Hozta a hazait a ZTE

2018.09.15. 22:07

Göcsej Kupa: nem bírt az egerszegi csapattal a Körmend

Nem bírt a ZTE csapatával az Egis Körmend a 49. Forest Hungary Nemzetközi Kosárlabda Göcsej Kupán. A szomszédvári rangadón nyolc ponttal alulmaradtak a piros-feketék.

Tóth Judit

Fotó: Pezzetta Umberto/ ZH

Zalakerámia ZTE KK– Egis Körmend 86-78 (21–25, 28–15, 17–22, 20–16)

Vezetőedző: Antonis Constantinides

Az eredmény alakulása. 4. p.: 13-11, 9. p.: 19-21, 13. p.: 29-30 17. p.: 39-34 26. p.: 62-52 28. p.: 63-60, 32. p.: 74-65 36. p.: 81-73

Kipontozódott: -

A szlovák BK Levicki Patrioti csapata ellen mutatott jó teljesítményéért Antonis Constantinides vezetőedző bizalmat szavazott Németh Ákosnak a kezdőötösben. Kiegyenlítetten és pörgősen kezdődött a két régi rivális csatája. A Körmend agresszíven védekezett, de így is nehéz dolga volt, mert csak faultokkal tudta megállítani ellenfelét. A pontgyártást Ware kezdte egy hárompontossal a zalaiaknál, de Bradford azonnal tudott válaszolni. Ezután a ZTE inkább palánk alatt volt sikeres, míg a Körmend triplákkal operált, gyors egymásutánban Hammonds, Price és Németh is betalált. A sok hiba mellett egy hajszálnyival jobban ültek a piros-feketék dobásai, így a negyed végére kiharcolták a vezetést.

Alacsonyabb szerkezettel állt fel a vasi alakulat a második etapban, Hammonds továbbra is jól élt a meccsben, de egyedül nehezen boldogult a kék-fehérek magasembereivel. Jött segíteni a padról Csorvási is, de mindez nem volt elég. A ZTE egy pillanat alatt megrázta magát, és magasabb fokozatra kapcsolva, az irányító Ware vezényletével a 13. percben átvette a vezetést (29-30). Gyűjtögette faultjait a Constantinides csapat, ez a zalaiak malmára hajtotta a vizet, akik most kényszerített helyzetből is betaláltak távolról. Ware a mezőny legeredményesebbje volt 20 pontjával, és Agafonov is megtréfálta párszor Csorvásit a palánk alatt. A nagyszünetre kilenc ponttal elhúzott a ZTE.

Ferencz nyitotta a második félidőt két hárompontossal, de Gliebov is betalált a másik oldalon és ráadásként még büntetőzhetett is. Agafonov is kényelmesen belehelyezkedett egy triplába, és nem hibázta el, így tíz fölé vitte előnyét a ZTE (57-46). McNeail, Bradford és Ferencz pillekönnyű kosaraival tartotta magát a meccsben a Körmend, és a 28. percre három pontra zárkózott (63-60).

A záró negyed elejére szétesett a vasi együttes (76-67). Mindkét csapat hibákkal játszott, de a ZTE mindig tudott újat mutatni, a Körmend dekoncentráltabban kosarazott. A végjátékban a zalai győzelem nem volt kérdés, csupán a mértéke, végül nyolc ponttal nyert Bencze Tamás együttese.

A 49. Göcsej Kupa végeredménye érdekesen alakult, körbeverés miatt pontarányok számításával dőltek el a helyezések. A szlovák BK Levicki Patrioti nyerte a tornát, második lett a házigazda ZTE, harmadik helyen a Körmend, negyediken a Graz végzett. A torna MVP-jének Desonta Bradfodot, a vasiak fiatal játékosát választották.