Bajnokok Ligája

2022.02.08. 20:10

Vereség a franciáktól - Jól harcolt a Falco, de ezen a meccsen nem nyerhetett - fotók

A kosárlabda Bajnokok Ligája középdöntőjének harmadik fordulójában a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely a francia Strasbourgot látta vendégül, és kapott ki 63-85-re.

Forrás: Unger Tamás

Fotó: © Unger Tamás

A Bajnokok Ligájában legjobb 16 csapata között a Falco hazai pályán kapott ki a Tenerifétől (73-79), idegenben a Vilniustól (88-91). A Strasbourg nyert Vilniusban (76-71), majd saját közönsége előtt maradt alul a Tenerife ellen (65-87). A Falcónak nagyon kellett a győzelem – hogy életben tartsa továbbjutási esélyeit.

Golomán látványos blokkja vezette fel a meccset – majd az ellentámadásból betalált. Váltott pontokkal folytatódott a csata (3. perc: 9-7). Agresszíven, egész pályán védekezett a Strasbourg – de a Falco is remekül védte a palánkját. Golomán és Clark volt elemében, a vezérletükkel kicsit meglépett a Falco (6. perc: 14-9). De elég volt néhány kihagyott helyzet, eladott labda a szombathelyiek részéről, máris ismét váltott vezetést mutatott a tábla.

Végül egy ponttal nyerte meg az etapot a Falco (18-17). Gyors játék, mindkét oldalon sok kihagyott helyzet jellemezte a második negyed elejét. Perl húzta ekkor a házigazda szekerét, fordított a csapatának. A kilencedik pontja után kénytelen volt időt kérni a francia gárda (14. perc: 27-23). Majd 9-0-s rohammal tért vissza a pályára. Milos Konakov is maga köré gyűjtötte a tanítványait (16. perc: 27-32).  De nem tudott újítani a Falco, nem bírt ellenfele kőkemény védekezésével, helyzetbe is nehezen került. Végül Perl törte meg a hazai gólcsendet, majd kezdte el felzárkóztatni a Falcót. Végül 33-36-os eredménynél jöhetett a nagyszünet.

Fordulás után Benke triplájával egyenlített a Falco. De maradt az irányítás a vendégeknél – akik jól védekeztek, labdaszerzés után gyors támadásokat vezettek (22. perc: 36-42). A hazai időkérés után Keller érdekes technikaija borzolta a kedélyeket. A játékvezetők nagyon tisztelték a francia gárdát – amivel élt a Strasbourg, tíz  pont fölé növelte előnyét (24. perc: 36-47) Nagyon kellett Benke, majd Perl triplája. Nem adta fel a Falco, próbált meccsben maradni (27. perc: 50-53) – tombolt a közönség.

Büntetőkkel őrizte előnyét a Strasbourg. Váradi is belelendült, fontos pontokat szerzett. Clarkot technikaival pontozták ki a bírók – megtörve így a Falco lendületét. Minimum érdekes játékvezetést szakított meg a kisszünet (30. perc: 54-61).  De üldözte tovább ellenfelét a magyar bajnok. Ám idegesen, kapkodva, sok hibával kosárlabdázott – egyre stabilabb előnyt épített ki magának a higgadt Strasbourg (33. perc: 57-69). Időkérés után elkezdte ismét lopni a távolságot a Falco. Aztán Perl Zoltánt második sportszerűtlen hibával kiállították a játékvezetők – hiába tüntetett a közönség (35. perc: 61-71). Innen pedig már nem volt visszaút a Falco számára. A megfogyatkozott, meglehetősen feszült hazai csapat nem tudta szorossá tenni a hajrát (38. perc: 63-80).

Jegyzőkönyv

Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely–SIG Strasbourg 63-85 (18-17, 15-19, 21-25, 9-24)

Szombathely, 2820 néző, kosárlabda Bajnokok Ligája, vezette: Poursanidis (görög), Yilmaz (török), Jurcevic (horvát).

Falco: Váradi 10, Perl 21/6, Clark 4, Golomán 11/3, Keller 5/3. Csere: Edző: Benke 8/6, Barac 2, Somogyi –, Hawkins 2, Versztó –, Kovács B. –. Milos Konakov.

Strasbourg: Maille 10/3, Taylor 5/3, Lansdowne 22/6, Cavaliére 12/3, Morin 9. Csere: Udanoh 12, Mitchell 14/6, Curier 1. Edző: Lassi Tuovi.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 9-7. 6. p.: 14-9. 14. p.: 27-23. 16. p.: 27-32. 20. p.: 33-36. 22. p.: 36-42. 24. p.: 36-47. 27. p.: 50-53. 30. p.: 54-61. 33. p.: 57-69.

Kipontozódott: Clark (30.).

Kiállítva: Perl (35.).

Jól küzdött a Falco, de talán nem túlzás azt állítani, hogy ezúttal nem nyerhetett... A mérkőzés jól tükrözte a magyar kosárlabda sportdiplomáciai erejét is.

Nyilatkozatok:

Milos Konakov: - Gratulálok ellenfelünknek, megérdemelten nyert. Számunkra úgy 30 percig tartott a találkozó – a hajrára szétestünk. Néhány játékosom sokat beszélt, keveset dolgozott a pályán – a tükörbe kell néznünk. Dolgozunk, megyünk tovább!

Lassi Tuovi: - Agresszív védekezésre, agresszív támadójátékra, gyors, harcos kosárlabdára, háborúra készültünk. Megvalósítottuk az eltervezett taktikánkat, többek között rengeteg eladott labdába kényszerítettük be ellenfelünket, nem hagytuk, hogy a Falco a saját játékát játssza. Ráadásul dobtunk 85 pontot Szombathelyen – nem lehetek elégedetlen.

Golomán György: - Nehéz egy ilyen mérkőzés után mit mondani... Ugyanakkor vízválasztó is lehet ez a találkozó: maradunk a földön és nyalogatjuk a sebeinket, vagy felállunk a padlóról, és a folytatásban megmutatjuk a csapatunk karakterét. Bízom benne, hogy az utóbbi forgatókönyv fog megvalósulni.

Ike Udanoh: - Két ember mínusszal érkeztünk Szombathelyre – de győzni akartunk! Az agresszív védekezésünk volt a kulcs, például 26 eladott labdába hajszoltuk bele a Falcót. Gyorsan, harcosan kosárlabdáztunk, a találkozó nagy részében a mi akaratunk érvényesült. Egy jó csapatot győztünk le, fontos diadalt arattunk.