Eredmények

2021.06.09. 07:00

Megyei II.: bajnok a Zanat-HVSE, öt gólt vágott az Alsóújlak, ikszelt az Ölbő

A megyei II. osztály Északi csoportjában a 30. forduló mérkőzéseit rendezték meg a hétvégén. Két fordulóval a szezon vége előtt – pecöli döntetlenjének köszönhetően – a Zanat-Haladás VSE begyűjtötte a bajnoki címet.

Tóth Gábor, Kelemen Attila

Elektromol Spari FC - ALSÓÚJLAKI SPORT CLUB labdarúgó mérkőzés, Vas Megyei II. osztály 'Északi' csoport 20210606 Torony Fotó: Unger Tamás UT Vas Népe

Szeleste-Pósfa–Honvéd Sé 4-2 (1-2). Szeleste, vezette: Papp Á.

Szeleste: Kovács M. – Tóth R., Szele (Horváth L.), Fülöp, Riba, Kovács A. (Horváth E.), Szabó B. (Csizmazia), Varga M., Kovács R., Földi (Nagy D.), Trittremmel.

Sé: Földi – Séfer, Kovács K., Werderits, Muzsai (Vámos), Soós (Deutsch-Szalai), Horváth Sz., Vándori (Nyári), Kámán, Uri (Bogyai), Nemes.

Gólszerzők: Kovács A. (2), Riba, Nagy D., ill. Horváth Sz., Kovács K.

Jobban kezdte a mérkőzést a vendég, gyorsan kétgólos előnyre tett szert – ráadásul a Szelestének sérülések miatt kétszer is cserélni kellett. A második félidőre egy teljesen más felfogásban játszó hazai csapat jött ki az öltözőből, és remek, gólra törő játékkal megfordította az eredményt. A házigazda – amelyben minden játékos dicséretet érdemel –, erőnléttel is jobban bírta a találkozó végét, megérdemelten tartotta otthon a fontos három pontot.

Ikervár–Gencsapáti 4-3 (3-2). Ikervár, vezette: Horváth B.

Ikervár: Biró – Németh D., Németh M., Naszádos, Horváth D. (Baumgartner), Vincze Z., Vincze T., Varga M., Nagy A., Schimmer (Asztalos), Németh R. (Pados).

Gencsapáti: Horváth Gy. – Petrőczi, Horváth Á. (Mester), Egyed, Janzsó, Fogl (Tar), Dancs, Molnár B., Bokor, Lőrincz, Szigetvári (Tóth B.).

Gólszerzők: Nagy A. (3), Németh R., ill. Molnár B., Dancs, Bokor.

Küzdelmes mérkőzést vívtak a felek. Igazi csapatként, nagyot harcolva, ha nehezen is, de megszerezte az első tavaszi győzelmét az ikervári csapat.

Ölbő–Uraiújfalu 3-3 (1-1). Ölbő, vezette: Kedves R.

Ölbő: Varga D. – Tóth Al., Tóth At., Palaczky (Baksay), Szele, Tóth G. (Csizmazia), Sipos, Papp T., Vasadi, Bozi, Vidos (Joó).

Uraiújfalu: Niczki – Szabó M., Varga Zs. (Simon), Gáspár (Csete), Gallen A., Tóth D. (Burka), Gallen I., Kollárits, Németh I., Németh D., Agg (Pungor).

Gólszerzők: Vasadi (2), Baksay, ill. Németh I., Németh D., Tóth D.

Ezen a játéknapon egyenrangú ellenfele volt vendégének a házigazda.

Pecöl–Zanat-Haladás VSE 0-0. Pecöl, 200 néző, vezette: Boda Gy.

Pecöl: Kollarics – Kurucz, Szemes, Oszkó, Farkas A., Illés, Gyürü, Varsányi (Németh Á.), Czeglédi, Horváth B., Márok.

Zanat-HVSE: Kántor – Szőts, Varga Cs., Ferencz, Maráczi (Németh E.), Perger, Szenczi, Németh G. (Bódi), Janek (Machinek), Berta, Nemes (Edelényi).

A két jó erőt képviselő, jól felkészített csapat remek, színvonalas, nagy iramú meccset vívott egymással. A helyzetek alapján a házigazda közelebb állt a győzelemhez, de a szerencse ezúttal a szombathelyi csapat mellé állt, így begyűjtötte az egyik pontot – amivel kiharcolta a bajnoki címet. A Pecöl sok sikert kíván a Zanat-Haladásnak a megyei I. osztályban.

Conoil Mersevát–Bozsok 4-0 (1-0). Mersevát, vezette: Bagoly G.

Mersevát: Patyi – Horváth A., Dénes M. (Csite), Győrvári, Sebestyén (Tanai), Orbán, Dénes B., Gáncs (Takács), Nagy Á., Zsoldos (Pásti), Czupor.

Bozsok: Miklós – Nemes, Kalmár, Kaposi (Pál), Jagodics, Dévényi (Dobány Patrick), Kovács P., Tompek (Iker), Könye, Kiss M., Marti (Bigner).

Gólszerzők: Tanai, Pásti, Czupor, Horváth A.

A jó teljesítményt nyújtó hazai csapat tetszetős egyéni megoldások után szerezte a góljait. A Mersevát végig jó felfogásban futballozott, kapura törő játékkal szolgálta ki közönségét. Régen várt, megérdemelt hazai siker született.

