Egálról folytatják

2018.05.09. 21:52

Döntetlent játszott a CVSE asztalitenisz-csapata a Vidránnyal

A férfi asztalitenisz Klubcsapatok Szuperligája fináléjának első, szlovákiai mérkőzésén 5-5-ös döntetlen született a CVSE-Swietelsky-Jufa Hotels és az SK Vydrany között.

Kriston Dánielnek még nem ment Vidrányban, talán itthon már jobb állapotban lesz Fotó: Unger Tamás / VN

SK Vydrany-CVSE-Swietelsky-Jufa Hotels 5-5. – Vidrány, Klubcsapatok Szuperligája, férfi asztalitenisz-döntő, első mérkőzés, vezette: Ilmet, Dupek.

Páros: Lelkes, Muskó- Kriston, Fazekas 3:2 (-9, 5, -7, 9, 9) (1-0). Egyéni, 1. forduló: Muskó- Kriston 1:3 (9, -9, -7, -10), Novota-Szita 1:3 (-5, 9, -9, -10), Lelkes-Fazekas 1:3 (-5, 7, -7, -6) (1-3). 2. forduló: Novota-Kriston 3:1 (-8, 9, 5, 8), Muskó-Fazekas 0:3 (-12, -12, -9), Lelkes-Szita 3:0 (7, 9, 7) (3-4). 3. forduló: Novota-Fazekas 3:1 (8, 9, -6, 12), Lelkes-Kriston 3:0 (6, 6, 4), Muskó-Szita 1:3 (-10,-4, 10, -5) (5-5).

Rögtön a kezdésnél fontos pontot vesztett a CVSE, nyert állásból, 9-7-es vezetésről bukta el a döntő szettet a páros. Az első egyéni körben azonban rendezték soraikat a celliek – Szita Márton például a válogatott Samuel Novotát győzte le -, már nekik állt a zászló. De nem sikerült megtartani az előnyt, döntetlennel zárult a nemzetközi sorozat fináléjának első találkozója. A visszavágó május 15-én, kedden 17 órakor kezdődik az alsósági sportcsarnokban.

Fotó: Unger Tamás / VN

- Miután elvesztettük a párost, várható volt, hogy nehéz lesz győzni. Főként, hogy Kriston Dániel vállfájdalmai miatt két hétig nem edzett. Az első egyéni meccsén még nem volt baj, de a másik kettőn alig tudott játszani, görcsölt a lába és a kézujjai is, nem is tudott már nyerni. Fazekas Péternek Novota ellen volt esélye, miután 2:0-s hátárnyból szépített és a negyedik játszmában ő vezetett 10-8-ra. De az a meccs sem lett meg. Bízom abban, hogy hazai pályán le tudjuk győzni a szlovák csapatot – összegzett Klampár Tibor, a CVSE vezetőedzője. Győzött: Lelkes 2, Novota 2, Lelkes-Muskó páros, illetve Fazekas 2, Szita 2, Kriston 1.