labdarúgás

2021.06.02. 07:00

Megyei II. osztály: Gálázott a Zanat-HVSE és a Nádasd

Miközben a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság Déli csoportjában a zárófordulót, a 26. játéknap meccseit rendezték a hétvégén, addig az Északi csoportban egy elmaradt találkozót pótoltak, és a 29. forduló mérkőzéseit játszották le.

Kelemen Attila, Tóth Gábor

20210529 Bajánsenye Bajánsenye SE - CSÁKÁNYDOROSZLÓ KSE labdarúgó mérkőzés, Vas Megyei II. osztály 'Déli' csoport Fotó: Szendi Péter SZP Vas Népe

Fotó: Szendi Péter

Északi csoport

20. fordulóból elmaradt mérkőzés:

Uraiújfalu–Sze­leste-Pósfa 0-1 (0-0). Uraiújfalu, vezette: Kondor T.

Uraiújfalu: Horváth B. – Szabó M., Varga Zs., Csete (Burka), Gallen A., Tóth D., Gallen I., Agg, Gáspár, Németh D., Simon (Vajnai).

Szeleste: Kovács M. – Tóth R., Kovács R., Fülöp (Nagy D.), Riba, Kovács A. (Németh B.), Szele, Varga M., Földi, Horváth L. (Nagy Á.), Trittremmel.

Gólszerző: Kovács A.

Kemenesalja–Elektromol Spari 3-2 (1-1). Vönöck, vezette: Sály K.

Kemenesalja: Bakos – Szakál E. (Veszprémi), Belegrai, Dobson, Őri (Iván), Szakál M., Czöndör, Lőrincz (Kóbor), Pethő, Ölbei, Varga R. (Bodor).

Spari: Jónás – Kelemen, Dienes, Vidos, Kovács T., Pulai, Barbalits (Tóth A.), Fritz, Baranyai, Pados, Schmidt.

Gólszerzők: Czöndör (2), Bodor, ill. Fritz, Pulai.

Jó futballal, két kapufával kezdett a hazai csapat, mégis a Spari szerzett vezetést. Ám a házigazda még az első félidőben egyenlített. Fordulás után ismét a Spari talált be. De a hajrában a Kemenesalja kicsikarta a győzelmet. A szerencsésebb csapat nyert.

Zanat-Haladás VSE–Ölbő 11-0 (6-0). Szombathely, vezette: Gaál Á.

Zanat-HVSE: Kántor – Szőts (Machinek), Varga Cs., Ferencz (Edelényi), Perger (Szabó Z.), Szenczi, Németh G. (Kiss Z.), Németh E., Janek, Berta (Bősze), Nemes.

Ölbő: Tóth A. – Kozó, Szele, Szanyi, Bozi, Papp T., Kovács L. (Ádám), Vidos, Vasadi, Bertha, Palaczky.

Gólszerzők: Ferencz (3), Szenczi (3), Edelényi, Nemes, Németh G., Berta, Janek.

Ilyen arányban is megérdemelten nyert a hazai csapat.

Sitke–Szeleste-Pósfa 5-1 (2-1). Sitke, vezette: Szabó B.

Sitke: Kelemen D. – Bagoly G. (Papp B.), Imre Gá., Gyürü (Tóbiás), Poós, Szita (Szakos), Imre Ge., Sulyok (Bakonyi), Kelemen B., Németh M., Horváth B. (Hantó).

Szeleste: Kovács M. (Nagy Cs.) – Németh B. (Csizmazia), Tóth R., Kovács R., Nagy D., Riba, Kovács A., Szele, Nagy Á. (Horváth E.), Varga M., Földi.

Gólszerzők: Poós (2), Papp B., Tóbiás, Kelemen B., ill. Kovács A.

A meccs gyors gólváltással kezdődött, később a hazaiak ismét vezetést szereztek. Fordulás után a lelkesen és helyenként jól játszó Sitke újabb három találattal meglépett, és megérdemelt győzelmet aratott a több játékosát is nélkülöző vendég ellen. Hazai oldalon mindenki jól teljesített.

Honvéd Sé–Gérce-Vásárosmiske 5-2 (2-2). Sé, vezette: Szabó I. Z.

: Földi – Varga G., Séfer, Kovács K., Werderits, Muzsai (Szalay), Bonchis (Nyári), Soós, Horváth Sz. (Vámos), Kámán, Nemes.

Gérce: Komáromi – Németh T., László (Lerik), Major, Pethő (Fehér), Mórocz, Sali, Nunkovics, Kovács T., Csonka, Kövesdi.

Gólszerzők: Kovács K. (2), Werderits, Séfer, Horváth Sz., ill. Major, Pethő.

Ilyen arányban is megérdemelten nyert a Sé – amelyben mindenki jól teljesített.

Alsóújlak–Conoil Mersevát 1-3 (0-2). Alsóújlak, vezette: Polgár T.

