Biztosan verte a Gérce a Bozsokot

2020.03.03. 17:49

Így rajtolt el a Megyei II.

A tavaszi szezon első mérkőzéseivel, a 16. forduló összecsapásaival folytatódott a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság.

Tóth Gábor, Kelemen Attila

Csákány–Táplán 4-2. A tápláni Horváth Róbert (elöl) és a csákányi Biczó Gábor párharca

Fotó: Szendi Péter

Déli csoport

Tutitextil-Körmend VSE–Rábatótfalu 4-1 (0-1). – Körmend-Horvátnádalja, 50 néző, vezette: Harcsár R.

Körmend: Sály – Sipos, Velekei, Horváth Á., Vajda (Szatmáry), Törő (Sákovits), Petrovics, JÓNA, Vilics, Szakasics (Tomasics), Kis-Nemes.

Rábatótfalu: Senkó – Keresztúri, Náricza, Domján (Mikos), Szakács, Balázs, Sütő, Gombás, Kovács Á. (Merkli), Kóczán, Varga M. (Nagy N.).

Gólszerzők: Horváth Á., Sipos, Velekei, Törő, ill. Varga M.

Az első félidőben még a téli szünetét töltötte a házigazda, fordulás után viszont rákapcsolt, és hét perc alatt eldöntötte a mérkőzés sorsát. A második játékrészt egyértelműen a Körmend uralta, az ellenfél a félpályát is nehezen lépte át.

Tanakajd–Szentpéterfa 2-2 (1-0). – Tanakajd, 100 néző, vezette: Bagoly G.

Tanakajd: Marcz L. – Könczöl Sz. (Varga M.), Svób, Németh B. (Marcz D.), Süle (Kalmár), Pál, Marcz M., Könczöl B. (Filakovszky), Tóth J., Preiczer, Marcz G.

Szentpéterfa: Páll – Török, Wágner K., Gaál Á., Farkas H., Wágner R., Gaál R., Jurasits, Hoós B., Frányi, Hoós Á. (Hoós G.).

Gólszerzők: Tóth J., Marcz G., ill. Farkas H., Hoós B.

Kiállítva: Marcz D. (78.), ill. Gaál R. (78.).

A két jól küzdő csapat meccse igazságos eredménnyel ért véget – igaz, a vendégek a 95. percben egyenlítettek.

Csákánydoroszló–Tápláni KSK 4-2 (2-2). – Csákánydoroszló, 100 néző, vezette: Árpád A.

Csákánydoroszló: Szőke – Sárközi, Horváth P., Draskovics (Horváth M.), Kardos, Horváth D., Makai, Szakály (Meskó), Nagy M. (Kolosits), Lónai (Horváth Z.), Biczó (Tóth N.).

Táplán: Molnár D. – Balázs, Orsós (Gombos), Horváth R., Káldi M., Rajzinger (Káldi I.), Jantos, Seper, Schindler, Stieber, Kónya.

Gólszerzők: Draskovics (2), Sárközi, Lónai, ill. Horváth R., Schindler.

Szoros első félidőt produkáltak a felek, fordulás után viszont már a házigazda játszott jobban, így megérdemelten gyűjtötte be a három pontot. Jár a gratuláció a 12 gólig jutó ifjúsági csapatnak is.

Viszák–Vasszécseny 2-6 (0-4). Viszák, vezette: Busi L.

Viszák: Tóth P. – Agg M., Seres, Novák, Horváth J., Németh I., Agg A., Vass, Kozics, Kádár, Agg R.

Vasszécseny: Farkas B. – Horváth G. (Gál), Pongrácz Zs., Horváth D. (Gudics), Viszked, Maczek (Bori), Szalai (Rauch), Varga M., Pongrácz D., Kiss B., Vadász.

Gólszerzők: Horváth J. (2), ill. Horváth D. (2), Pongrácz D., Gudics, Viszked, Vadász.

Ják–Gyöngyöshermán-Szentkirály 1-1 (0-1). – Ják, 80 néző, vezette: Sály K.

Ják: Dobos – Máté, Vajda, Polgár, Tóta R., Bihun, Farkas E. (Németh R.), Tóta Á., Odler, Vizserálek, Mészáros.

Gyöngyöshermán: Geics­nek – Borbás, Horváth Á., Kovács G., Dalmi, Kis (Goda), Hegedűs, Szabó A. (Németh R.), Dénes (Balázs), Kopácsi, Kondor.

Gólszerzők: Mészáros, ill. Kopácsi.

Kiállítva: Bihun (88., Ják).

A hazai csapat kezdett támadóbb szellemben, de váratlanul – egy tizenegyesből – a vendég szerzett vezetést. Majd mindkét oldalon akadt helyzet, de gól nem született. Fordulás után az egyenlítésért rohamozott a házigazda, ám egy sérülés miatt tíz főre fogyatkozott. Így is sikerült egyenlíteni, sőt, a folytatásban is kézben tartotta az irányítást, helyzetet is dolgozott ki. Összességében igazságos az eredmény.

