NB II.-es női kézilabda

2021.04.27. 19:16

Két megyei rangadót játszottak a lányok

Az NB II.-es női kézilabda-bajnokság 18. fordulójában két megyei rangadót rendeztek: a Bük a Student, a Sárvár pedig a Celldömölk vendégeként nyert.

A sárvári Doncsecz Dorina négy gólig jutott

Student Comfort Sport Kft.–Büki TK 25-32 (12-13). – Szombathely, egyetemi csarnok, zárt kapuk mögött, NB II.-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Erdélyi, Góth.

Student: Tállai – Lakatos 8, Bozzai 1, Málovics 4, Szabó N. 6, Kiss 1, Magy-Máró 5. Csere: Nagy N. (kapus), Nárai, Vincze. Edző: Skoda Bence.

Bük: Szűcs – Szabó N. 1, Szabó D. 11, Baranyai 2, Gősi 6, Tamási 2, Cseledi 3. Csere: Büki, Szalai N. (kapusok), Tóth V. 5, Kelemen 1, Marton 1, Szekér. Edző: Bölöni Roland.

Meglepte ellenfelét, jól kezdett a házigazda, megfelelő hozzáállással, fegyelmezett játékkal. Így szorosan alakult az első félidő. A második fél­idő közepén azonban hullámvölgybe került a Student, amit kihasznált, büntetett az esélyesebb vendég. A Bük ekkor már jobb támadójátékot produkált, így végül begyűjtötte a megérdemelt győzelmet.

Skoda Bence: – Örülök az első félidei teljesítményünknek, a hátralévő mérkőzésekre ezt a formát kell átmentenünk.

Bölöni Roland: – Tavasszal eddig tíz per tíz!

Celldömölki VSE-Vulkán Fürdő–Sárvárfürdő Kinizsi SE 29-37 (12-19). – Celldömölk, zárt kapuk mögött, NB II.-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Gajdán, Imre.

CVSE: Tömő – Szomorkovits L. 6/4, Freiberger 6, Szecsődi 4, Bagics, Győrffy 9/4, Kazári 1. Csere: Füzfa, Balogh V., Geiger 1, Győrvári 2, Barabás, Marton, Szomorkovits A., Pup S. Edző: Salamonné Csótár Adrienn.

Sárvár: Jurik – Vajda 9, Jenőfi 5, Barcza 6/1, Soós 2, Cser 1, Doncsecz 4/1. Csere: Varga Á. (kapus), Szemes 4, Gerencsér 1, Szekeres 2, Nyári 1, Horváth E., Farkas L. 1, Viganó 1, Dávid V. Edző: Pupp Adél.

A mérkőzés első tizenkét percében fej fej mellett haladtak a csapatok. A következő szakaszt a hazaiak pontatlan játéka jellemezte. A CVSE hibáit kihasználta, büntette a Sárvár, meglépett, és a szünetig hétgólos előnyre tett szert. A második játékrészben a hazaiak feljebb zárkóztak ugyan, de igazán nem tudtak közel kerülni az ellenfelükhöz. Végül magabiztosan nyert a sárvári csapat.

Salamonné Csótár Adrienn: – A három hiányzó játékosunkat nem sikerült pótolnunk. Sok gólt kaptunk, és fájó, hogy mennyi helyzetet hagytunk ki.

Pupp Adél: – Előzetesen tartottunk ettől a mérkőzéstől, ám végül végig vezetve, igazi csapatmunkával, magabiztosan érvényesítettük a papírformát.