Labdarúgás

2022.09.18. 19:18

Már nem veretlen a Vép, először nyert a Sárvár - A hatodik fordulót játszották a csapatok a megyei első osztályú labdarúgó bajnokságban

Szentgotthárdon szerezte meg első győzelmét a Sárvár, magabiztosan nyert hazai pályán a Király a Csepreg ellen, a Haladás otthonában botlott a Vép, a celliek a Bükön léptek túl könnyedén.

Tóth Judit

Forrás: Cseh Gábor

Fotó: © Cseh Gábor

Körmendi FC–Söpte SE 2–1 (1–1).
Körmend, 150 néző, vezette: Talabér N.
Körmend: Balogh Á. – Berning, Lakosi (VILICS), Buti (Németh B.), KARVALICS, MOLNÁR L., Belső (Bita), KÖNTÉS, László, Krajczár, NAGY Zs. Edző: Kurucz Ádám
Söpte: Gáspár (Kovács N.) – Kovács E., Imre (Fogl), Németh M., Horváth B., Hujber, Kondákor, Koronczai, Biró (Marton), Vámos, Molnár Cs. (Lengyel). Edző: Lengyel Miklós
Gólszerzők: Nagy Zs., Belső, ill. Hujber.

A legutóbbi két hazai meccsét elvesztette a Körmend, ezt szerette volna kijavítani. A korai körmendi vezetésre gyorsan válaszolt a Söpte. Ezután főként mezőnyben zajlott a játék, a végjátékban koncentráltabb volt a hazai csapat, amely Nagy Zsombor egyéni villanása után megszerezte a vezetést, ami a győzelmet is jelentette. Rendkívül küzdelmes meccsen otthon tartotta a három pontot a Körmend.

Kiswire Szentgotthárdi VSE–Sárvár FC 1–2 (1–1).
Szentgotthárd, 145, v.: Szabó III. Z.
Szentgotthárd: Kapui – Bedi, László, Osvald (Komáromi), Sipos B. (Tóth Á.), Nagy O., Takács (Polly), Gécsek, Sulics, Sipos G., Gyécsek. Edző: Robert Kercmar
Sárvár: Viganó – Fülöp, Takács (Czirók), Tokaji, Toldi, Károlyi, Fider, Taródi (Szabó M.), Kovács B. (Németh Á.), Sinka, Szemes. Edző: Nagy Dániel
Gólszerzők: Takács, ill. Tokaji, Szemes.
A sárvári csapat egy szerencsés góllal vezetést szerzett, a hazaiak kapusa ugyanis elcsúszott a vizes, sáros talajon, de hamar jött a válasz, egyenlített a Szentgotthárd. A meccs hajrájában a vendégek 23 méterről találtak be, így elvitték a három pontott idegenből.

Király SE–Csepregi SE 7–1 (2–0).
Szombathely, 60 néző, Jv.: Boda Gy.
Király: Horváth Al. – Velekei (Kudron), Reseterits, Németh G., Kiss K., Horváth An. (Rózsás), HALMOSI, Csákvári (Baranyai), Kovács A. (Nyári), Vigh (Kalmár), SCHIMMER. Edző: Hegyi László
Csepreg: Takács Kr. – Kótai, Kossuth D., Nika M. (Kossuth K.), Simon (Nika Á.), Takács Ke. (Merk), Janzsó, Nika B., Lukács, Steiner (Tájmel), Németh O. (Nagy D.). Edző: Steiner Zsolt
Gólszerzők: Halmosi (4), Nyári, Velekei, Schimmer, ill. Nika M.

Az első félidőben a házigazda nem megfelelő ritmusban játszott, de így is kétgólos előnyre tett szert. A második félidőben a vendégek egy átlövés után szépítettek, ez felrázta a Királyt. Magabiztosan játszva, nagy gólkülönbséggel nyerte meg a találkozót a szombathelyi csapat.

Haladás VSE - Zanati SE–Vép VSE 4–1 (1–0).
Szombathely, 100 néző, v.: Vass I.
Haladás: Horváth B. – Buzás, Szőts (Zugonics), Varga Cs., Kovács B. (Pataki), Ferencz (Likerecz), Szenczi, Németh G. (Simon), Tóth M., Péter, Sály (Tóth B.). Edző: Szenczi Imre
Vép: Bezdi B. – Czeglédi, Szijártó, Beke, Szalai R. (Berta), Niksz (Bezdi Sz.), Szalai M. (Illés), Auer, Szendrődi, Takács Á. (Kiss A.), Takács M. (Balikó). Edző: Simon Miklós
Gólszerzők: Szenczi, Tóth B., Sály, Varga Cs., ill. Bezdi Sz.

