kosárlabda

2020.11.02. 18:08

Győztek az U20-as vasi kosárcsapatok

A Falco és a Körmend is győzött az U20-as kosárlabda-bajnokságban.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Pécsi VSK 77-64 (17-19, 18-17, 16-14, 26-14). – Szombathely, U20-as férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Tóth K., Németh A.

Falco: Gosztola 11, Rédei 30/18, Nárai 7/3, Horváth N. 12/3, Takács Zs. 10. Csere: Varga G. 3/3, Hérincs –, Németh B. –, Ács –, Várkony –, Lengl 3, Lintner 1. Edző: Váradi Attila, Svajda Gábor.

Az első félidő kiegyenlített küzdelmet hozott. Fordulás után viszont rákapcsolt a Falco, átvette az irányítást, végül meggyőző játékkal biztos győzelmet aratott.

Kecskeméti TE-Duna Aszfalt–Egis Körmend 72-93 (19-21, 11-26, 21-28, 21-18). – Kecskemét, U20-as férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Komáromi, Lukácsi.

Körmend: Németh 7/3, Kiss Be. 12, Martinez 4, Balogh 16, Okoh 20. Csere: Kiss Ba. –, Herczeg 5, Geröly –, Hiezl 4, Szívós 2, Habel 23. Edző: Patai Benjamin.

Az első negyedben még kiegyenlített volt a játék, a második negyedtől azonban kijött a két csapat közötti különbség. Megérdemelt körmendi siker született.

A Falco már négy bajnokit játszott, három győzelem, egy vereség a mérlege. A Körmend a kecskeméti győzelemmel kezdte az U20-as szezont.