Alsóújlak: Gábor (Szőnye) – Kaposi, Tűh (Gampel), Varga K., Nagy Z., Varga Á., Varga N. (Papp A.), Tárkányi (Ország), Ódor, Kántor (Takács), Hancz.

Mersevát: Patyi – GÖNYE, Dénes M., Takács (Nagy G.), HORVÁTH A., Sebestyén, Orbán, Dénes B., Nagy Á., Zsoldos (Németh G.), Czupor.

Gólszerzők: Kaposi, ill. Horváth A. (2), Dénes B.

A fásult alsóújlaki csapat meg sem közelítette tudása legjavát. Míg a vendég felszántotta a pályát, és a lelkes, néha a durvaság határát súroló játékuk, célfutballjuk győzelmet ért. A hazai klub köszöni visszavonuló játékosának, Tűh Szabolcsnak sokévnyi áldozatos, hűséges munkáját.

Bozsok–Pecöl 0-1 (0-0). Bozsok, vezette: Farkas G.

Bozsok: Miklós – Kalmár, Nagy Zs., Jagodics (Pónácz), Dévényi, Dobány (Kovács P.), Szalai, Hankó (Pál), Tompek, Kiss M., Marti (Nemes).

Pecöl: Kollarics – Szemes, Farkas E., Gyürü, Oszkó, Farkas A., Illés, Németh Á. (Mészáros), Czeglédi, Horváth B. (Pálfi), Márok.

Gólszerző: Farkas A.

Kiállítva: Nagy Zs. (95., Bozsok), Szalai (61., Bozsok).

Jobbára mezőnyben gyűrték egymást a csapatok, a kapuk ritkán forogtak veszélyben. A döntetlen színezetű mérkőzésről csak hathatós bírói segítséggel vitte el a három pontot a Pecöl.

Uraiújfalu–Ikervár 6-1 (2-1). Uraiújfalu, v.: Szabó P.

Uraiújfalu: Horváth B. – SZABÓ M., VARGA ZS. (Simon), Gallen A., Pungor Sz., Tóth D., Gallen I., Agg (Németh I.), GÁSPÁR, Németh D., KOLLÁRITS.

Ikervár: Takács – Németh D., Asztalos R. (Asztalos N.), Vincze, Horváth B., Naszádos, Molnár B., Varga M., Nagy A., Schimmer, Németh R.

Gólszerzők: Szabó M. (3), Varga Zs., Tóth D., Nagy A. (öngól), ill. Varga M.

Kiállítva: Pungor Sz. (48.), ill. Molnár B. (15.).

Az egykor szebb napokat is megélt csapatok csatáját a hazaiak kezdték jobban. A 15. percben egy durva szabálytalanság miatt a vendégek megfogyatkoztak. Az eset megtörte a hazaiak lendületét, vezetést szerzett az Ikervár. Ám a házigazda gyorsan fordított. A második félidő elején a hazai oldalon is kiállítás történt. De a remekül futballozó Uraiújfalu végül biztos győzelmet aratott a végére elfáradó ellenfele ellen.

Gencsapáti–Söpte 0-2 ­(0-1). Gencsapáti, vezette: Kedves R.

Gencsapáti: Horváth Gy. – Petrőczi, Janzsó, Fogl, Mester (Egyed), Dancs, Molnár B. (Szigetvári), Bokor, Tóth B. (Tar), Lőrincz (Varga R.), Kovács G.

Söpte: Márffi – Németh M., Kovács E., Léhmann (Molnár B.), Marton (Kálmán), Mester, Sulyok, Vámos, Varga A. (Pados), Koronczai, Pereszteghy (Udvardi).

Gólszerzők: Kovács E., Mester.

Az ezüstéremre hajtó vendégek sokkal motiváltabban álltak hozzá a mérkőzéshez – vezetést is szereztek. A második félidőben a hazaiak rendezték a soraikat, de egy távoli bomba eldöntötte a meccs sorsát. Megérdemelt a söptei győzelem.

A 30. forduló menetrendje, vasárnap 17.30: Szeleste-Pósfa–Honvéd Sé, Ikervár–Gencsapáti, Ölbő–Uraiújfalu, Pecöl–Zanat-Haladás VSE, Mersevát–Bozsok, Spari–Alsóújlak, Gérce-Vásárosmiske–Kemenesalja, Söpte–Sitke.

Déli csoport

Bajánsenye–Csákánydoroszló 4-9 (0-1). Bajánsenye, vezette: Monostori I.

Bajánsenye: Kalamár – Bacsák, Kucsera, Koltai, Horváth B., Luter, Kosár, Fábián B., Horváth Z., Simon, Vörös.

Csákánydoroszló: Dévai – Danyi, Kis-Nemes (Heigli), Draskovics, Makai, Horváth Á., Urbán, Horváth D. (Dedics), Takács, Albert, Sárközi.

Gólszerzők: Horváth Z., Kosár, Koltai, Fábián B., ill. Urbán (3), Draskovics (3), Albert (2), Makai.

