Hat ponttal kaptak ki

2019.09.20. 20:47

BL: továbbjutott a Falco KC

A kosárlabda Bajnokok Ligája selejtezőjének visszavágóján a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely hosszabbítás után kikapott a román Oradea vendégeként – de csak 6 ponttal, így továbbjutott! Szombathelyen a Falco 9 ponttal, 71-62-re verte ellenfelét. Körülbelül 130 vasi drukker kísérte el Romániába a csapatát.

Ideges játékkal kezdtek a felek, majd felváltva került a gyűrűbe a labda (3. perc: 6-6). Mindkét csapat ügyelt a védekezésére. Az idő múlásával kezdte átvenni az irányítást a pontosabb, agresszívabb házigazda, így meglépett. Időt kért a szombathelyi kispad (6. perc: 16-6). Reddic pontjaival zárkózott a Falco. Filipovity jegyezte a vendégek első tripláját. Vissza is jött a meccsbe a Falco.

A második negyedet hazai tripla nyitotta. Lendületben maradt az Oradea (12. perc: 27-17). Nagyon kellett Washington, majd Hooker triplája. Próbálta látótávolságban tartani ellenfelét a Falco – Hooker húzta a vasiak szekerét. Nehezen talált gyűrűbe a sárga-fekete gárda (17. perc: 42-28). Használt az időkérés, a nagyszünetig ismét felzárkózott a Falco (20. perc: 46-36).

Fordulás után Filipovity rögtön triplát jegyzett, de aztán következett több rontott dobás, eladott labda. Nagy küzdelem bontakozott ki, minden egyes helyzetért meg kellett harcolni. Ekkor érezhetően a házigazda diktálta a tempót (25. perc: 56-43). A Falco futott, küzdött, nem adta fel (28. perc: 65-52). Benke kapott erőre. Az utolsó etap végül éppen éppen 9 hazai előnyről kezdődött (30. perc: 67-58) – köszönhetően Washigton dudaszós triplájának.

A negyedik etap feszült játékkal rajtolt, nem engedte ellépni ellenfelét a Falco. Sőt, kezdte faragni a hátrányát (34. perc: 72-65). Időt kért a házigazda. 9 pont környékén ingadozott a különbség (36. perc: 78-70). A Falco az utolsó pillanatig harcolt (39. perc: 83-74). 16 másodperccel a vége előtt Filipovity egy büntetőt értékesített. Így 86-77 lett a vége, éppen 9 pont volt a különbség, jöhetett az 5 perc hosszabbítás. A Falco pedig nem fáradt el, tartotta magát keményen, és ugyan kikapott, de csak 96-60-ra, ami azt jelenti, hogy 3 pont maradt a hazai előnyből – ez a vereség pedig így továbbjutást ért!

jegyzőkönyv

CSM CSU Oradea–Falco Vulcano Energia KC Szombathely 96-90 (20-17, 26-19, 21-22, 19-19, 10-13).

Oradea, 1300 néző, Bajnokok Ligája-selejtező, nemzetközi kosárlabda-mérkőzés, v.: Zurapovic (bosnyák), Maestra (francia), Velikov (bolgár).

Oradea: Watson 9/3, Barnette 12, Richard 24/3, Zekovic 19/3, Valeika 13. Csere: Broussard 10/3. Markovic 5/3, Nikolescu 2, Baciu 2. Edző: Cristian Achim.

Falco: Hooker 11/3, Perl 17, Krivacevic 2, Benke 5/3, Reddic 21. Csere: Filipovity 14/6, Washington 7/6, Váradi 11/3, Lake 2, Bíró –. Edző: Gasper Okorn.

Eredmény alakulása. 4. perc: 16-6. 8. p.: 19-15. 17. p.: 42-28. 20. p.: 26-19. 28. p.: 65-52. 30 p.:67-58. 36. p.: 78-80. 40. p.: 86-77.