Felsőcsatár–Bajánsenye 5-2 (2-2). – Felsőcsatár, 100 néző, vezette: Mészáros J.

Felsőcsatár: Tieber B. – Horváth L., Varga P. (Terentii), Podlaviczki, Krancz, Kopácsi, Tieber J., Cseri (Schmalzl), Veres (Czlenner), Pehr, Simon.

Bajánsenye: Kalamár – Bacsák, Koltai, Szabó Sz., Luter, Horváth B., Mihály (Hodács), Kovács I., Kovács V. (Fábián), Bakó, Kosár.

Gólszerzők: Pehr (2), Simon (2), Schmalzl, ill. Kosár, Horváth B.

Jó iramú első félidőt játszottak a csapatok, sok helyzettel, két-két góllal. A második

félidő első részében mezőnyjáték folyt a pályán, a kapuk ritkábban forogtak veszélyben.Az utolsó húsz percben aztán a házigazda taktikus futballal, szép gólokkal eldöntötte a mérkőzést. A felsőcsatári csapat minden játékosa jó teljesítményt nyújtott.

Északi csoport

Gencsapáti–Spari 0-0. –Gencsapáti, 50 néző, vezette: Kedves R.

Gencsapáti: LŐRINCZ – Petrőczi, JANZSÓ, Varga R. (Tóth B.), Domján (BORHI), BOKOR (Horváth Á.), Csonka, SZIGETVÁRI, Molnár B., TAR, MESTER.

Spari: Biró – Neubauer, Szabó P., Tóth A., Pulai, Grubick (Horváth Gy.), Fritz, Dienes, Kelemen, Németh V., Németh R.

Kiállítva: Pulai (89., Spari).

Jó játékvezetés mellett, idény eleji formában játszottak a csapatok. A vendégek birtokolták többet a labdát, inkább távoli lövésekkel veszélyeztettek. A hazaiak stabil, fegyelmezett védekezésből gyors ellentámadások után tudtak helyzeteket kialakítani. A döntetlen igazságos.

Gérce-Vásárosmiske–Bozsok 3-0 (2-0). – Gérce, 120 néző, vezette: Papp Á.

Gérce: Fehér – KOMÁROMI (Ódor), Németh T., LÁSZLÓ, MAJOR, MÓROCZ, Pethő (Glavánovics), Sali Z., NUNKOVICS, Vamper, Kövesdi.

Bozsok: Miklós – Kratochwill, Hankó, Pál (Iker), Dévényi, Marti, Kovács P., Rapi, Könye, Kiss M., Horváth Á. (Bigner).

Gólszerzők: Vamper, Nunkovics, Mórocz.

A mérkőzés elején magához ragadta az irányítást a hazai csapat, a 12. percben már két góllal vezetett – gyorsan eldöntötte a rangadó sorsát. A bozsokiak mindent megpróbáltak, de a Gérce fegyelmezett védekezéssel, taktikus futballjával nem tudtak mit kezdeni.

Szeleste-Pósfa–Söpte 1-3 (1-1). – Szeleste, 120 néző, vezette: Bedi T.

Szeleste: Kovács M. – Németh B., Pomper, Kovács A., Földi (Nagy D.), RIBA, Pethő (Nagy Á.), Varga M., Könczöl, Nagy Z., Trittremmel (Horváth E.).

Söpte: Gombor – Németh M., Kiss K., Pusker, Kovács E., Pungor (Sárközi), Pereszteghy, Molnár B. (Nyul), Németh G. (Takács), Varga A., Németh B. (Kertes).

Gólszerzők: Pomper, ill. Kovács E., Pungor, Németh B.

Az első félidőben inkább a tartalékos hazaiaknak volt több helyzetük, a második játékrész viszont a vendégeknek jobban sikerült.

Mersevát–Uraiújfalu 1-5 (1-3). – Mersevát, 80 néző, vezette: Mórocz Gy.

Mersevát: Tóth Á. (Takács) – Molnár G., Gönye, Tétry (Nagy T.), Sztojka, Orbán, Dénes M. (Németh G.), Czupor, Gáncs, Nagy Á. (Szabó K.), Dénes B.

Uraiújfalu: Szabó Ma. – Szabó Má., Varga Zs., Gáspár (Pungor Sz.), Gallen, Keszei R., Farkas A. (Töreki), Agg (Pungor N.), Tóth D. (Kollárits), Keszei T., Németh I.

Gólszerzők: Sztojka, ill. Farkas A. (2), Töreki, Agg, Tóth D.

Kiállítva: Orbán (68., Mersevát).

