2022.06.01. 19:46

Előnyben a Körmend - Nagy csatában nyerték a vasiak az elődöntő első meccsét - fotók

A férfi NB I.-es kosárlabda-bajnokság elődöntőjének első mérkőzésén legyűrte a Kecskemétet a Körmend.

Forrás: Szendi Péter

Az, hogy a Körmend legyűri az Oroszlányt és továbbjut a negyeddöntőből sokkal inkább benne volt a pakliban, mint az, hogy a Kecskemét útját állja a Szolnoknak és elüti a jászságiakat az elődöntőtől. A vasiak és az alföldiek alapszakaszos összecsapásai alapján nem lehetett sok mindenre következtetni a mostani párharcra vonatkozóan, mivel hol az egyik, hol a másik gárda állt ki tartalékosan.

Egy remekbeszabott Martinez-tripla adta meg a meccs alaphangulatát, amire Milutinovic hamar reagált ugyancsak egy hármassal, majd Stokes és egy eladott labdából szerzett Savic-duplával 7-3-ra lépett el a házigazda. Jaramaz és Pollard pontjaival érte be a Körmendet a KTE (7-7), majd a piros-feketék a hatodik percre egy 7-0-ás sorozattal nyúltak el (14-7). Egy minutummal később Ferencz távolijával már kétszámjegyűre duzzadt a különbség (22-10). Az agresszív körmendi védekezés ezúttal is eredményre vezetett, a KTE pedig hiába erőltette a kinti dobásokat, egy kivételtől eltekintve semmi sem akadt be az első negyedben (27-18). A második etap első öt percében ugyan folytatódott a hazai dominancia, azonban Forray Gábor jókor kért időt, leteremtette játékosait, akik egy 6-0-ás szériával zárkóztak fel hat pontra (33-27).

Konsztantinidesz is magához rendelte övéit, majd Durázi-tripláival próbálta tisztes távolba tartani magától a Körmend a Kecskemétet (39-29). Hiába igyekeztek a vasiak szorosan fogni Pollardot, újabb pontjaival négyre zárkózott a KTE a félidő végén (40-36). A vendégek irányítója dobta csapata összes büntetőjét, szám szerint nyolcat, amiből hét be is ment, összesen 17 egységnél járt ekkor. Hazai oldalon Gordon volt az úr a palánkok alatt hat lepattanót gyűjtve.

Triplazáporral nyitottak a felek szünet után, Stokes, Wittmann és White keze is elsült, majd Gordon zsákolt hatalmasat (48-39). Ez sem hozta zavarba a KTE-t, amely a 24. percben Pollard hármasával kettőre zárkózott (52-50). A negyed derekán a bírók szerint Gordon ütött oda Wittmannak triplakísérletekor. Konsztantinidesz az ítéleten felháborodva technikait kapott, a vendégek kapitánya pedig behintette mind a négy büntetőjét (56-54). Az idegek harcát a Körmend bírta jobban, amely Ferencz extrájával nyúlt el ismét (66-56). Nyolcpontos hazai előnyről futottak neki az utolsó 10 percnek a csapatok (66-58). A Kecskemét lassan, de biztosan kezdett elkészülni erejével. Nagy tempó jellemezte a végjátékot is, de hét pontnál közelebb már nem tudott férkőzni a KTE a házigazdához, így a párharcban a Körmend megszerezte a vezetést a Kecskemét ellen.

Jegyzőkönyv
Egis Körmend–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 86-74 (27-18, 13-18, 26-22, 20-16)
Körmend 1850 néző, NB I.-es kosárlabda, elődöntő, első mérkőzés, vezette: Földházi T. P., Praksch P. Á., Makrai M.
Körmend: Stokes 7/3, White 11/3, Martinez 3/3, Savic 7/3, Gordon 26. Csere: Takács –, Ferencz 14/12, Durázi 12/6, Doktor 2, Henry 4, Krivacsevics –, Kenéz –. Edző: Antonisz Konsztantinidesz.
Kecskemét: Pollard 24/3, Kucsera 2, Jaramaz 10/6, Milutinovic 12/6, Karahodzsics 11. Csere: Kiss –, Wittmann 10/6, Ivkovic –, Tóth B. 3, Botka 2. Edző: Forray Gábor.
A mérkőzés alakulása. 3. perc: 9-7. 5. perc: 14-7. 8. perc: 27-12. 13. perc: 33-21. 18. perc: 39-34. 22. perc: 48-42. 25. perc: 56-50. 28. perc: 60-56. 32. perc: 72-58. 35. perc: 76-65. 38. perc: 86-72.