Küzdelmes mérkőzés

2021.03.09. 19:14

Két ponttal nyert a Falco KC

Az NB I-es kosárlabda-bajnokság 8. fordulójából elmarad mecset pótolt a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: a Kecskemét vendégeként csikarta ki a győzelmet. A Falco két vereség után lépett pályára Kecskeméten – és ezúttal is szűk kerettel, ugyanis Bruinsma és Benke ismét hiányzott a keretből.

20200911 Falco- Kecskemét felkészülési kosárlabda mérkőzés, Szombathely, Cseh Gábor, CSG, Vas Népe Váradi

Fotó: Cseh Gábor

Nagy lendülettel, váltott kosarakkal kezdtek a csapatok – váltott vezetést mutatott az eredményjelző. Váradi és Wittmann vívott dobópárbajt. A hazaiak agresszívan játszottak, sokat cseréltek. Nem volt üresjárat, pörgött a meccs. A percek múlásával a szombathelyi alakulatnak sikerült magához ragadni az irányítást. Jobban védekezett, és főleg jobban dobott távolról a Falco, meglépett (8. perc: 13-20). Időt is kért a KTE. De a folytatásban is jobbára csak büntetőkkel araszolt. Nem sikerült megtörni a Falco lendületét, maradt az irányítás az Anderson és Perl által vezérelt vendégeknél. Nyolc ponttal nyerte meg az első etapot a Falco. A második negyedet viszont megnyomta, 7-0-val kezdte a házigazda – több tiszta dobást is rontott a Falco (11. perc: 29-30). Doktor törte meg az egyre kínosabb szombathelyi gólcsendet. És lassan visszaverte a támadást, ismét magára talált a Falco (16. perc: 31-39). De a Kecskemét ott loholt ellenfele nyomában – ekkor már a hazai hármasok is kezdtek célba érni. Keményedett a csapat, nagyot harcoltak a felek – a lepattanókat a vendégek szedték jobban. Az etap hajrájához érve visszaesett a ponttermés, mindkét fél próbálta rendezni a védekezését. A Falco többször meglépett, a KTE rendre felzárkózott. Végül a szünetben öt pont szombathelyi előnyt mutatott az eredményjelző (20. perc: 46-51). Nem bírtak egymással a csapatok.

Fordulás után a Falco tért vissza frissebben a pályára. Váradi harmadik triplája után már tíz ponttal vezetett a vendég (23. perc: 48-58). És állandósult is a vasiak tíz pont körüli, fölötti előnye. A kecskeméti időkérés után sem változott meg a játék képe: a roppant szervezett, motivált Falco diktálta a tempót. De a Kecskemét nem adta fel, látótávolságban tartotta ellenfelét. Olyannyira, hogy szombathelyi oldalon is időt kellett kérni (27. perc: 61-65). Ki is lábalt a kisebb hullámvölgyből a sárga-fekete gárda, ismét tíz pontra növelte előnyét – de azért maradt izgalom az utolsó játékrészre (30. perc: 66-76). Próbálta fokozni a tempót a KTE, ám minden hazai pontra érkezett válasz (34. perc: 78-84). Váradi és Perl húzták a Falco szekerét, mindketten nagyot játszottak. A hajrá izgalmasan alakult. Doktor, majd Lake is kipontozódott. Bő két perccel a vége előtt a KTE felzárkózott két pontra (89-91). A végjátékban aztán Keller rázta meg magát, két fontos duplát is elhelyezett a gyűrűben, lepattanókat szedett. A kiélezett meccset büntetőpárbaj zárta. Végül a Falco KC csak kicsikarta a roppant fontos győzelmet.

Jegyzőkönyv

Duna Aszfalt-DTKH Kecskeméti TE–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 96-98 (22-30, 24-21, 20-25, 30-22) Kecskemét, zárt kapuk mögött, NB I-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Praksch P., Minár L., Makrai M.

KTE: Wittmann 15/6, Thomas 11/3, Derasimovic 15/3, Kucsera 3/3, Karahodzsics 15. Csere: Jaramaz 14/3, Horti 4, Lukács –, Dramicanin 19/6. Edző: Váradi Kornél.

Falco: Anderson 13/9, Váradi 33/15, Doktor 7/3, Barac 10, Keller 10. Csere: Lake 4, Perl 21/6, Dancsecs –, Kovács B. –. Edző: Gasper Okorn.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 10-12. 8. p.: 13-20. 11. p.: 29-30. 16. p.: 31-39. 20. p.: 46-51. 24. p.: 50-62. 27. p.: 61-65. 30. p.: 66-76. 34. p.: 78-84. 38. p.: 89-91.

Kipontozódott: Doktor (32.), Lake (37.).