2022.02.12. 19:54

Hozta a kötelezőt a Falco KC együttese - A vendég Szeged kapott ki 21 ponttal - fotók

Az NB I.-es kosárlabda-bajnokság 22. fordulójában a Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely a papírformának megfelelően biztosan verte a vendég Szegedet (93-72). Az esélyesként pályára lépő hazai csapatból Benke Szilárd és Deontae Hawkins is hiányzott. A bemutatásnál nagy tapsot kapott a Szeged játékosa, a korábban Szombathelyen hosszú éveket töltő Bognár Kristóf.

Falco KV - Szeged

Forrás: Unger Tamás

Fotó: © Unger Tamás

Összeszedett játékkal, remek védekezéssel nyitott a Falco. És a pontok is jöttek. Így rögtön az elején magához ragadta az irányítást (3. perc: 7-3). A vendégek helyzetbe is alig kerültek, így távolról, előkészítetlen helyzetekből dobáltak, sikertelenül – a lepattanókat pedig rendre szombathelyi játékosok gyűjtötték be.

Már tíz ponthoz közelített a hazai fór, amikor a szegedi kispad időt kért (12-3). De nem sikerült megfékezni a hazai rohamokat (7. perc: 19-3). Golomán és Clark nagyon élt. Közeledett az etap vége, és a vendég még mindig csak egy Bognár-triplát tudott felmutatni – végül csak eljutott hét pontig (23-7). A hazai kispad szorgalmasan forgatta a csapatot, tudtak fújni a kulcsemberek. De így is egyre hízott a hazai előny (12. perc: 28-9).

Somogyi triplájával pedig át is lépte a 20 pontot (14. perc: 33-12). És ebből már nem is engedett a Falco – a Szeged a meccsben maradásért küzdött (17. perc: 41-18). Aztán kicsit elvitte a hév a Falcót, több labdát eladott, sok ziccert kihagyott, a nagy rohanásban több pontot engedélyezett ellenfelének. Így a Szeged 20 alá tornázta a hátrányát a nagyszünetig (20. perc: 47-28).

A második félidőt váltott pontokkal vezették fel a felek.  Szellősebben védekezett a Falco, a Szeged pedig minden mindegy alapon rohamozott, dobott. Potyogtak a pontok, de a különbség nagyon nem változott (24. perc: 58-39). Aztán mégiscsak megközelítette a Szeged a Falcót – időt is kért Konakov mester (26. perc: 60-46). Hiába, nyomott tovább a Szedeák – Bognár nagyon elemében volt (28. perc: 64-53). Valamiért megakadt a Falco eddig olajozottan működő gépezete. Perl pontjaival kászálódott ki végül a házigazda a hullámvölgyből. De nem hagyta magát a Szeged – Cook 2+1es akciója zárta az etapot –, tíz pontra zárkózott (30. perc: 68-58). Görcsös játékot hozott a negyedik negyed eleje – mind a két csapat kapkodott, sokat hibázott.

A Falco nyugodott meg előbb, Barac és Golomán játékára építve produkált egy 6-0-ás rohamot (33. perc: 74-58). Időt is kért a Szeged. És pillanatokon belül visszajött a meccsbe – Bognár szinte nem tudott hibázni (36. perc: 80-68). Következett egy hazai időkérés. Váradi, Perl és Somogyi szerzett fontos pontokat. Ismét meglépett a Falco – és nagyon úgy tűnt, hogy innen már nem engedi ki a kezéből a győzelmet. Így is történt, a közvetlen hajrában már ismét 20 pontos különbséget mutatott az eredményjelző (38. perc: 90-70). Egy kisebb hullámvölgytől eltekintve biztosan hozta a kötelezőt a Falco.

Jegyzőkönyv

Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely–Naturtex-SZTE-Szedeák 93-72 (23-7, 22-21, 21-30, 25-14)

Szombathely, 2570 néző, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Benczur T., Söjtöry T., Fodor A.

Falco: Váradi 10/6, Clark 9/3, Kovács B. 3/3, Golomán 13/3, Keller Á. 11. Csere: Perl 19/3, Somogyi 12/6, Barac 8, Verasztó 5/3, Takács –, Horváth Á. –, Sövegjártó 3/3. Edző: Milos Konakov.

Szeged: Persons 4, Balogh, Cook 19/6, Bognár 17/9, Alston 12. Csere: Keller I. 4, Filipovic 5, Polányi –, Davis 9/3, Szatmári –, Mayer 2, Balogh –. Edző: Simándi Árpád.

Eredmény alakulása.  3. perc: 7-3. 7. perc: 19-3. 12. perc: 28-9. 17. perc: 41-18. 20. perc: 47-28. 24. perc: 58-39. 28. perc: 64-53. 30. perc: 68-58. 33. perc: 74-58. 36. perc: 80-68. 38. perc: 90-70. Kipontozódott: –.,

Milos Konakov: - Büszke vagyok a csapatra, gratulálok a fiúknak! Nagyon jól kezdtünk, főleg nagyon jól védekeztünk, egészen kiváló első félidőt produkáltunk – természetesen tudtam, hogy ezt a szintet nem lehet végig tartani. A harmadik negyedben volt egy kis hullámvölgyünk, de a negyedik játékrészben rendeztük a sorainkat, végül biztosan nyertünk.

Simándi Árpád: - Nagyon gyengén, nagyon lassan kezdtünk – nagyon sajnálom az első félidőt. Komoly előnyt adtunk az ellenfelünknek, amit egy Falco szintű csapat természetesen kihasznál. A harmadik negyedben valamit mutattunk, de ez csak arra volt elég, hogy kis időre szorossá tegyük a meccset.