Pontot lopott a Sitke a Söptétől

2022.03.15. 18:10

Megyei II.: hat gólig jutott az Újperint, ötig a Sé, a Körmend VSE és a Szarvaskend - fotók

A 17. forduló mérkőzéseivel folytatódott a tavaszi szezon a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokságban.

KA, TG

Spari–Gérce 1-4 – a második félidőben dőlt el az összecsapás sorsa

Fotó: © Unger Tamás

Észak

Sitke–Söpte 3-3 (2-1). Sitke, vezette: Bagoly G.
Sitke: Kelemen D. – Gaál, Bagoly, Lakatos, Horváth R., Gyürü (Kelemen B.), Papp B., Németh Z. (Szakos), Zeke, Nagy D., Pencz.
Söpte: Gombor – Mester, Németh M., Kovács E., Farkas G. (Udvardi), Horváth B. (Léhmann), Hujber B., Rómer, Varga A., Koszokovits, Biró (Fogl).
Gólszerzők: Zeke (2), Horváth R., ill. Mester (2), Farkas G.

Csepreg–Kemenesalja 2-0 (1-0). Csepreg, 100 néző, vezette: Szabó III. Z.
Csepreg: Jakatics – Kótai, Steiner M., Tájmel (Lukács), Kossuth (Kovács B.), Nika M. (Baranyai), SIMON, Nika B., Nagy D. (Merk), STEINER C., Németh O. (Takács).
Kemenesalja: Bakos – Bodor (Czöndör), Belegrai, Szakál, Őri, Dobson (Kolompár), Lőrincz (Smidéliusz), Berecz, Vajda, Péter, Ölbei.
Gólszerzők: Lukács, Steiner C.
Rossz felfogásban futballozott a házigazda, nem igen tudta feltörni a védekezésre berendezkedő Kemenesalja sorait – igaz, így is 1-0-ra vezetett a szünetben. Fordulás után pedig már a vendégek előtt is adódtak lehetőségek. A második hazai gól egy szögletvariációból született, innen pedig már nem volt kérdéses a mérkőzés sorsa – talán el is fáradt a vendég. Visszafogott teljesítménnyel gyűjtötte be a három pontot a Csepreg.

Elektromol Spari–Gérce-Vásárosmiske 1-4 (1-1). Szombathely, vezette: Bazsó F.

Spari: Baldauf – Dienes, Pulai, Láda, Varsányi, Kovács A. (Pados), Tóth A. (Barbalits), Németh V., Schmidt, Bolfán (Fülöp), Németh R.
Gérce: Fehér – Németh T., László, Soós (Meskó), Lerik, Mórocz, Major (Kiss L.), Nunkovics, Kovács T. (Rövid), Csonka, Kövesdi.
Gólszerzők: Pulai, ill. Mórocz, Csonka, Lerik, Kovács T.
Az első félidőben rendben volt  ahazai csapat játéka. Sőt, a második félidőt is nagy helyzettel kezdte, ám az akció kapufával végződött, a kipattanóból kontrát vezetett, majd szögletet rúgott a vendég, amiből betalált. A harmadik gércei gól pedig pontot tett a mérkőzés végére.

Conoil Mersevát–Alsóújlak 0-3 (0-1). Mersevát, 100 néző, vezette: Bíró O.
Mersevát: Patyi – Győrvári, Pethő, Csite, Vizi, Horváth Zs., Orbán, Dénes (Varga A.), Czupor, Nagy Á. (Tanai), Balogh P.
Alsóújlak: Gábor – Gampel (Káldi M.), Varga K., Pados, Toldi (Tóth Á.), Varga Á., Varga N. (Papp A.), Farkas M. (Vasas), Ódor, Ország (Káldi I.), Varga R.
Gólszerző: Varga R. (3 – kettőt 11-esből).
Kiállítva: Tanai (76., Mersevát), Pethő (68., Mersevát).
A két hazai kiállítással, és a két véleményes büntetővel a játékvezetőnek a második félidőre sikerült egy parázs hangulatú összecsapást  összehoznia – a 70  percig amúgy teljesen nyílt mérkőzésből. Kettős emberhátrányban már esélye sem volt a Mersevátnak a gólszerzésre.

