KÖRKÉP

2018.03.18. 19:15

Ismét elbukta a BVSC elleni rangadót a CVSE

Három bajnokit is játszott a hétvégén a CVSE-Swietelsky-Jufa Hotels extraligás férfi asztalitenisz-csapata. Az éllovas BVSC elleni vereséget nem kompenzálja a Győr és a DVTK elleni kötelező győzelem.

Szita Márton pályafutásának eddigi legnagyobb felnőtt sikere a Top 12-győzelem Fotó: Unger Tamás

BVSC-Zugló-CVSE-Swietelsky-Jufa Hotels 6-3. – Budapest, férfi asztalitenisz Extraliga-mérkőzés.

Páros: Molnár, Jakab-Fazekas, Kriston 3:2 (-3, -7, 7, 3, 8) (1-0). Egyéni, 1. forduló: Molnár-Szita 2:3 (-8, 6, -6, 6, -3), András-Kriston 2:3 (-8, 7, -10, 6,-7), Jakab-Fazekas 3:2 (8, 3, -10, -9, 7) (2-2). 2. forduló: Molnár-Kriston 3:1 (-9, 14, 4, 5), Jakab-Szita 3:1 (9, 8, -8, 5), András-Fazekas 0:3 (-2, -7, -5) (4-3). 3. forduló: Jakab-Kriston 3:0 (9, 5, 10), Molnár-Fazekas 3:1 (11, 9, -4, 8) (6-3).

Nem sikerült visszavágni

A hétvégét a fővárosban, a tabellát vezető BVSC otthonában kezdték a celldömölkiek. Szerettek volna visszavágni az őszi, hazai 6-4-es vereségért. Jól indult a találkozó, hiszen a páros első két szettjét magabiztosan nyerte meg a Fazekas Péter-Kriston Dániel összetételű vasi duó, ám ezután elvesztették a fonalat és egyenlítettek a hazaiak. Az ötödik játszmát vezetésről bukták el a celliek. A fájó pontvesztés után úgy tűnt, az egyéni meccsek fordulatot hozhatnak, hiszen Szita Márton és Kriston is nyerni tudott. De innentől már csupán egy győzelmet tudtak szerezni a celliek, Jakab János és Molnár Krisztián a végső győzelemig húzta a BVSC szekerét. Győzött: Jakab 3, Molnár 2, Molnár-Jakab páros, illetve Kriston 1, Szita 1, Fazekas 1.

Győri Elektromos VSK- CVSE-Swietelsky-Jufa Hotels 0-6. – Győr, férfi asztalitenisz Extraliga-mérkőzés.

Páros: Lung, Stánitz-Fazekas, Szita 2:3 (11, -5, 6,-6, -7) (0-1). Egyéni, 1. forduló: Béres-Szita 1:3 (-7, -5, 2, -9), Stánitz-Fazekas 2:3 (7, -8, 5, -7,-7), Lung-Kriston 0:3 (-10, -9, -4) (0-4). 2. forduló: Béres-Fazekas 0:3 (-7, -7, -7), Stánitz-Kriston 0:3 (-15, -9, -7) (0-6).

Még bizakodhattak a celliek a BVSC ellen, amikor Szita Márton legyőzte Molnár Krisztiánt. De a folytatás nem a vasiak elképzelése szerint alakult Fotó: Unger Tamás / VasNépe

A szombati, győri találkozón Fazekas Szitával játszotta a párost – öt szettben, de sikerült nyerniük. Még két szorosabb egyéni mérkőzésük volt a vasiaknak, de összességében könnyen, magabiztosan nyertek a sereghajtó otthonában. Győzött: Fazekas 2, Kriston 2, Szita 1, Fazekas- Szita

páros.

Tíz győzelem, egy döntetlen, két vereség

CVSE-Swietelsky-Jufa Hotels-DVTK Sport Kft. 6-1. – Celldömölk, férfi asztalitenisz Extraliga-mérkőzés, vezette: Bódi, Segyevi.

Páros: Fazekas, Kriston- Széll, Molnár 3:0 (4, 2, 8) (1-0). Egyéni, 1. forduló: Szita-Széll 3:0 (10, 7, 6), Fazekas-Molnár 3:1 (6, -10, 9, 6), Kriston játék nélkül 3:0 (4-0). 2. forduló: Kriston-Széll 3:0 (9, 4, 5), Szita-Molnár 1:3 (-10, -8, 6, -5), Fazekas játék nélkül 3:0 (6-1).

Az Extraliga középmezőnyébe tartozó miskolciak csupán két játékossal érkeztek vasárnap Celldömölkre, így az egyéni fordulókban egy-egy pontot játék nélkül könyvelhettek el a celliek. De az asztalnál is szorgalmasan gyűjtögették a győzelmeket, csak Szita könnyelműsködte el a Molnár István Patrik elleni meccsét – de ennek a végső siker szempontjából nem volt jelentősége. Győzött: Fazekas 2, Kriston 2, Szita 1, Fazekas-Kriston páros, illetve Molnár.

A CVSE tíz győzelemmel, egy döntetlennel és két vereséggel várja a bajnokság áprilisi folytatását.

- A három meccs közül a BVSC elleni volt a leglényegesebb, a másik kettőt, ahogy vártuk, simán nyertük – összegezte a sűrű hétvégét Klampár Tibor, a CVSE vezetőedzője. – A rangadót nagyon sajnálom. Előzetesen legalább döntetlenre számítottam. Talán, ha a párost sikerült volna megnyerni, vagy az első körben Fazekas az ötödik szettet hozza Jakab ellen, más lett volna a meccs végkimenetele. Majd a Final Fourban – ha összekerülünk – talán sikerül revansot venni.