Elektromol Spari–Alsóújlak 2-5 (0-3). Szombathely, vezette: Farkas G.

Spari: Gyetvay – Jónás (Molnár D.), Dienes, Tóth A., Kovács T., Pulai, Baranyai, Németh V. (Sipos), Pados (Barbalits), Schmidt, Németh R.

Alsóújlak: Szőnye – Gampel Do. (Takács), Kaposi, Varga K., Pados (Papp A.), Nagy Z., Varga Á., Varga N., Gampel Dá. (Rónafalvi), Csizmazia (Hancz), Varga R.

Gólszerzők: Pulai (2), ill. Gampel Do. (2), Pados, Varga R., Varga Á.

A Kolozsvár utcai – használaton kívülinek mondott – sporttelepen játszották a mérkőzést. Az első 30 percben tapogatózó, egál játékot mutattak a csapatok. Majd a Spari védekezési megingását kihasználta az Alsóújlak, megszerezte a vezetést – sőt, a szünetig még kétszer betalált. A második félidőben a Spari megtett minden tőle telhetőt, de a hátrányát már nem tudta ledolgozni. Az első félidő hajrájában mutatott célratörő játékának köszönhetően az Alsóújlak megérdemelten nyerte meg a mérkőzést.

Gérce-Vásárosmiske–Kemenesalja 2-2 (0-1). Gérce, 140 néző, vezette: Polgár T.

Gérce: Fehér – Németh T., Máthé, Major, Pethő, Mórocz, Hompok, Nunkovics, Kovács T. (Lerik), Csonka, Kövesdi.

Kemenesalja: Bakos – Kolompár (Veszprémi), Belegrai, Őri, Dobson (Bodor), Szakál, Czöndör, Iván, Pethő, Ölbei, Varga R.

Gólszerzők: Máthé, Kovács T., ill. Czöndör, Iván.

Kiállítva: Major (41.), ill. Belegrai (68.).

A több játékosát nélkülöző hazai csapat nagyot küzdött, kétszer is egyenlített, sőt a második félidőben mutatott játéka alapján a győzelmet is megérdemelte volna. A hazai klub vezetői, játékosai részvétüket fejezik ki a Komáromi testvéreknek édesapjuk halála miatt.

Söpte–Sitke 3-1 (0-1). Söpte, vezette: Monostori I.

Söpte: Márffi – Németh M., Kovács E., Pusker, Marton (Molnár B.), Mester (Kálmán), Sulyok (Udvardi), Vámos, Varga A., Koronczai, Pereszteghy (Orbán).

Sitke: Viczmándi – Bagoly G. (Bagoly A.), Imre Gá., Gyürü (Lakatos), Papp B. (Hantó), Poós, Imre Ge., Sulyok, Kelemen B., Németh M., Horváth B.

Gólszerzők: Mester, Marton, Vámos, ill. Poós.

Kiállítva: Németh M. (36.), ill. Imre Ge. (75.).

Hazai helyzetekkel indult a találkozó, a félidő közepén mégis a vendégek kerültek előnybe. A söptei problémákat tetézte, hogy pár perc múlva egy reklamálásért kapott második sárga lap után tíz főre fogyatkozott a házigazda. Ettől függetlenül a sitkei térfélen pattogott a labda, de a szünetig nem sikerült betalálni a remekül védő Viczmándi kapujába. A második félidőben gólokká érett a söptei fölény: Vámos egy bombával egalizált, Marton egy kezezésért megítélt büntetőt váltott gólra, míg Mester egy mintaszerű támadás végén talált kapuba. A hazai győzelemhez nem férhet kétség.

A következő (márciusról elhalasztott) 16. forduló menetrendje. Szombat 17.30: Kemenesalja–Szeleste-Pósfa, Zanat-Haladás VSE–Mersevát. Vasárnap 17.30: Sitke–Honvéd Sé, Alsóújlak–Gérce-Vásárosmiske, Bozsok–Elektromol Spari, Uraiújfalu–Pecöl, Gencsapáti–Ölbő, Söpte–Ikervár.

A Halmosi Zoltán Megyei Magyar Kupában az ötödik – még országos főtáblát érő helyet – a Déli csoport bajnoka, a Táplán SE szerezte meg, miután semleges pályán, Szentgotthárdon kiütötte, 7-0-ra győzte le a Nádasdot.

Club Walnut Nádasd (II.)–Táplán SE (II.) 0-7 (0-3). Szentgotthárd, labdarúgó Magyar Kupa-mérkőzés, vezette: Gaál Á.

Nádasd: Rejtli – Varga (Balogh B.), Pálmai, Meskó, Tuboly, Németh Bo., Szabó D., Németh Be. (Gorza), Burka, Szabó Z., Gerencsér (Doktor).

Táplán: Molnár D. – Stieber, Karda (Mikovics), Vidák (Balázs), Németh B. (Káldi), Rajzinger (Jantos), Farkas, Polyák, Polgár, Horváth A., Versegi (Pásztor).

Gólszerzők: Németh B. 4, Versegi 2, Pásztor.

A megyei I. osztály és a megyei II. osztály Déli csoportjában már befejeződött a küzdelem.

Kérjük a csapatvezetőket, hogy a tudósításokat küldjék el a [email protected] e-mail-címre.