Sé Honvéd–Szeleste-Pósfa 5-1 (2-0). Sé, 100 néző, vezette: Árpád A.
Sé: Földi – Szalay, Séfer, Kovács K., Muzsai, Fichtacher, Rada (Dénes), Soós (Vándori), Tóth F., Kiss Máté Gergő (Molnár B.), Kiss Márton Balázs.
Szeleste: Kovács M. – Pomper, Fülöp, Riba, Kovács R., Tóth R. (Tokaji), Szabó B., Kovács T. (Pethő), Varga M., Földi, Trittremmel.
Gólszerzők: Kiss Máté Gergő (3), Muzsai, Varga M. (öngól), ill. Pomper.
Kiállítva: Tóth F. (70., Sé Honvéd).
A séi csapat erősen tartalékosan várta az összecsapást.  Gyorsan egymásnak estek a felek, hajtós, helyenként látványos mérkőzést vívtak. Az adok-kapokból a hazaiak jöttek ki jobban a félidő közepén megszerezték a vezetést, sőt a szünet előtt meg is duplázták előnyüket. A vendégek is mentek előre becsülettel, de a hazaiak védelmén nem találtak fogást. A második játékrészben sem lassítottak a csapatok. De, ezúttal a Séiek alakították a meccs forgatókönyvét. Sokszor került helyzetbe a házigazda, mégis szépítettek a vendégek – egy véleményes tizenegyessel. Egy perc sem telt el, és jött a hazai válasz. Sőt, utána még kétszer beköszönt a vendéglátó – amely az utolsó húsz percet már emberhátrányban játszotta le. A kiütéses hazai győzelem teljesen megérdemelt a jó játékerőt képviselő vendégekkel szemben, a gólarány nem túlzott.

Újperint–Gencsapáti 6-0 (2-0). Szombathely, vezette: Horváth B.
Újperint: Biró (Balaton) – Varga A. (Csercsics), Iszak, Baranyai, Kovács G., Kovács A., Egyed (Kiss Á.), Horváth M. (Szabó Z.), Hegedűs, Németh P. (Takács), Tóth K.
Gencsapáti: Horváth Gy. – Petrőczi, Janzsó, Mester, Dancs (Németh T.), Baranyai, Bokor (Horváth Á.), Tóth B. (Szigetvári), Lőrincz, Kovács Gá., Kovács Gé. (Varga R.).
Gólszerzők: Hegedűs (2), Szabó Z. (2), Kovács A., Horváth M.

Uraiújfalu–Pecöl 3-0 (2-0). Uraiújfalu, vezette: Kedves R.
Uraiújfalu: Horváth B. – Szabó M., Gáspár, Gallen, Szabó B. (Simon), Kollárits, Tóth D. (Fehér), Pungor, Keszei, Agg (Kovács G.), Németh B. (Burka).
Pecöl: Takács – Pálfi (Kollarics), Czeglédi, Kurucz Ki., Szemes Z., Farkas E., Gyürü, Oszkó, Farkas A., Németh I. (Szemes B.), Balázs (Kurucz Ke.).
Gólszerzők: Szabó M., Németh B., Gallen.

A 18. forduló menetrendje, szombat, 15.00: Kemenesalja–Spari. Vasárnap, 15.00: Söpte–Uraiújfalu, Gencsapáti–Sitke, Szeleste-Pósfa,–Újperint, Alsóújlak–Sé, Gérce-Vásárosmiske–Mersevát, Bozsok–Csepreg.

Dél

Bajánsenye–Szentpéterfa 2-4 (2-0). Bajánsenye, vezette: Kondor T.
Bajánsenye: Kalamár – Bacsák, Kucsera, Szabó Sz. (Fábián), Hodács (Bakó), Kosár, Stunya, Kovács I. (Könye-Balla), Horváth Z., Horváth B. (Vörös), Horváth M.
Szentpéterfa: Páll – Török, Wágner K., Horváth V. (Baranyai), Skrapits, Garger, Farkas H. (Geosits), Wágner R., Németh M., Gaál R., Jurasits (Farkas A.).
Gólszerzők: Horváth B., Horváth M., ill. Horváth V. (2), Gaál R., Skrapits.
Kiállítva: Wágner R. (48., Szentpéterfa).

