Kézilabda

2021.03.01. 21:40

Nagy formában – Ismét győzött az NB I/B-s női kézicsapat

Az NB I/B-s női kézilabda-bajnokság 14. fordulójában a Sylver OPS Szombathely U20 nagy küzdelemben győzte le a vendég Szekszárdot.

20200807 SZKKA- Boglári Akadémia, női kézilabda mérkőzés, Szombathely, Szendi Péter, Vas Népe Pdr Rebeka

Fotó: Szendi Péter

Sylver OPS Szombathely U20–Szekszárd FGKC 32-28 (18-17). – Szombathely, egyetemi csarnok, zárt kapuk mögött, NB I/B-s női kézilabda-mérkőzés, vezette: Csuka, Kocsis.

Szombathely: Christe – Wald 3, Török, Pődör R. 9/6, Franka, Kulcsár 6/1, Horváth A. 4. Csere: Dobány, Farkas (kapus), Pődör B. 6, Forgács 3, Szmolek, Zsemberi, Győri 1, Vajer, Lakatos. Edző: Pődör Zoltán.

Hétméteresek: 7/6, ill. 5/5.

Kiállítások: 6, ill. 10 perc.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 4-2. 16. perc: 10-7. 28. perc: 16-16. 39. perc: 20-21. 48. perc: 25-23. 57. perc: 31-27.

Frissebben, pontosabban kezdte a találkozót a házigazda, két-három gólos előnyre tett szert. Felváltva estek a találatok, nem tudott zárkózni a vendég (15. perc: 10-6). Aztán kicsit belealudt a meccsbe az SZKKA II., kezdett zárkózni a vendég, és a félidő hajrájában egyenlített (28. perc: 16-16). Időt kért a házigazda, végül egy góllal megnyerte az első félidőt. Fordulás után sem változott a játék képe: erős tempót diktáltak, fej fej mellett haladtak a csapatok, nem bírtak egymással, felváltva került a kapukba a labda (45. perc: 22-22). A hajrá azonban a szívósan küzdő szombathelyi alakulatnak sikerült jobban. Öt perccel a vége előtt négy góllal vezetett a házigazda (55. perc: 30-26) – és innen már nem engedte ki a kezéből a győzelmet.

Az SZKKA U20 nagy formában van, zsinórban hatodik bajnokiját nyerte meg, kilenc győzelemmel, két vereséggel a 12 csapatos tabella második helyén áll.

Kiemelt képünkön: Pődör Rebeka kilenc góllal vette ki a részét a diadalból