kosárlabda

2018.12.06. 21:05

Rangadót nyert a Falco KC

AZ NB I-es férfi kosárlabda-bajnokság 7. fordulójából elmaradt mérkőzés pótlásán a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely nagy csatában nyert rangadót az Alba Fehérvár ellen.

A tavalyi ezüstérmes fogadta a tavalyi bronzérmest. Mindkét élcsapat sikertelen heteket tudhat maga mögött, mindkettőnek nagy szüksége volt a győzelemre. A fehérváriaktól a sérülésből lábadozó Lóránt Péter személyében egy

kulcsember hiányzott. A Falco teljes kerettel vetette bele magát a csatába.

Gyors, rohanós játékkal nyitottak a felek. Az Alba 4-0-val kezdett, de Pustahvar triplája után már a hazaiaknál volta az előny (2. perc: 4-5). A folytatásban felváltva estek a kosarak, felváltva vezettek a csapatok, fej fej mellett haladtak. Futottak és tüzeltek a játékosok – és olykor azért hibáztak. Aztán a jobban védekező Alba némi lépéselőnyre tett szert (6. perc: 10-16). Reddic pontjaival egyenlített a sorait közben rendező Falco. Fordítani azonban nem tudott az első negyedben. A forgatókönyv pedig állandósulni látszott: meglépett az Alba, zárkózott a Falco (13. perc: 24-24). Jól harcolt, jól is védekezett, de nem dobott jól a házigazda. Aztán Curry triplájával csak átvette a vezetést a sárga-fekete gárda. Időt is kért a székesfehérvári kispad (15. perc: 29-25). De nem sikerült belassítani a Falcót – és ekkor már jöttek a hazai triplák is. Tíz pont fölé nőtt a szombathelyi fór (18. perc: 37-25), szinte csak büntetőből tudtak gyűrűbe találni a vendégek. Az Alba újabb időkérése azonban jobban sikerült, a félidő hajrájában kiegyenlítettebb lett a meccs. A szünetben így is kereken tízpontos hazai előnyt mutatott az eredményjelző (20. perc: 42-32). Ráadásul a vendégeknél ekkor már Cartwright és Heath is három hibánál járt.

Fordulás után sem lassítottak a csapatok. De a Falco tartotta tíz pont körüli előnyét. Az Alba próbált gyorsabb játékra váltani, bátrabban állt bele a távoli dobásokba. De nem tudott mit kezdeni a roppan szervezett, motivált házigazdával (24. perc: 52-38). A vendégek egyébként helyzetbe is nehezen kerültek. Az agresszív hazai játékosok minden labdáért megküzdöttek, sok párharcot nyertek. Ám a különbséget nem tudták növelni, mert támadásba azért csúszott hiba, sok labda leperdült a gyűrűről. Amint közelebb férkőzött az Alba, rögtön időt kért a hazai szakmai stáb (28. perc: 55-47). Sikerült is visszaverni a fehérvári rohamokat (30. perc: 60-47). Az Alba azonban rohamozott tovább. Próbálta szorossá tenni a meccset. A fehérvári erőfeszítéseket pedig siker koronázta (34. perc: 61-56). Ismét éles lett a csata – parázs hangulatban folytatódott a mérkőzés. Idegesen, sok hibával játszott a Falco, a minden mindegy alapon rohanó Alba pedig ráérzett a lehetőségre. Szinte eltűnt a különbség a felek között (37. perc: 66-62). Képtelen volt gyűrűbe találni a Falco (39. perc: 68-65). Reddic húzta ki a gödörből a hazaiak szekerét. Végül, ha nagy csatában is, de megnyerte a rangadót a Falco – összességében megérdemelten.

Falco-Vulcano Energia KC–Alba Fehérvár

72-70 (16-18, 26-14, 18-15, 12-23)

Szombathely, 2430 néző, NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Földházi T., Benczur T., Minár L.

Falco: Norfleet 11/3, Váradi B. 4, Bíró 10/6, Pustahvar 3/3, Reddic 22. Csere: Curry 14/6, Tóth N. 2, Balmazovic 6/6. Edző: Gasper Okorn.

Alba: Cartwright 5/3, Freeman 14/3, Boykins 15/9, Bullock 6/6, Heath 4. Csere: Keller I. 14/12, Filipovity 9/6, Tóth P.3/3, Peringer –, Varga –. Edző: Dzunics Braniszlav.

Az eredmény alakulása. 2. perc: 5-4. 6. perc: 10-16. 13. perc: 24-24. 15. perc: 29-25. 18. perc: 37-25. 20. perc: 42-32. 24. perc: 52-38. 28. perc: 55-47. 30. perc: 60-47. 34. perc: 61-56. 37. perc: 66-62. 39. perc: 68-65.

Kipontozódott: Cartwright (40.).