atlétika

2021.06.23. 07:00

Vasi bronzérmes a kis iskolák diákolimpiáján

Egy Vas megyei érem született a kis iskolák atlétikai diákolimpiájának országos döntőjében: Szabó Laura, a gyöngyösfalui Dr. Tolnay Sándor Általános Iskola IV. korcsoportos tanulója szerzett bronzot.

Kis iskolák atlétikai országos döntõ. Gyöngyösfalu, IV. kcs. lány svédváltó. Balról: Kovács Henrietta, Pados Luca, Szabó Laura, Varga Nikoletta, Kósa Ottó testnevelõ

Fotó: Dr. Tolnay Sándor Általános Iskola

A pandémia miatt csak kis töredékét tudták megrendezni a mögöttünk hagyott tanév diáko limpiai versenyeinek. Országos döntőből összesen kilencet, a Magyar Diáksport Szövetség 15 sportágban kiírt versenyeiből csupán hármat – azokat is csak részben. Atlétikából ősszel az ügyességi és váltóbajnokságon hirdettek diákolimpiai győzteseket, nemrégiben a szellemi diákolimpiát is lezárták – az elődöntőket kihagyva online formában –, végül a 200 fő tanulólétszám alatti kis iskolák országos döntőbe jutott atlétái versenyezhettek Kecskeméten (a kis iskolák labdarúgó- és kézilabdadöntői elmaradtak) – nagy hőségben.

A kecskeméti fináléban az ország 65 iskolájából csaknem 350 versenyző állt rajthoz. Vas megyét négy intézményből képviselték diákok a csapat-, illetve egyéni versenyekben. Érmet közülük a gyöngyösfalui iskola tanulója, Szabó Laura szerzett, aki a IV. korcsoportos lányok 800 méteres, nagy csatát hozó versenyében – tíz másodpercet javítva a megyei döntőben elért eredményén – harmadikként ért célba. Laura tagja volt a Dr. Tolnay negyedik helyezett lány svédváltójának is. A fiúknál a III. korcsoport egyéni hárompróbaversenyében születtek a legelőkelőbb vasi helyezések: az egyházasrádóci Palkó Áron negyedik, a bobai Molnár Hunor ötödik lett.

Vasiak a legjobb húszban. Csapatverseny (I–IV. korcsoport, hárompróba). Fiú: 7. Egyházasrádóc (Mikics Valter, Zsarnai Marcell, Palkó Áron, Ilniczki Marcell, Horváth Bálint, Jurasits Kristóf, felkészítő testnevelő: Simon Attila) 2044 pont. Lány svédváltó: 4. Gyöngyösfalu (Kovács Henrietta, Pados Luca, Varga Nikoletta, Szabó Laura, felkészítő testnevelő: Kósa Ottó) 2:54,1. Egyéni. I–II. kcs. Fiú hárompróba: 16. Lakatos Brendon (Torony) 269 pont, 18. Mikics Valter (Egyházasrádóc) 266. III. kcs. Fiú hárompróba: 4. Palkó Áron (Egyházasrádóc) 419, 5. Molnár Hunor (Boba) 411, 13. Ilniczki Marcell (Egyházasrádóc) 361. Lány hárompróba: 9. Horváth Eszter (Torony) 397. 600 m: 7. Kovács Jázmin (Gérce) 2:08,60, 8. Gémesi Petra (Gérce) 2:10,47. IV. kcs., Fiú hárompróba: 20. Horváth Máté (Gyöngyösfalu) 446. Lány 800 m: 3. Szabó Laura (Gyöngyösfalu) 2:37,10.

Kiemelt képen: A negyedik helyezett gyöngyösfalui lány svédváltó felkészítő testnevelőjükkel, Kósa Ottóval. Balról: Kovács Henrietta, Pados Luca, Szabó Laura – aki 800 méteren bronzérmet szerzett – és Varga Nikoletta