Komoly súlyokat mozgattak

2021.09.20. 20:00

Szépen szerepeltek a Vas megyei erős emberek az országos versenyen

Kifejezetten remekül szerepeltek a Szombathelyi Gladiátorok Sportegyesület versenyzői, illetve a körmendi sportolók a Magyar Professzionális Erőemelő Liga Kupán.

Az év egyik legfontosabb ha­zai versenyének Kiskunfél­egyháza, a városi sportcsarnok adott otthont – három napig tartott a verseny. A népes, erős mezőnyben ott voltak a Szombathelyi Gladiátorok Sportegyesület versenyzői is. A sportolók RAW (védőruha nélküli) erőemelésben, három fogásnemben (guggolás, fekvenyomás, felhúzás) mérték össze erejüket, felkészültségüket – összteljesítmény alapján hirdettek sorrendet.

Varga Jessica Violetta (–67,5 kg) első háromfogásos versenyén rögtön az előkelő harmadik helyen végzett (guggolás 95 kg, fekvenyomás 45 kg, felhúzás 107,5 kg, összteljesítmény 247,5 kg). Tompa Eszter (–75 kg) szintén első versenyén vett részt, begyűjtött egy fényesen csillogó ezüstérmet (guggolás 145 kg, fekvenyomás 62 kg, felhúzás 132,5 kg, összteljesítmény 340 kg). Sallai Dominik (–82,5 kg) a junior korosztályban versenyzett, ahol a legjobbnak bizonyult (guggolás 250 kg, fekvenyomás 120 kg, felhúzás 250 kg, összteljesítmény 620 kg).

Dominik továbbá megnyerte a guggolást is korosztályában, valamint begyűjtötte az abszolút első helyet. Horváth Krisztián (–90 kg) ifjúsági korosztályban feszült neki a súlyoknak, szintén aranyérmes lett (guggolás 240 kg, fekvenyomás 125 kg, felhúzás 235 kg, összteljesítmény 600 kg). Az abszolút rangsorban is jó helyen végzett, ugyanis második lett felhúzásban, valamint harmadik erőemelésben. Kocsis Márk (–90 kg) első versenyén vett részt, egy 5. helyet csípett meg (guggolás 235 kg, fekvenyomás 135 kg, felhúzás 205 kg, összteljesítmény 575 kg).

Horváth Károly (–100 kg/40 éves) masters korosztályban harcolt meg a súlyokkal, szintén első versenyén vett részt, rögtön egy ezüst­éremmel mutatkozott be a mezőnynek (guggolás 235 kg, fekvenyomás 120 kg, felhúzás 220 kg, összteljesítmény 575 kg). Horváth Ármin (–100 kg) egy 7. helyezéssel debütált az open mezőnyben, a felnőttek között (guggolás 200 kg, fekvenyomás 135 kg, felhúzás 215 kg, összteljesítmény 550 kg). Horváth Tibor (–110 kg/57 éves) masters korcsoportban ezüstéremig jutott (guggolás 222,5 kg, fekvenyomás 140 kg, felhúzás 220 kg, össz­teljesítmény 582,5 kg).

Tóth Árpád (–125 kg) összetettben a 9. helyen végzett (guggolás 240 kg, fekvenyomás 160 kg, felhúzás 270 kg, összteljesítmény 670 kg), ám felhúzásban megszerezte a 2. helyet. Kiss Márk (–125 kg) a 7. helyen fejezte be a versenyt (guggolás 265 kg, fekvenyomás 170 kg, felhúzás 307,5 kg, összteljesítmény 742,5 kg). Márk a tavalyi összetett eredményén 87,5 kg-ot javított, tehát jól teljesített első felnőtt erőpróbáján.

Antal Zsolt (–125 kg) masters és open korosztályban is nevezett. Masters felhúzásban és masters erőemelésben is abszolút első lett, így korosztályában természetesen begyűjtötte az aranyérmet, az open mezőnyben pedig másodikként zárt (guggolás 300 kg, fekvenyomás 195 kg, felhúzás 305 kg, összteljesítmény 800 kg).

– Nehéz felkészülésen vagyunk túl, de jól dolgoztunk, hiszen remekül sikerült a verseny, az eredmények biztatók a nemzetközi megmérettetések előtt, összességében elégedett vagyok a Kiskunfélegyházán nyújtott szombathelyi teljesítményekkel – összegzett Antal Zsolt, a Szombathelyi Gladiátorok Sportegyesület versenyzője, egyben vezetője. – Szeptember 20-án kezdődik a WUAP világbajnokság Miskolcon, amelyre az egyesületünk hét sportolót nevezett, bizakodva várjuk a vb-t. Visszatérve a hazai versenyre, persze vannak olyan sporttársaink is, akikben maradt hiány­érzet, de ők még csak az út elején járnak. A győzelmet nem adják ingyen, de alázattal és áldozatos munkával sokat lehet fejlődni egy év alatt!

A körmendi erős emberek kis csapata
Fotó: VN/Vass László

A körmendi erős emberek csapata is ott volt Kiskunfél­egyházán. Pálfalvi Zsanett (–67,5 kg, fekvenyomás) masters II. korcsoportban három remek fogással debütált első versenyén, így bronzérmet szerzett 52,5 kilóval. Király Patrik (–82,5 kg, fekvenyomás) ifjúsági korcsoportban aranyérmet szerzett, 120 kilóig jutott. Csák Márton (–100 kg, fekvenyomás) ifjúsági korcsoportban lett aranyérmes 102,5 kg-os teljesítményével. Talabér Erik (–110 kg, felhúzás) junior korcsoportban ugyancsak első lett, a 235 kg-os eredménye önmagáért beszél. A bajnokságon belüli meghívásos elit show-ban 207,5 kg-mal nyert Móricz Benjamin (–90 kg, fekvenyomás) – ezen a versenyen csak az ország legjobbjai vehetnek részt.

– Nagyon büszkék vagyunk Pálfalvi Zsanettre, aki az első női fekvenyomónk – értékelt Vass László, a körmendi csapat edzője. – Csák Márton remekül teljesített, de a közelgő világbajnokságon ennél is jobb eredményt várok tőle. Talabér Erikről érdemes elmondanom, hogy önállóan készült fel, egyedül érkezett a versenyre, mindössze egy hátizsákkal a hátán. Komoly elismerés, hogy Móricz Benjamin meghívást kapott az elit versenyre, amit Beni többéves, kemény munkájának köszönhet. Elégedett vagyok a sportolóinkkal. Köszönettel tartozunk kísérőinknek, segítőinknek és a támogatóinknak, nélkülük nem vehettünk volna részt a versenyen.