2021.10.30. 21:07

Gyenge kezdés után győzött a Falco – fotók

A férfi kosárlabda NB I. 8. fordulójában a Falco KC gyenge kezdés után fokozatosan felőrölte oroszlányi ellenfelét és végül nyolc ponttal nyert.

20211030 Falco - OSE Férfi NB1-es kosárlabda mérkőzés, Szombathely, Cseh Gábor, CSG, Vas Népe

Fotó: Cseh Gábor

A szombathelyi együttesből kisebb sérülés miatt hiányzott a válogatott Benke Szilárd és Perl Zoltán. Álmosan kezdték a mérkőzést a hazaiak, ugyan Somogyi triplával nyitott, de a vendégek Ihrig, Carec és Miliszavljevics pontjaival gyorsan fordíottak (3-8). Nem ment a Falcónak, nem találta a ritmust a szombathelyi együttes. Az oroszlányiak vérszemet kaptak és az 5. percben már több, mint tíz ponttal vezettek (6-15). Lassan magasabb fokozatba kapcsolt a hazai csapat és fokozatosan ledolgozta hátrányát (8. perc: 16-20). A második negyedben aztán már lőtávolon belül tartotta ellenfelét a Falco, sőt, Golomán triplájával a meccs során először vezettek a szombathelyiek (17. perc: 37-36).

Ám Miliszavljevic triplájával egy pontra (41-40) felzárkózott a szívósan küzdő Oroszlány. A nagyszünetre viszont már 47-43-as hazai vezetéssel vonultak a csapatok. A harmadik negyedben egyre inkább elhúzott a hazai csapat, mindig volt egy-egy olyan játékos, aki a vállára vette a csapatot. A negyed hajrájára már tíz pont fölé hízott az egyre inkább belelendülő sárga-feketék előnye (64-53). Az utolsó negyedben már nem is csökkent tíz pont alá a szombathelyiek fórja. A vasiak 5-0-s rohanással kezdték a tíz percet. Habár a vendégek nem adták fel, a hazaiak taktikusan, pontosan kosaraztak és főként Váradi és Keller pontjaival már nem is engedték ki kezükből a győzelmet.

A Falco két kulcsembere nélkül és gyenge kezdés után végül magabiztosan húzta be a meccset a jól játszó Oroszlány ellen.

Milos Konakov: – Gratulálok csapatomnak, nagyon jól lereagálta két kulcsjátékosunk hiányát. Új dolgokat is ki tudtunk próbálni, amelyeket a jövőben alkalmazhatunk. Gratulálok az Oroszlánynak is, nagyon jó meccset játszottunk, bizonyította, hogy komoly csapat, amellyel számolni kell. A válogatott szünet előtti két hétben kemény meccsek várnak ránk, mostantól ezekre kell felkészülnünk.

Sebastjan Krasovec: – Gratulálok a Falcónak, ma is bizonyította, hogy a bajnokság legjobb csapata. Jól kezdtük a mérkőzést, de a hazaiak percről-percre felőröltek minket. Hat dobott büntetővel pedig nem is lehet meccset nyerni. Öröm volt ebben a csarnokban szerepelni, nagyon jó hangulatot teremtettek a szurkolók.

FALCO KC SZOMBATHELY-MVM OROSZLÁNYI SE-LIONS 81-73 (23-26, 24-17, 19-15, 15-16). Szombathely, 2825 néző, NB I-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Benczúr, Tóth, Makrai.

Falco: Váradi 11, Somogyi 10/6, Clark 12/6, GOLOMÁN 14/3, Keller 15/3. Csere: Verasztó 2, BARAC 15/3, Kovács B. 2. Edző: Milos Konakov.

Oroszlány: Ihring 12/6, MILISZAVLJEVICS 15/9, Carev 5/3, Minchev 8, Burns 13. Csere: Ruják -, PARRISH 15/9, Garamvölgyi 5. Edző: Sebastjan Krasovec.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 4-10. 5. perc: 6-15. 9. perc: 21-24. 15. perc: 30-32. 18. perc: 41-40. 23. perc: 52-46. 26. perc: 60-53. 28. perc: 66-56. 32. perc: 71-58. 34. perc: 74-60. 36. perc: 81-71.