A 10. perc környékén történt gyors gólváltás után a hazaiak sérülés miatt elvesztették kapusukat – a folytatásban egy mezőnyjátékos állt a gólvonalra. Sőt, a második félidő derekán egy kiállítás miatt tíz főre fogyatkozott a Mersevát. A gólokat az Újfalu szerezte, a hazaiaknak ezen a napon semmi nem akart sikerülni.

Pecöl–Kemenesalja 1-3 (0-2). – Pecöl, 80 néző, vezette: Farkas G.

Pecöl: Takács (Kurucz) – Pálfi (Németh Á.), Bakonyi, Szemes Z., Varsányi, Oszkó, Farkas A., Hóbor (Szemes D.), Lakatos (Czeglédi), Horváth B. (Both), Kovács T.

Kemenesalja: Patyi – Kolompár (Horváth D.), Bodor, Szakál E., Őri, Lőrincz, Szakál M., Czöndör (Smidéliusz B.), Szakály (Ölbei), Erdélyi, Varga R. (Smidéliusz S.).

Gólszerzők: Varsányi, ill. Lőrincz (2), Czöndör.

Korán vezetést szerzett a Kemenesalja, rá húsz percre egy jól eltalált lövéssel megduplázta előnyét. A vendégek masszív védelmét nem tudta feltörni a házigazda. A második félidőben mindkét oldalon született egy tizenegyesgól. Korrekt volt a játékvezetés.

Ikervár–Sé 0-0. – Ikervár, 50 néző, vezette: Talabér N.

Ikervár: Hujbert – NÉMETH M., Pap, Dobson, VINCZE Z., Németh P. (Hullmann), Vincze T., Döbrente, Németh R. (Horváth B.), Varga M., Schimmer (Dobány).

: Földi – Séfer, Tóth F. (Romsics), Kovács K. (Farkas P.), Werderits, Muzsai (Molnár), Fichtacher, Soós (Szalay), Vándori, Kámán, Sümegi (Bogyai).

Kiállítva: Molnár (88., Sé).

Enerváltan, tompán játszott a házigazda, de főként a kapu előtti határozatlansága miatt nem tudott győzni.

Zanat–Ölbő 2-1 (1-0). – Szombathely, 50 néző, vezette: Gróf M.

Zanat: Szentgyörgyvári – Németh P., SCHMIDT, Németh B., Guttmann, SZALAY (Szabó Z.), PÖRGE (Kovács B.), Tóth Zs. (Horváth G.), Szabó B., Bakucz (Kiss M.), JANEK.

Ölbő: Varga D. – Nardai, Kovács T., Tóth G. (Sági Kiss), Biró, Németh Z. (Sipos), Farkas B., Fehér, Marton (Rabi), Pencz (Csizmazia), Kalányos (Bognár).

Gólszerzők: Pörge, Tóth Zs., ill. Nardai.

A hazai együttes nagy lendülettel kezdett, a játék képe alapján az első félidőben el kellett volna döntenie a mérkőzést. Ám sok helyzete közül csak egyet értékesített. A második félidőben a vendégek veszélyesebben futballoztak, de nem találtak fogást a zanati csapaton. Mégis, egy lecsúszott beadás után a semmiből egyenlítettek. Ezután a hazaiak rákapcsoltak, végül nem sokkal a lefújás után egy átlövésből megszerezték a nagyon fontos három pontot érő gólt.

Alsóújlak–Sitke 1-1 (0-1). – Alsóújlak, 100 néző, vezette: Samu Cs.

Alsóújlak: GÁBOR – GAMPEL DO. (Hancz), Kaposi, Varga K., PADOS (GAMPEL DÁ.), Varga Á. (Fülöp), Varga N., Farkas M. (Nagy Z.), Ódor, Kántor, VARGA R.

Sitke: VICZMÁNDI – IMRE GÁ., Bagoly A. (Molnár Á.), Gyürü, Papp B. (Németh M.), POÓS, TÓBIÁS (Bagoly G.), Imre Ge., Sulyok, Kelemen B., Horváth G.

Gólszerzők: Pados, ill. Poós.

A masszívan védekező Sitke egy pontrúgás után szerzett vezetést. A második félidőt végigtámadta a házigazda, de sok helyzetéből csak egyet értékesített. A döntetlennel a Sitke lehetett elégedett.

Kérjük a csapatvezetőket – mindkét csoportból –, hogy a tudósításokat küldjék el a [email protected] e-mail-címre.

1. Gérce-Vásárosm. 16 11 1 4 48- 21 34

2. Ikervár 16 8 4 4 41- 26 28

3. Söpte 16 8 4 4 36- 23 28

4. Bozsok 16 7 6 3 32- 23 27

5. Szeleste-Pósfa 16 7 5 4 26- 25 26

6. Zanat 16 8 1 7 35- 35 25

7. Uraiújfalu 16 7 3 6 39- 23 24

8. Ölbő 16 7 3 6 37- 32 24