szűk keret

2017.12.03. 22:25

Tartalékos keretével kikapott a Körmend

Harmadik csoportmérkőzésén Decinben elszenvedte első vereségét az Alpok-Adria Kupában az Egis Körmend – hat játékosát is nélkülöző – kosárlabdacsapata.

Csorvási Milánnak csupán két dobása tévesztett célt, csapata egyik legjobbjaként 17 ponttal zárta a találkozót. Fotó: Szendi Péter

BK ARMEX Decin–Egis Körmend 80-72 (20-19, 24-12, 15-27, 21-14)

Decin, férfi kosárlabda Alpok-Adria Kupa, csoportmérkőzés.

Decin: Siska 14/3, Halada 5/3, Bazant 7/3, Houska 11, Grunt 5. Csere: Landa 2, Krakovic 2, Jezek 6, Pomikalek 13, Festr 14/12, Kroutil 1. Vezetőedző: Pavel Budinsky.

Körmend: Halász 17/9, Bán 11/9, Oroszi 3/3, Davis 12/3, Csorvási 17. Csere: Németh 8/6, Koch 4, Márton –. Edző: Ziga Mravljak.

Az eredmény alakulása: 5. perc: 8-9. 15. perc: 28-26. 20. perc: 44-31. 25. perc: 51-46. 31. perc: 59-58. 36. perc: 71-72.

Kipontozódott: Németh Á. a 35., Csorvási a 39. percben.

Nagyon szűk kerettel utazott el a Körmend csapata Csehországba; a Kelet-Nyugat Gála és sérülések miatt hat játékosa és két edzője maradt itthon.

A csehek indították be a pontgyártást, három percig csak egy Davis-dupla árválkodott a körmendieknél az eredményjelzőn (8-2). Ziga Mravljak időkérése után azonban sikerült felpörögni, a negyed derekán már a vasiaknál volt az előny (8-9). Innentől megint a hazaiak jártak egy kis lépéssel előrébb, és egypontos előnnyel kezdhették a második negyedet. Csorvási pontjaival ismét átvették a vezetést (20-21), de ez sem bizonyult tartósnak, a sokkal jobban lepattanózó, így több támadást is vezető Decin fokozatosan ellépett, miközben a sok labdát eladó körmendieknek négy percen keresztül nem sikerült betalálniuk. Már 16 ponttal is vezetett a cseh csapat (42-26) – a különbséget a félidőre 13-ra sikerült csökkenteni.

A nagyszünet után viszont nagyot fordult a játék képe. Óriási léptekkel közelített a Körmend, szinte minden sikerült, a harmadik negyed végére – elsősorban Csorvási és Halász kosarainak köszönhetően – már ismét csak egy pont volt a két csapat között (30. perc: 59-58). A zárónegyed elején átvették a vezetést a piros-feketék (61-65), ezután viszont hibát hibára halmoztak és fokozatosan kicsúszott a kezükből a mérkőzés. Előbb Németh Ákos, a finisben pedig Csorvási Milán is kipontozódott. A körmendiek utolsó kosarát a 36. (!) percben szerezte Koch. A hátralévő négy percben a csehek be tudták biztosítani győzelmüket.

Az Alpok-Adria Kupa B csoportjának 3. fordulójában elszenvedte első vereségét – a nagyon-nagyon tartalékos – Egis Körmend.

Ziga Mravljak: – Ma jobb volt és megérdemelten nyert a Decin. Az első félidőben nem védekeztünk jól és 13 pontos hátrányba kerültünk. A másodikban agresszívebb lett a játékunk, ezzel esélyünk nyílt a győzelemre is, de sajnos túl sok energiát vesztettünk, az utolsó néhány percben sokat hibáztunk és rossz döntéseket hoztunk. Két dologért vagyok mérges: nagy problémáink voltak a kizárásokkal, a csehek 22 támadólepattanót szedtek, amiből 20 pontot szereztek, illetve az eladott labdáinkból további 23-at – ez elfogadhatatlan. Köszönöm a klubvezetésnek, hogy bíztak bennem, és lehetőséget adtak ezen a mérkőzésen a körmendi csapat vezetésére.