kézilabda

2021.01.26. 20:55

Negyeddöntő a franciákkal

A magyar férfi kézilabda-válogatott a hatszoros aranyérmes Franciaországgal találkozik az egyiptomi világbajnokság szerdai negyeddöntőjében (20.30), mivel kikapott az Európa-bajnok Spanyolországtól a középdöntő harmadik, utolsó fordulójában hétfőn, és így csoportja második helyén végzett.

Vas Népe

Kair, 2021. janur 25. Balogh Zsolt (k) a frfi kzilabda-vilgbajnoksg kzpdntje csoportkrnek harmadik forduljban jtszott Magyarorszg-Spanyolorszg mrkzsen Kairban 2021. janur 25-n. MTI/EPA pool

Fotó: MTI/EPA pool

A középdöntő utolsó fordulójában már csak az volt a kérdés az I. csoportban, hogy a magyar és a spanyol válogatott hogyan osztozik a negyeddöntőbe jutást jelentő első két helyen.

Spanyolország–Magyarország 36-28 (21-14).

Magyarország: Székely –Hanusz 1, Ancsin 4, Rosta 2, Topic 1, Szita 2, Sunajko 4. Csere: Balogh Zs. 5, Győri 5, Nagy B. 2, Hornyák 1, Borbély, Máthé 1, Bodó, Bóka. Szövetségi kapitány: Gulyás István.

A magyar keretből ezúttal Mikler Roland, Bánhidi Bence, Rodríguez Álvarez Pedro és Lékai Máté maradt ki, taktikai okok miatt. A csapat annak tudatában lépett pályára, hogy győzelem és döntetlen esetén a legutóbbi két világbajnokságon ezüstérmes Norvégiával, vereség esetén pedig a hatszoros világbajnok Franciaországgal játszik a negyeddöntőben.

A kulcsemberek hiánya rányomta bélyegét a magyarok játékára: sok volt a hiba mezőnyben, támadásban pedig a rontott lövés. A szünetre már hétgólos előnyben voltak a spanyolok, amit a második félidőben tovább növeltek (28-16). Ezután egy picit sikerült csökkenteni a hátrányt, de összességében súlyos vereség lett a vége.

A középdöntős csoportok végeredménye. I. csoport: 1. Spanyolország 9 pont, 2. Magyarország 8, 3. Németország 5 (153-122), 4. Lengyelország 5 (138-119), 5. Brazília 3, 6. Uruguay 0. II. csoport: 1. Dánia 10 pont, 2. Katar 6, 3. Argentína 6, 4. Horvátország 5, 5. Japán 3, 6. Bahrein 0. III. csoport: 1. Franciaország 10 pont, 2. Norvégia 8, 3. Portugália 6, 4. Svájc 4, 5. Izland 2, 6. Algéria 0. IV. csoport: 1. Svédország 8 pont, 2. Egyiptom 7, 3. Szlovénia 6, 4. Oroszország 5, 5. Fehéroroszország 4, 6. Észak-Macedónia 0.

Az 1–2. helyezettek jutottak a szerdai negyeddöntőkbe. (Kedden szünnap volt a vb-n.)

A negyeddöntős program. Szerda. Kairó, 17.30: Dánia–Egyiptom. 20.30: Svédország–Katar. Új Főváros, 20.30: Spanyolország–Norvégia. Alexandria, 20.30:

Franciaország–Magyarország.

A győztesek jutnak a kairói elődöntőkbe. A francia–magyar mérkőzés győztese a svéd–katari összecsapás győztesével pénteken 20.30-kor találkozik majd.

Kiemelt képünkön: Balogh Zsolt öt gólt szerzett a magyarok utolsó középdöntős meccsén – a spanyolok ellen