Lassú volt a kör

2020.08.03. 07:00

Nem született kiemelkedő eredmény a vasi kalapácsvetőknél

Ezúttal kiemelkedő eredmény nem született a Szombathelyi Dobó SE kalapácsvetői részéről, mégis biztató főpróba volt számukra az atlétikai Budapest-bajnokság.

Biztatóan szerepelt Pars Krisztián (balról) és Halász Bence is

Fotó: Szendi Péter

A fővárosi Ikarus-pályán rendezték az atléták kétnapos nyílt felnőtt Budapest-bajnokságát, egyben Schulek Ágoston Emlékversenyét. Vas megyéből csak dobók indultak.

Szombaton léptek dobókörbe a kalapácsvetők, a férfiaknál 15-en, a nőknél tízen. Az egész mezőnyből egyetlen versenyzőnek sikerült egyéni csúcsot elérnie, illetve a Szombathelyi Dobó SE olimpiai bajnoka, Pars Krisztián idei legjobb eredményét jegyezte. Ebben az évben másodszor került 73 méter fölé – ezen a versenyen kétszer is –, a 73,47 méterrel a második helyet szerezte meg a vb- és Eb-bronzérmes klubtársa, Halász Bence mögött. Németh László és Németh Zsolt ifjú, olimpiai kvótás tanítványának – aki kedden tölti be a 23. életévét – utolsó, hatodik kísérlete volt a legjobb. Sorozatban ötödik versenyén jutott 78 méter fölé. Ezúttal 78,56-nál ért földet a kalapácsa. (Halász most második helyen áll az idei toplistán (78,86), miután egy héttel korábban az amerikai Rudy Winkler 80,70 méteres egyéni csúcsot ért el.) A dobogó harmadik fokára is Dobó SE-s versenyző állhatott fel, Rába Dániel lett a bronzérmes 72,47-dal. A nőknél a papírformának megfelelően a Dobó SE másik olimpiai kvótása nyert. Gyurátz Rékának a 68,18 méter is bőségesen elég volt a első helyhez. Klubtársai közül még Németh Zsanettnek sikerült felállnia a dobogóra, 60,05 méterrel bronzérmes lett.

– Egy kicsit az egész mezőny tompa volt, és ez betudható a „lassabb” dobókörnek is – értékelt Németh Zsolt, a szombathelyiek mesteredzője. – Ezt a kört amúgy nem használják, a sok eső viszont kioldja a cementet. Olyan, mintha pici tűk állnának ki belőle. Bár a versenyszámok előtt megcsiszoltuk, nem tudtak begyorsulni a lábak. Kiemelkedő eredmény nem született, de Halász Bencét és Pars Krisztiánt is dicséret illeti. Előbbi egész héten egyetemi gyakorlaton volt, csak utána tudott edzeni, de így is stabilan megy neki a 78 méter. Krisztián pedig idei legjobbját érte el. A hétvégén az MTK pályáján, a Lantos Mihály Sportközpotban rendezik a 125. országos atlétikai bajnokságot. Ott jó a dobókör, a mostani eredményénél biztos, hogy mindenki nagyobbat fog dobni.

A szombathelyiek eredményei. Férfi, diszkoszvetés (2 kg): 8. Rába Dániel 45,78. Kalapácsvetés (7,26 kg): 1. Halász Bence 78,56 méter, 2. Pars Krisztián 73,47, 3. Rába Dániel 72,47, 5. Varga Donát 68,32, 6. Varga Balázs 67,70. Női, kalapács (4 kg): 1. Gyurátz Réka 68,18, 3. Németh Zsanett 60,05, 4. Gergelics Cintia 55,39, 5. Rajczi Bianka 54,93, 6. Viszkeleti Villő (SzoSI) 54,82.

A serdülő (U16) kalapácsvetők is versenyezhettek, a korosztály Szuperliga-sorozatának egyik állomása volt a Budapest-bajnokságon.

A Szombathelyi Sportiskola versenyzőinek eredményei. Serdülő, fiú kalapács (4 kg): 1. Koós Gábor 71,64, 3. Bedőcs Barnabás 64,11, 4. Szabados Ármin 60,25, 5. Rajczi Balázs 54,75. Lány, kalapács (3 kg): 1. Viszkeleti Villő 64,27, 2. Bödei Enikő 44,15.