2019.09.03. 20:13

Kilencig jutott a Gyöngyöshermán

A 3. forduló mérkőzéseivel folytatódott a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság.

Tóth Gábor, Kelemen Attila

Vasszécseny–Ják 2-2. A hazaiak kapitánya, Kontics Zoltán tolja meg a labdát

Fotó: Szendi Péter

Északi csoport

Sitke–Ölbő 5-4 (2-1). Sitke, 100 néző, vezette: Szejke L.

Sitke: Viczmándi – Imre Gá., Bagoly G., GYÜRÜ (BAGOLY A.), Papp B., POÓS, TÓBIÁS (Molnár Á.), Szita (IMRE GE.), Nagy D. (NÉMETH M.), Sulyok, HORVÁTH G.

Ölbő: Kiss G. – Szele, Tóth G., Biró, Farkas B., Fehér, Németh Z., Juhász, Marton (Pekker), Tóth A. (Kovács T.), Kalányos.

Gólszerzők: Poós, Németh M., Gyürü, Papp B., Imre Gá., ill. Fehér, Juhász, Farkas B., Marton.

Ritkán látható, izgalmas mérkőzést játszottak a csapatok. A hazaiak kétszer is vezettek, de a vendégek egyenlíteni tudtak, majd tíz perccel a vége előtt már ők vezettek 4-3-ra. A sitkei csapat nem adta fel, és a meccs végén két perc alatt megfordította az eredményt. A mutatott játék, és a helyzetek alapján a vendéglátók megérdemelten nyertek.

Kemenesalja–Alsóújlak 0-2 (0-1). Vönöck, 120 néző, vezette: Szabó B.

Kemenesalja: Patyi – Horváth X. (Kaisinger), Bándoli, Kóbor (Varga R.), Hajas, Lőrincz G., Szakál, Czöndör (Bodor), Lőrincz M., Szakály, Őri.

Alsóújlak: Gábor – Gampel (Takács), Kaposi (Papp A.), Varga K., Pados, Toldi (Hancz), Varga Á., Varga N., Ódor (Rohonczi), Kántor (Asztalos), Varga R.

Gólszerzők: Varga R., Toldi.

Kiállítva: Szakál (Kemenesalja, 79.).

Véleményes 11-es után hátrányba került a hazai csapat, de nem csak emiatt állt vesztésre: akaratgyengén, indiszponáltan, fegyelmezetlenül játszott, kevés helyzetet alakított. Az amúgy sportszerű mérkőzésen megérdemelt vendéggyőzelem született.

Bozsok–Mersevát 5-1 (3-1). Bozsok, 100 néző, vezette: Sály K.

Bozsok: Szabó Christopher – Kratochwill, Németh D. (Könye), Pál (Rapi), Dévényi (Tóth Á.), Horváth P., Kovács P., Szalai (Iker), Tompek, Kiss M., Horváth Á. (Tóth D.).

Mersevát: Tóth Á. – Molnár G., Tétry (Németh G.), Gönye (Zsoldos), Csite, Orbán, Dénes, Nagy T. (Takács), Gáncs, Czupor, Nagy Á.

Gólszerzők: Horváth P., Kiss M., Pál, Horváth Á., Németh D., ill. Csite.

Szép számú közönség előtt ilyen arányban is megérdemelt győzelmet aratott a hazai csapat a jól küzdő vendég ellen.

Honvéd Sé–Zanat 7-0 (2-0). Sé, 100 néző, vezette: Farkas G.

: Földi (Dávid) – Szalay (Fichtacher), Haraszti (Elekes), Séfer, Kovács K., Werderits, Muzsai (Bogyai), Romsics (Vámos), Vándori, Kámán, Uri.

Zanat: Kalmár – Schmidt, Tóth F. (Olasz), Szabó Z., Bakucz, Gyurácz, Szalay, Pörge, Tóth Zs. (Varga N.), Szabó B., Putz.

Gólszerzők: Romsics (3), Bogyai (2), Kovács K., Uri.

A hazai csapat nagy része csapattársuk lakodalmából érkezett, így az első negyed órában csak a kapuson múlt, hogy nem szerzett vezetést a vendég. Ezután felébredt a hazai alakulat, gyors egymásutánban szerzett két góljával megnyugtató előnyt szerzett a szünetre. A második félidő elején lőtt újabb gól pedig eldöntötte a meccset. A hazaiak valóságos erődemonstrációt tartottak, és akár két számjegyű győzelmet is arathattak volna. A séiek győzelmüket Süle József Richárdnak és Süle Kingának ajánlják!

Söpte–Pecöl 1-1 (1-1). Söpte, 100 néző, vezette: Németh B.

Söpte: Polgár – Varga Cs., Kiss K., Kovács E., Pereszteghy, Nagy K., Molnár B. (Szakály), Varga A., Németh M. (Nyul), Szép, Gombor.

Pecöl: Takács – Németh Á. (Lakatos), Szemes, Székely, Varsányi, Farkas A., Horváth B., Oszkó, Hóbor, Pálfi (Németh I.), Janek.

Gólszerzők: Szép, ill. Németh Á.