Tanakajd–Gyöngyöshermán-Szentkirály 0-3 (0-1). Tanakajd, vezette: Bagoly G.
Tanakajd: Marcz L. – Svób, Gombkötő, Marcz D., Süle, Pál, Kalmár, Filakovszky, Marcz M., Tóth J. (Neubauer), Varga M.
Gyöngyöshermán: Geicsnek – Horváth Á. (Imris), Sütő, Kis, Hegedűs, Németh Sz., Dénes, Bazsó, Kopácsi, Balázs, Hujber (Horváth M.).
Gólszerzők: Kopácsi (2), Bazsó.
A hideg időjárás sem szegte kedvét a szép számban kilátogató szurkolóknak. Küzdelmes mérkőzést vívtak a csapatok, egyenrangú ellenfelek összecsapását láthatták a nézők. A szerencse a vendégcsapat mellé szegődött, amely így elvitte a három pontot Tanakajdról.

Tutitextil-Körmend VSE–Telekes Medosz 5-1 (2-0). Körmend-Horvátnádalja, 120 néző, v.: Magyar Gy.
Körmend: Sály – Velekei (Simon), Horváth Á., Popovics, Törő (Szatmáry), Szakasics, Horváth Dávid, Petrovics, Sákovits (Horváth A.), Vilics, Szabó P. (Horváth Dániel).
Telekes: Tóth T. – Ujj, Pénzes, Németh T., Blaskovics (Görcsi), Kónya, Vincze, Büki, Horváth N., Osbáth, Orsós.
Gólszerzők: Szatmáry, Petrovics, Popovics, Vilics, Horváth Dávid, ill. Osbáth.

Idény eleji formában futballozott a hazai csapat, de így is biztosan nyert – sőt, a gólkülönbség erősen hízelgő a vendégekre nézve.

Pinkavölgye-Felsőcsatár–Őriszentpéter 0-2 (0-0). Felsőcsatár, vezette: Ódor Á.
Felsőcsatár: Szabó Christopher – Czlenner, Horváth L., Horváth Sz., Pehr, Kopácsi (Lakics), Schmalzl, Böhm, Cseri (Terentii), Hábetler, Krancz.
Őriszentpéter: Tarafás – Szabó D., Mihály, Kaszás, Németh A. (Horváth A.), Sály, Kósa (Horváth Cs.), Horváth L., Kulcsár (Mihályka), Szabó S., Szép.
Gólszerzők: Szabó S., Szabó D.

Vasszécseny–Lorry GM Kft. Szarvaskend 1-5 (1-1). Vasszécseny, vezette: Talabér N.
Vasszécseny: Szentgyörgyvári – Joó, Kontics, Maczek (Kiss B.), Szalay, Viszked, Márok (Boda, Szakács), Orsós, Pungor D. (Virág), Varga M., Fritz.
Szarvaskend: Esztergályos – Velekei, Csillag (Somogyi), Jóna, Németh T. (Tóth A.), Kovács K., Földes, Nagy Á., Kunovics, Kopfer, Wolf.
Gólszerzők: Szalay, ill. Velekei (4), Jóna.

Horváth Ranch Kft. Nádasd–Rábatótfalu 2-1 (1-1). Nádasd, vezette: Farkas G.
Nádasd: Rejtli – Varga K., Kalamár, Zsoldos (Varga M.), Meskó M., Tuboly, Meskó E., Meskó Á., Burka (Balogh B.), Csenterics (Szabó Z.), Gerencsér (Németh B.).
Rábatótfalu: Szukics – Keresztúri, Náricza, Csákvári, Domján, Sütő, Szakács (Farkas A.), Papfalvi (Porcsin), Düh, Kovács Á., Pukhely (Németh D.).
Gólszerzők: Meskó M., Csenterics, ill. Düh.

A 18. forduló menetrendje, szombat, 15.00: Gyöngyöshermán-Szentkirály–Nádasd, Bajánsenye–Rum. Vasárnap, 20.00: Rábatótfalu–Csákánydoroszló, Szarvaskend–Tanakajd, Őriszentpéter–Vasszécseny, Szentpéterfa–Felsőcsatár.

Kérjük a csapatvezetőket, hogy a tudósításokat küldjék el a [email protected] email címre.