2022.09.24. 21:16

Győzelem Horváth Zoltán emlékére

A pénteki elődöntők után szombaton a helyosztókkal, a Spartak–Eisenstadt bronzmeccsel és a Falco–Vienna döntővel folytatódott a 13. Horváth Zoltán Kosárlabda Emléktorna.

TG

Fotó: © Unger Tamás

BBC Nord Dragonz Eisenstadt (osztrák)–MKK Spartak Office Shoes (szerb) 45-101 (15-38, 18-25, 4-25, 8-23). Bronzmérkőzés, vezette: Papp P., Molnár L., dr. Megyeri T.
Eisenstadt, legjobb dobók:  Roberts 11, Allen 10/6, McClure 10/3.
Spartak, legjobb dobók: Opoku 23, Gazibegovic 15, PJ Hardy 12/6, Bama 12/3.
A két csapat nem volt egy súlycsoportban, az osztrák gárda a második félidőre teljesen elkészült az erejével.

Falco Vulcano Energia KC Szombathely– BC GGMT Vienna 90-89 (19-25, 26-17, 22-22, 23-25). döntő, vezette: Benczur T., dr. Mészáros B., Söjtöry T.
Falco: Cowells 10/9, Perl 28/6, Kovács B. –, Tiby 12/6, Keller 4. Csere: Brown 19/12, Barac 10, Krivacevic 4, Verasztó 3/3, Sövegjártó –. Edző: Milos Konakov.
Vienna, legjobb dobók: Thomas 17/9, Manjgafic 14/9, Rados 13.
A mérkőzés előtt a Falco-szurkolók kisebb ajándékkel lepték meg a Falcóval a klub első és utolsó bajnoki címét begyűjtő edzőket: Szrecsko  Szekulovicsot  – aki most a Spartak sikeréért dolgozik – és Milos Konakovot.
Az osztrák bajnok 8-0-val nyitott, és 15-3-ra vezetett, amikor Konakov mester időt kért. Fel is pörgött a Falco, Brown pontjaival közelített. De rendezte sorait a vendég, visszaverte a rohamokat (13. perc: 22-35). Szenvedett a házigazda, nem bírt ellenfele védekezésével. Aztán ritmust váltott a Perl által vezérelt Falco, nekiesett ellenfelének, és egyenlített (18. perc: 38-38). A szünetben már hazai előnyt (45-42) mutatott az eredményjelző. Fordulás után váltott vezetéssel folytatódott a csata. Majd a sokat cserélő a Falco tett szert némi előnyre (26. perc: 63-56). A negyedik negyed 67-64-ről kezdődött. A Falco vezetett, de rendre felzárkózott a vendég (34. perc: 75-74). Sőt, másfél perccel a vége előtt fordított (86-87). Végül 90-89-re nyert a Falco – ellenfele az utolsó pillanatban elrontott két büntetőt.

Végeredmény: 1. Falco, 2. Vienna, 3. Spartak, 4. Eisenstadt.

Különdíjasok, legjobb center: Jozo Rados (Vienna). Legjobb hazai: Zachary Brown. Legértékesebb játékos (MVP): Perl Zoltán (Falco).