kézilabda

2020.01.05. 20:10

Edzőmérkőzés a kézi Eb előtt

Az Európa-bajnokságra készülő magyar férfi kézilabda-válogatott utolsó felkészülési mérkőzésén három góllal győzte le Csehországot.

Magyarország–Csehország 27-24 (14-10). – Győr, 4500 néző, felkészülési férfi kézilabda-mérkőzés, vezette: Gatelis, Mazeika (litvánok).

Magyarország: Mikler – Hornyák 3, Máthé, Sipos 1, Bánhidi 3, Szita 4, Győri M. Csere: Székely (kapus), Bóka 3, ifj. Rosta M. 2, Bartók D., Fekete B. 1, Balogh Zs. 4/2, Nagy B. 2, Ligetvári 3, Tóth Á. 1. Szövetségi kapitány: Gulyás István.

A rossz kezdés után (8. perc: 1-3) rendezte sorait a magyar együttes, és végül biztos (50. perc: 24-20) győzelmet aratott. A két csapat vasárnap zárt kapuk mögött ismét megmérkőzött egymással – a csehek 31-22-re nyertek. A férfi kézilabda Eb-nek január 9–26-án Ausztria, Norvégia és Svédország ad otthont.