A hazai csapat több meghatározó játékosát nélkülözte, és gyámolatlanul futballozott, mindez biztos csákányi győzelmet eredményezett.

Club Walnut Nádasd–Viszák 12-1 (9-0). Nádasd, vezette: Ódor Á.

Nádasd: Rejtli (Doktor) – Varga K., Pálmai, Csenterics, Kalamár, Meskó (Cservék), Tuboly, Németh Bo. (Szabó Z.), Burka (Kádár), Németh Be. (Gorza), Gerencsér.

Viszák: Tarafás – Tóth P., Benkő A., Horváth J., Németh I. (Vajda), Horváth B. (Orbán), Agg, Németh A., Pomper (Herczeg), Seres, Benkő M. (Sipos).

Gólszerzők: Meskó (7), Gerencsér (2), Gorza, Benkő A. 2, (öngól), ill. Horváth J.

Az erősen tartalékos, ezer sebből vérző vendég ellen sportszerű mérkőzésen aratott győzelmet a házigazda. A hazai csapat a győzelmet szurkolóinak, támogatóink ajánlja. Külön gratuláció jár Meskó Márknak a hét góljáért, egyben a gólkirályi címért – a csapatnak pedig az egész évi teljesítményéért.

Felsőcsatár–Tanakajd 2-1 (1-1). Felsőcsatár, vezette: Sály K.

Felsőcsatár: Moór – Czlen­ner, Simon, Horváth L., Böhm, Kopácsi, Schmalzl, Tieber (Horváth Sz.), Cseri, Varga P., Windisch.

Tanakajd: Marcz L. – Svób, Kölkedi, Marcz G., Süle (Kovács G.), Pál, Kalmár, Filakovszky, Marcz M. (Mészáros), Könczöl (Varga M.), Kis.

Gólszerzők: Horváth Sz., Cseri, ill. Kalmár.

Vasszécseny–Gyöngyöshermán-Szentkirály 4-3 ­(2-1). Vasszécseny, vezette: Monostori I.

Vasszécseny: Farkas B. – JOÓ, HORVÁTH D., Kiss K. (Viszked), Kiss B. (Kontics), Németh B. (Vilics), Orsós (Szalai), Balikó (Kiss P.), SÁSDI, VARGA M., VADÁSZ.

Gyöngyöshermán: Geics­nek – Horváth Á. (Péntek), Bihun, Dalmi, Kis (Goda), Hegedűs (Orbán), Németh Sz., Dénes, Kondor, Illés, Balázs (Németh R.).

Gólszerzők: Horváth D. (2), Vadász, Orsós, ill. Németh Sz. (2), Kondor.

A hazai csapat 30 perc alatt eldönthette volna a mérkőzés sorsát, nem tette, így a második félidő elején gyorsan egyenlített a vendég. Végül a 84. perc meghozta a győztes, negyedik vasszécsenyi gólt. Megérdemelt hazai győzelem született.

Táplán SE–Tutitex­til-Körmend VSE 3-4 (0-3). Táplánszentkereszt, vezette: Bíró O.

Táplán: Molnár D. – Stieber, Balázs (Káldi), Rajzinger, Jantos, Farkas G., Polyák, Polgár, Mikovics, Horváth A., Versegi (Németh K.).

Körmend: Sály – Sipos, Papp P. (Horváth D.), Horváth Á., Meixner (Szakonyi), Törő, Szatmáry (Körmendi), Petrovics, Sákovits, Vilics, Szabó P.

Gólszerzők: Polyák, Farkas G., Versegi, ill. Meixner, Vilics, Sipos, Szatmáry.

Kiállítva: Horváth A. (15.), ill. Petrovics (78.).

A klub köszöni mindenkinek, aki csak egy kicsit is segítette ezt a remek közösséget, és hozzájárult ahhoz, hogy ismét bajnokcsapat épüljön Táplánban.

Szentpéterfa–Rábatótfalu 5-2 (2-0). Szentpéterfa, vezette: Szabó III. Z.

Szentpéterfa: Páll – Wágner K., Horváth V., Skrapits (Mersits), Garger, Farkas H., Wágner R. (Udvardi), Wágner Sz. (Hoós Á.), Jurasits, Frányi, Keringer (Gaál).

Rábatótfalu: Szukics – Keresztúri, Náricza, Kovács G. (Sipos), Szakács, Domján Do., Sütő, Domján Dá., Düh, Horváth M. (Bouti), Csenterics.

Gólszerzők: Farkas H. (2), Horváth V. (2), Wágner K., ill. Csenterics (2).

Kiállítva: Sütő (84., Rábatótfalu).

A házigazda eredményes, szép játékkal, könnyed győzelemmel búcsúztatta visszavonuló játékosát, Keringer Zsoltot.

Kiemelt képünkön: Bajánsenye–Csákány 4-9 – a vendégek csatára, Urbán Milán (12) három gólt szerzett