2019.04.10. 20:41

Parádézott a Falco KC – Egy pillanatra sem okozott gondot a vendég Jászberény

Az NB I-es kosárlabda-bajnokság felsőházi középszakaszának nyitómeccsén a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely demoralizáló vereséget mért a Jászberényre.

Az alapszakasz harmadik helyezettje fogadta a negyediket. A felek az elmúlt hetekben kétszer is találkoztak egymással – a februári győri kupameccset (96-70) és a márciusi szombathelyi bajnokit (78-58) is a Falco nyerte. A vendégektől Coleman hiányzott, a sérüléssel bajlódó Cseh vállalta a játékot. Hazai oldalon visszatért a sérüléséből felépült Perl és Balmazovic is.

Balmazovic triplája vezette fel a meccset. A Falco erős tempót diktált, gyors támadásokat vezetett, ráadásul jól védekezett, nem engedte helyzetbe kerülni ellenfelét. Balmazovic második triplája, 10-0 után érezte úgy a jászberényi kispad, hogy időt kell kérni. Valamelyest rendezte sorait, a védekezését a vendég, és megszerezte első pontjait. De maradt az irányítás a Falcónál, tíz pont körül állandósult a hazai fór. Roppant meggyőző teljesítménnyel rukkolt elő a sárga-fekete gárda az első negyedben. A második etapot viszont 6-0-val nyitotta a JKSE – most Gasper Okorn mester kért időt.

Természetesen a nagy dobóformát kifogó Balmazovic triplája vetett véget a szombathelyiek ínséges időszakának. A másik oldalon a fénykorát idéző volt Falco-kedvenc, Pantelic termelte a pontokat. Ám a roppant agresszíven kosarazó légióst második sportszerűtlen hibával a 15. percben kiállították a játékvezetők – ezzel egyik legjobbját veszítette el a vendég. Mindez persze nem zavarta a Falcót, a saját tempójában, a saját játékát játszotta, és egyre nyílt az olló (17. perc: 43-29). A hazai kispad ráadásul szorgalmasan forgatta a keretet, senkinek nem kellett megszakadnia. És mindenki beletette a magáét a közösbe. A félidő végén elérte a 20 pontot a szombathelyi előny, amiből végül „csak” 19 maradt nagyszünetre (20. perc: 51-32). Nagyon úgy tűnt, hogy az összeszedett, szervezett, halálosan hatékony, csapatként kosarazó Falco korán eldöntötte a mérkőzés sorsát.

Fordulás után kiegyenlítettebb lett a meccs, felváltva került a gyűrűbe a labda – ez a forgatókönyv pedig tökéletesen megfelelt a Falcónak. Nem tudta magát látótávolságba lopni az amúgy becsülettel küzdő Jászberény – sőt, 20 pont alá sem tudott beférkőzni. Ezen az estén nem volt egy súlycsoportban a két csapat (30. perc: 71-47). A Jászberény próbálta elviselhetővé tenni a vereséget, amit a Falco nem engedett ellenfelének. Öt percnek kellett eltelnie ahhoz, hogy a vendég először betaláljon a negyedik játékrészben (35. perc: 76-49). A percek múlásával aztán mindkét oldalon szerepet kaptak a fiatalok – a Falco gépezete így is olajozottan működött. Egy pillanatra nem engedtek ki a szombathelyiek, végül 31 pontos vereséget mértek ellenfelükre.

A Falco roppant magabiztosan győzelmet aratott, ilyen arányban is megérdemelten nyert. A sárga-fekete gárda teljesítménye, formája pedig több mint biztató a folytatásra nézve.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–JP Auto-Jászberényi KSE 91-60 (20-9, 31-23, 20-15, 20-13)

Szombathely, 2300 néző, NB I-es kosárlabda-mérkőzés, középszakasz, vezette: Papp P., Farkas G., Nagy.

Falco: Govens 12/6, Váradi 9, Balmazovic 21/15, Bruinsma 14/3, Reddic 8. Csere: Curry 10/3, Perl 5, Tóth N. 6, Bíró 3/3, Hódi 3/3, Körmendi –. Edző: Gasper Okorn.

JKSE: Pitts 18/3, Rakic 6, Brbaklic 2, Aleksandrov 8/6, Pantelic 9. Csere: Kerpel-Fronius 10/6, Cseh 2, Czirbus 2, Fekete 3. Edző: Nikola Lazic.

Az eredmény alakulása. 5. perc: 10-0. 8. perc: 16-7. 12. perc: 20-15.17. perc: 43-29. 20. perc: 51-32. 24. perc: 58-39. 27. perc: 67-43. 30. perc: 71-47. 35. perc: 76-49. 38. perc: 86-56.

Kipontozódott: Govens (37.).

Kiállítva: Pantelic (15.).