Kiállítva: Varga Cs. (Söpte, 74.).

A kapura teljesen veszélytelen hazai csapat ellen a szervezetten játszó pecöli együttes megérdemelten vitte el az egyik pontot a nem túl magas színvonalú mérkőzésen.

Gencsapáti–Gérce-Vásárosmiske 0-6 (0-4). Gencs­apáti, 100 néző, vezette: Szabó P.

Gencsapáti: Lőrincz – Czika (Serman), Kovács P., Fogl, Varga R., Borhi, Domján, Mikos, Egyed, Tóth B., Molnár B.

Gérce: Komáromi – Németh T., Máthé, László, Glavánovics, Mórocz (Jónás), Hompok (Bognár), Sali, Nunkovics (Vamper), Péter (Horváth B.), Major.

Gólszerzők: Hompok, Jónás, Komáromi, Nunkovics, Major, Máthé.

A jobb erőkből álló Gérce megérdemelten nyert. A hazaiaknak mindkét félidőben csak 15 percük volt ezen a meccsen.

Elektromol Spari–Szeleste-Pósfa 3-6 (1-2). Szombathely, 70 néző, v.: Samu Cs.

Spari: Biró (Gyetvay) – Dienes, Horváth Gy. (Holdosi), Barbalits (Sipos), PULAI, GRUBICK (Gyürüsi), Szabó P., Fritz, Kelemen, Németh V., NÉMETH R.

Szeleste: Kovács M. – Pethő, Pomper (Nagy D.), Fülöp, Földi, Riba, Szabó B., Varga M. (Horváth E.), Könczöl (Nagy I.), Horváth L., Trittremmel.

Gólszerzők: Pulai (2), Grubick, ill. Fülöp (3), Pethő (2), Könczöl.

Gólzáporos mérkőzésen a Szeleste megérdemelten nyerte meg a mérkőzést a tartalékos hazaiak ellen.

Uraiújfalu–ÖTE Ikervár 1-1 (0-0). Uraiújfalu, 100 néző, vezette: Horváth Á.

Uraiújfalu: HARCSÁR – GALLEN I., SZABÓ M., Varga Zs., Keszei T. (Gáspár), GALLEN A., KESZEI R., Németh I., Agg, Németh B. (Varga P.), Pungor (Farkas A.).

Ikervár: Rónafalvi – Belegrai, Pap, Nagy A. (Kosztolánczi), Dobson, Vincze Z., Németh P., Vincze T., Döbrente (Németh M.), Vass, Varga M.

Gólszerzők: Farkas A., ill. Vincze Z.

Mindkét oldalon voltak helyzetek, de rendre ki is maradtak. A közepes színvonalú játékot produkáló csapatok igazságos döntetlennel zártak.

Déli csoport

Tápláni KSK–Viszák 4-2 (3-2). Táplánszentkereszt, 120 néző, vezette: Szabó I. Z.

Táplán: Farkas G. – Balázs, Orsós (Németh K.), Borbás (Cserkuti), Mikovics (Singer), Stieber, Rajzinger, Jantos, Varga S., Kónya (Gombos), Káldi.

Viszák: Szabó Gy. – Agg M., Benkő, Biczó (Németh I.), Szabó P. (Novák), Horváth R., Agg A., Vass, Kádár, Sütheő, Agg R. (Tóth P.).

Gólszerzők: Borbás (2), Jantos, Kónya, ill. Agg A., Szabó P.

Az első félidőben jól tartotta magát a vendég, kétszer is egyenlített. Fordulás után azonban egyértelműen ellenfele fölé nőtt a házigazda, akár több góllal is győzhetett volna – de sok helyzetet elpuskázott.

Bajánsenye–Balogunyom 4-2 (1-1). Bajánsenye, 80 néző, vezette: Horváth P.

Bajánsenye: Kalamár – Sáfrányos (Luter), Bacsák, Szabó Sz., Mihály, Réczeg, Bakó, Kovács I. (Horváth Z.), Kosár, Horváth B., Albert (Vörös).

Balogunyom: Papp K. – Marsai, Papp M., Vilics, Szén (Wanek), Homor M., Nemes, Kalmár, Böle, Homor D., Varga Z.

Gólszerzők: Horváth B., Bakó, Szabó Sz., Kosár, ill. Marsai, Homor D.

Kiállítva: Mihály (86., Bajánsenye).

A sérültjeiket és eltiltottjaikat nélkülöző hazaiak szétszórt első félidei játékuk ellenére számos kidolgozott helyzetet puskáztak el. Így a vendégek a második félidő elején a vezetést is megszerezték. Ezt követően kezdett el focizni a hazai csapat, aminek eredménye gólokban is jelentkezett. De összességében a hazaiak csak a három pontnak örülhetnek.

Gyöngyöshermán-Szentkirály–Őriszentpéter 9-2 (2-1). Szombathely, 100 néző, vezette: Marácz Z.

Gyöngyöshermán: Geicsnek – Szilvágyi, Horváth Á., Kis, Hegedűs, Szabó A. (Kovács G.), Németh Sz. (Balázs), Bazsó (Dénes), Kopácsi, Illés, Serbán (Németh R.).

