Jobb volt a Besiktas

2019.11.12. 19:54

Bajnokok Ligája: Törökországban kapott ki a Falco KC

A kosárlabda Bajnokok Ligája 5. fordulójában a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely a török Besiktas vendégeként szenvedett vereséget.

Perl Zoltán mindent megtett – de csapata ezúttal alulmaradt

A Falco kalandos úton jutott el hétfőn Törökországba, ugyanis induláskor az osztrák autópályán dugóba keveredett, lekéste a repülőgépét, egy későbbi járattal utazott el Isztambulba – így az estére tervezett edzés, ismerkedés a Besiktas pályájával elmaradt. A magyar bajnok centere, Reddic ujjsérüléssel bajlódott, de vállalta a játékot. A szombathelyieket közel félszáz drukker kísérte el – akik igazán kitettek magukért.

Kapkodó játékkal kezdtek a csapatok. A Falco tűnt pontosabbnak, 5-0-val nyitott. Sok dobást rontott a házigazda, jól szedte a lepattanókat a szombathelyi alakulat (3. perc: 2-7). De agresszívan játszott a Besiktas – rögtön az elején parázs csata kerekedett a mérkőzésből. Washington jó formával, ponterős kosárlabdával rukkolt elő. Mind a két fél nagy energiát fordított a védekezésre. Az etap hajrájában átvette a vezetést a Besiktas (7. perc: 10-9). Elvesztette a ritmust a Falco – időt is kért a szombathelyi kispad (9. perc: 14-9). Hooker triplájával tért vissza az időkérésről a magyar bajnok. És jöhetett a kis szünet.

A második etapot is elhamarkodott, kihagyott dobásokkal kezdte a Falco – de az ellenfél sem tűnt túl pontosnak. Ettől függetlenül rendre a Besiktas járt előbbre. Ha ki is harcolta a dobó helyzetet a Falco, a labda általában célt tévesztett. A 15. percben már kereken 10 pontos hazai előnyt mutatott az eredményjelző (25-15) – elsősorban támadásban gyengélkedett a sárga-fekete alakulat. Használt az időkérés, Curry triplája vetett véget a szombathelyi gólcsendnek, majd Reddic szorított a különbségen. Büntetőkkel araszolt, tartotta a kisebb, nagyobb távolságot a vendéglátó. A félidő hajráját megpróbálta megnyomni a Falco. Ismét Washington jelentkezett fontos pontokkal. De a játékrészt a Besiktas dudaszós triplája zárta (20. perc: 33-27).

Fordulás után közel két percet kellett várni az első kosárra, Perl volt eredményes – a folytatásban viszont csak török pontot következtek. Továbbra is pontosabbnak, támadásban gördülékenyebbnek tűnt a házigazda. Hiába küzdött becsülettel a Falco, sokat hibázott. Tíz pont fölé tornázta előnyét a Besiktas, amikor időt kért a vasiak kispadja (24. perc: 40-29). De állandósult a stabil hazai fór (27. perc: 45-35). Ha közelítette a Falco, rendre érkezett pont a túloldalról – pedig Reddic nagyon beindult. Ettől függetlenül három negyed alatt nem dőlt el a mérkőzés (30. perc: 50-41).

A záró játékrészben sem lassult a tempó, nem enyhült a küzdelem. Felváltva került a gyűrűbe a labda. A Falco nem adta fel, próbált faragni a hátrányán (34. perc: 54-47). Ám a Besiktas visszaverte a felzárkózási kísérletet. A szombathelyi gárda ott loholt ellenfele nyomában, de nem tudta szorossá tenni a hajrát, a kétségbeesetten elengedett dobások rendre leperdültek a gyűrűről (37. perc: 61-47). Sőt, a végét nagyon elrontotta a Falco. Végül biztos győzelmet aratott a Besiktas – igaz, a játék képe alapján a különbség azért túlzott.

Jegyzőkönyv:

Besiktas Sompo Sigorta–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 74-49 (14-12, 19-15, 17-14, 24-8). Isztambul, 300 néző, Bajnokok Ligája kosárlabda-mérkőzés, vezette: Zapolski (lengyel), Maricic (szerb), Deman (francia).

Besiktas: Theodore 8, McKissic 20/6, Akpinar 10/6, Djurisic 4, Geyik 2. Csere: Gotcher 3/3, McAddo 12, Yildizli 14/6, Omer 1, Turgut –. Edző: Dusko Ivanovic.

Falco: Váradi 2, Perl 6, Benke –, Washington 8/6, Lake 2. Csere: Curry 3/3, Hooker 5/3, Reddic 21, Filipovity 2. Edző: Gasper Okorn.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 2-7. 7. perc: 10-9. 15. perc: 25-15. 18. perc: 28-20. 20. perc: 33-27. 24. perc: 40-29. 27. perc: 45-35. 30. perc: 50-41. 34. perc: 54-47. 37. perc: 61-47.