Sportlövők

2020.09.30. 19:36

Két érem a lövész OB-ról

Németh Tünde két érmet is szerzett a sportlövők nemzeti versenyszámainak országos bajnokságán.

Németh Tünde (balról) és Padosné Balassa Piroska

Fotó: PLE

A Magyar Sportlövők Szövetsége a Fehér úti lőtéren rendezett három nemzeti (nem olimpiai) számban országos bajnokságot. Vas megyéből a Szombathelyi Polgári Lövészport Egyesület két női versenyzővel vett részt a viadalon. A sportpisztoly 20 lövéses versenyszámban Németh Tünde 183 köregységgel ezüstérmet szerzett a 31 fős mezőnyben. A központi gyújtású pisztoly 20 lövéses számban pedig 180 köregységgel bronzérmes lett. A nyílt irányzékú kispuska 30 lövéses fekvő számban indult Padosné Balassa Piroska, aki 173 köregységgel a negyedik helyen zárt.