő hajrájában, de így sem tudta megfordítani az állást a Falco a nagyszünetig (20. perc: 42-40).

Fordulás után próbálta fokozni a tempót a Falco, de csúszott hiba bőven a játékba, a triplák például rendre leperültek a gyűrűről. Így csak egy pillanatra sikerült fordítani, ismét magához ragadta az irányítást a házigazda (24. perc: 51-45). Ismét lehetett futni az eredmény után. Belelkesedett a Jászberény, küzdött keményen. De a Falco sem akart kikapni, Norfleet hármasával fordított, majd a következő sikeres szombathelyi támadás után Lazic mester kénytelen volt időt kérni (27. perc: 53-57). Érezhetően belelendült a Falco, ráadásul Perl is elkapta a fonalat. Nehezen tartotta a lépést a JKSE, sokat falultolt. Váradi dudaszó pillanatában behulló triplája zárt a harmadik negyedet (30. perc: 57-64). Aztán Pustahvar vezérletével a záró játékrész elején gyorsan tíz pont fölé növelte fórját a vasi alakulat (32. perc: 59-72). A szombathelyiek precízen, szervezetten, csapatként játszottak, egyre nőtt a különbség, már a 20 pontot súrolta (36. perc: 64-82). Bedarálta ellenfelét a Falco, a végére nem maradt izgalom.

A Jászberény csak az első félidőben tudta tartani a lépést az esélyesebb Falcóval, a szombathelyi gárda biztosan érvényesítette a papírformát.

Az első fordulóból elmaradt mérkőzés pótlásán: Alba Fehérvár-Kaposvári KK 73-64.