Őriszentpéter: Őr – Rozsnyai, Kósa, Ponácz, Sály, Ruzsits, Gerencsér, Bacsó-Porkoláb, Horváth Cs., Iván, Horváth A.

Gólszerzők: Kopácsi (3), Németh Sz. (2), Németh R., Balázs, Hegedűs, Bazsó, ill. Kósa (2).

A 11 fővel érkező vendégek a szünetig tartották magukat. A jobb erőkből álló, jobb erőnléttel rendelkező házigazda ilyen arányban is megérdemelten nyert.

Club Walnut-Nádasd–Csákánydoroszló 1-2 (0-1). Nádasd, 400 néző, vezette: Kedves R.

Nádasd: Rejtli – Varga K., Pálmai, Kalamár, Meskó M., Tuboly (Zsoldos), Horváth A. (Azanger), Csenterics, Horváth P. (Urbán), Doktor I., Meskó E.

Csákánydoroszló: Baba – Sárközi, Danyi, Dedics, Draskovics (Horváth D.), Kardos, Makai, Horváth Á. (Horváth M., Szakály), Tóth N., Nagy M., Biczó.

Gólszerzők: Urbán, ill. Dedics, Draskovics.

Kiállítva: Csenterics (70.), Meskó E. (67.), ill. Biczó (55.).

Jó iramú, izgalmas meccset vívtak a csapatok. Az első félidőben egy pontrúgás után a vendégek kerültek előnybe. Fordulás után megfogyatkozott a Csákány, majd egyenlített a házigazda. Aztán jött két hazai kiállítás – a második piros lap rossz játékvezetői döntés volt. Ráadásul a szabadrúgásból gólt szerzett a vendég. A folytatásban mindkét csapat előtt adódott lehetőség, de az eredmény már nem változott – a hazaiak még egy elmaradt 11-est is számon kérhettek a játékvezetőn.

Rábatótfalu–Tanakajd 2-0 (0-0). Szentgotthárd-Rábatótfalu, 100 néző, vezette: Bazsó F.

Rábatótfalu: Gongola – Keresztúri, Náricza, Szakács, Balázs A., Sütő (Szabó B., Németh D.), Balázs L., Molnár A. (Bouti), Domján, Kovács B., Kóczán.

Tanakajd: Marcz L. – Könczöl Sz. (Tóth J.), Pintér (Sándor), KÖLKEDI, Marcz G., Svób, Németh B., SÜLE, Pál, Filakovszky (Könczöl B.), Preiczer.

Gólszerzők: Bouti, Balázs L.

A rekkenő hőségben rendezett mérkőzésen régen látott jó és eredményes játékkal győzte le a hazai gárda a jó erőkből álló vendégcsapatot. Hazai oldalon mindenki jól teljesített.

Szentpéterfa–Felsőcsatár 2-1 (0-0). Szentpéterfa, 200 néző, vezette: Polgár T.

Szentpéterfa: Wágner Sz. – Török (Kovács B.), Wágner R. (Tóth Sz.), Garger, Farkas H. (Keringer), Gaál R., Hoós B., Jurasits, Hoós Á. (Hoós G.), Wágner K., Frányi (Gaál Á.).

Felsőcsatár: Tieber B. (Kossuth) – Veres, Czlenner (Cseri), Cobzaru, Horváth Sz., Krancz, Schmalzl (Kopácsi), Tieber J., Böhm, Horváth L., Varga P. (Takács).

Gólszerzők: Gaál R. (2), ill. Cseri.

Kiállítva: Wágner K. (39., Szentpéterfa).

A mérkőzés képe, a helyzetek száma alapján a találkozó nagy részében emberhátrányban játszó házigazda megérdemelten nyert. Igaz, a stabil védekezésre, kontrákra berendezkedő, pontrúgásokra építő vendég nem adta olcsón a bőrét. A kiállítás nevetséges volt – ismét…

Vasszécseny–Ják 2-2 (1-1). Vasszécseny, 80 néző, vezette: Bíró O.

Vasszécseny: Farkas B. – Pongrácz D. (Gombkötő), Horváth D., Viszked (Maczek), Pongrácz Zs., Kontics, ORSÓS J., Varga M., SZAKÁCS, Pető (Bori), Vadász (Orsós G.).

Ják: Szalay – Máté, Iszak D., Horváth A. (Dobos), Iszak Á. (Tóta R.), Neubauer, Kovács G. (Tóta Á.), Takács, Vizserálek, Farkas G., Kiss R.

Gólszerzők: Szakács, Vadász, ill. Farkas G. (2).

Kiállítva: Tóta R. (95., Ják).

A hazai csapat álmosan kezdett, már a 3. percben hátrányba került. Igaz, gyorsan egyenlített. Ezt követően mezőnyfölényben játszott a vendéglátó, helyzeteket is alakított ki, de ezeket elpuskázta. A második félidőben ismét vezetést szerezett a vendég, ám a mérkőzés hajrájában ismét egalizált a hazai gárda. A Vasszécseny ezen a napon elhullajtott két pontot a mezőnyben jól adogató, harcos Ják ellen.