Döcögős kötelező

2018.01.19. 21:29

A vártnál nehezebben nyert a CVSE

A vártnál döcögősebben nyert a Gödöllő ellen a CVSE-Swietelsky-Jufa Hotels asztalitenisz-csapata az Extraliga 7. fordulójában.

Kriston Dániel minden meccsét megnyerte, Fazekas Péternek (hátul) kevésbé ment a játék Fotó: Unger Tamás

CVSE-Swietelsky-Jufa Hotels-Gödöllői EAC 6-2. – Celldömölk, férfi Extraliga asztalitenisz-mérkőzés, vezette: Segyevi, Bódi.

Páros: Fazekas, Kriston- Pálosi, Bak 3:1 (-9, 6, 5, 5). Nehezen lendültek játékba Fazekasék, de a második szettől már sima volt a meccs (1-0). Egyéni, 1. forduló: Kriston-Bak 3:1 (-9, 6, 5, 5). Hasonlóan alakult Kriston Dániel első egyéni mérkőzése is. Aztán két egyáltalán nem várt vereség következett. Szita-Martinecz 1:3 (-6, 13, -8, -9), Fazekas-Pálosi 2:3 (5, -5, -8, 8, -2). Szita Márton és Martinecz Gyula, illetve Fazekas Péter és Pálosi Balázs között jó esetben nagy a különbség a CVSE-játékosok javára. De ezúttal – hatalmas meglepetésre – nem tudták igazolni a papírformát, gyengén játszottak (2-2). 2. forduló: Kriston-Martinecz 3:0 (10, 12, 6), Fazekas-Bak 3:0 (7, 2, 7), Szita-Pálosi 3:1 (-7, 4, 5, 8). A következő körben azonban összerendezték magukat a hazaiak, csak Szita vesztett egy szettet. Innentől már csak egy győzelem kellett a mérkőzés lezárásához (5-2). 3. forduló: Fazekas-Martinecz 3:0 (7, 10, 9). Fazekas – aki az elmúlt napokban beteg volt – játszmaveszteség nélkül kiküzdötte a végső sikert (6-2). Győzött: Fazekas 2, Kriston 2, Szita 1, Fazekas-Kriston páros, illetve Pálosi 1, Martincez 2.