2021.01.30. 20:12

A végére felőrölte a jól küzdő Kecskemétet a Falco KC

Az NB I-es kosárlabda-bajnokság 21. fordulójában a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely nagyot csatázott a Kecskeméttel, de a negyedik negyedben lelépte, végül kiütéses, 20 pontos vereséggel küldte haza.

Falco Kc -Kecskemét kc 20210130, ut, Szombathely, Vas Népe / Unger Tamás

A hazaiaktól ezúttal is hiányzott a sérülésből lábadozó Kyan Anderson.

Óvatos tempóban, váltott pontokkal kezdtek a csapatok. Hazai oldalon Váradi és Doktor is triplával nyitott, de sok ziccer, közeli dobás maradt ki. Egyébként minden szombathelyi kosárra érkezett válasz, tartotta a lépést a harcos Kecskemét. Ugyan néhány pontos előnyre szert tett, de igazából nem tudta magához ragadni az irányítást a Falco (8. perc: 19-18). Szervezett csapat benyomását keltette a Kecskemét, nyoma sem volt a vendégeknél a megilletődöttségnek. A kiélezett első negyedet két ponttal nyerte meg a házigazda. A kisszünet után sem javult fel a hazaiak játéka. Át is vezette a vezetést a KTE (12. perc: 28-29) – és a folytatásban is többször mutatott vendég vezetést az eredményjelző. Görcsösen, sok hibával kosárlabdázott a Falco. Lassan építette fel a támadásait, sok dobást rontott – nem jöttek a triplák sem. Időt kellett kérnie a hazai kispadnak.

De nem történt változás. Sőt, kezdett veszélyes mértéket ölteni, tíz pont fölé nőtt a vendégek előnye (17. perc: 32-43). Belelkesedtek a kecskemétiek, keményen védekeztek, kiválóan dobtak távolról – és sok 2+1-es akciót csináltak. A nehéz pillanatokban Váradi ragadta magához az irányítást, fontos pontokkal rángatta ki csapatát a gödörből. Rohamosan csökken a KTE fórja. A játékrészt Váradi dudaszó pillanatában, a saját térfeléről elengedett dobása zárta, de a labda leperdült a gyűrűről. Így három pontos kecskeméti előnyt mutatott a szünetben az eredményjelző (20. perc: 44-47).

Fordulás után Bruinsma rögtön beköszönt egy triplával, majd Keller zsákolt – gyorsan átvette a vezetést a Falco. Érezhetően ritmust váltott, sokkal jobban védekezett a házigazda – a KTE főként Thomas extra kosaraival tartotta ekkor a lépést (24. perc: 53-53). Rengeteget fújtak a bírók, szorgalmasan gyűjtögették a hibákat a játékosok. Nagy csata kerekedett a mérkőzésből (27. perc: 59-60). Bizakodásra adhatott okot szombathelyi oldalon, hogy Perl és Bruinsma is belelendült. A harmadik etap hajráját alaposan megnyomta a Falco, átvette a vezetést, de így is teljesen nyílt állásnál fordultak rá a felek a záró játékrészre (30. perc: 64-61).

Barac két duplája nyitotta a negyedik negyedet – Váradi Kornél rögtön időt kért. De nem sikerült belassítani a Falcót, villámgyorsan tíz pont fölé növelte az előnyét (32. perc: 74-61). Wittmann nehezen bírta idegekkel a történéseket, második sportszerűtlen hibával ki lett állítva. Fáradt a KTE, nem bírta tartani a lépést a Falcóval, és ekkor már a kétségbeesetten elengedett triplák sem értek célba. Nagyon úgy tűnt, hogy felőrölte ellenfelét a Falco (34. perc: 80-61). 16 szombathelyi pont után ért gyűrűbe ez első kecskeméti. Innen már nem volt visszaút a KTE számára. A hajrát már 20 pontos előnyből kezdhette a házigazda (37. perc: 86-66). És végül nem kegyelmezett, nagy veréssel küldte haza a végére teljesen elfáradó, széteső ellenfelét.

jegyzőkönyv

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 88-68 (25-23, 19-24, 20-13, 24-7)

Szombathely, zárt kapuk mögött, NB I-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Benczur T., Fodor A., Szilágyi B.

Falco: Váradi 20/12, Doktor 3/3, Benke 1, Bruinsma 18/6, Keller 6. Csere: Perl 24/3, Lake 6, Barac 10, Dancsecs –, Kovács B. –. Edző: Gasper Okorn.

KTE: Thomas 20/3, Wittmann 3/3, Djerasimovic 7, Kucsera 3/3, Karahodzsics 3. Csere: Jaramaz 12/6, Horti 2, Dramicanin 7, Lukács 9/9, Lewis 2, Cserkó –. Edző: Váradi Kornél.

Az eredmény alakulása. 4. p.: 11-8. 8. p.: 19-18. 12. p.: 28-29. 17. p.: 32-43. 20. p.: 44-47. 24. p.: 53-53. 27. p.: 59-60. 30. p.: 64-61. 32. p.: 74-61. 34. p.: 80-61. 37. p.: 86-66.

Kiállítva: Wittmann (33.).