A Haladás rengeteg helyzetet dolgozott ki, voltak olyan periódusok, amikor élvezhető, szemre is tetszetős játékot mutatott a házigazda. Már az első gól előtt is volt egy kihagyhatatlannak tűnő helyzete a hazaiaknak, de az kimaradt. Ám továbbra is támadásban maradt a szombathelyi egység, és már az első félidőben lezárhatta volna a mérkőzést. A második felvonásban úgy folytatódott a játék, ahogy az elsőben abbamaradt. Jött is a második hazai találat, és ezt követően több lehetőség is. Kettőt értékesített a Haladás, így megnyugtató előnnyel fordult az utolsó negyed órára. Itt belehibázott egy labdakihozatalba, így szépített a vendégcsapat. Ez viszont nem rontott a játék képén, és a győzelem tényén hazai szempontból.

Büki TK–CVSE-Vulkánfürdő 0–5 (0–2).
Bük, 80 néző, v.: Polgár T.
Bük: Viczmándi – Fehér, Somlai (Nagy M.), Kostyál, Wágner, Tóth R., Bősze, Tóth B., Szabó A., Györe (Kiss R.), Kovács Á. Edző: Schimmer Zoltán
CVSE: Osvald – Marsai Mi. (Horváth E.), Enyingi (Tóth D.), Göntér, Marsai Má., Gorácz, Keszei T. (Berecz), Gábor (Tóth Z.), Czöndör (Takács), Keszei R., Németh J. Edző: Kovács Balázs
Gólszerzők: Czöndör (2), Marsai Mi., Gorácz, Németh J.

A CVSE magabiztosan futballozott, és megérdemelten gyűjtötte be a három pontot a hullámvölgyben lévő Bük csapata ellen.

Vasi Bádogos Kft Táplán SE–Jánosháza VSE 1–3 (1–1).
Táplánszentkereszt, 15a néző, v.: Szabó I. Z.
Táplán: Gyécsek – Farkas G., Németh B., Gyurcsányi (Markó), Polgár (Mercs), Dala (Gombos), Rosner, Manganelli, Szakasics, Polyák, Vidák. Edző: Borbás János
Jánosháza: Pethő – Székács (Sebestyén), Szép (Vágusz), Lempeg, Piri, Szabó K., Kiss Á., Büki, Szabó T. (Boldizsár), Péter, Benkő. Edző: Bodor Tibor
Gólszerzők: Vidák, ill. Vágusz, Szép, Piri.

Az első félidőben a hazaiak uralták a játékot, meg is szerezték a vezetést, ezt követően azonban kihagytak pár ziccert. Egy figyelmetlenség után döntetlenre módosult az eredmény. A második félidő első öt percében újabb három ziccert rontottak a táplániak, a vendégek azonban kétszer betaláltak. A Jánosháza sokat dolgozott mezőnyben, jól védekezett, jól kontrázott, gyakorlatilag minden lehetőségét gólra váltotta, és elvitte a pontokat Táplánból.

Szarvaskend SE–Vasvár VSE 0–3 (0–2).
Szarvaskend, 150 néző, v.: Németh T.
Szarvaskend: Esztergályos – Csillag, Jóna, Németh T. (Nagy ? Á.), Kis-Nemes (Wolf), Földes, Törő (Somogyi), Tompa, Tuboly, Kunovics, Kopfer (Nagy Á.). Edző: Kovács Kálmán
Vasvár: Kántor – Bíró (Berta), Varga A., Vincze, Czövek (Horváth A.), Elekes, Réfi, Kónya, Tausz (Pálla), Márton (Németh R.), Schermann. Edző: ifj. Sziffer István
Gólszerzők: Czövek, Schermann, Varga A.

A hazai csapat mélyen tudása alatt teljesített, kapura veszélytelen volt. A vendég Vasvár a mérkőzés összképe alapján megérdemelten gyűjtötte be a három pontot az enervált, keveset futó szarvaskendiek ellen.

Rábapatyi KSK–Répcelaki SE 1–1 (0–0).
Rábapaty, 120 néző, v.: Kondor T.
Rábapaty: László – Csonka, Varga L. (Halász), Dugovics, Manganelli, Csupor, Bakonyi, Horváth K. (Piros D.), Balhási (Gosztolya), Piros P., Könczöl. Edző: Marton Róbert
Répcelak: Rózsa – Vass, Tóth D., Baranyai, Kovács Z. (De Paula), Ódor, Sipos, Kristóf (Csányi), Rácz (Tar), Gaál, Tarcsay. Edző: De Paula Alex, Tóth Zsolt
Gólszerzők: Dugovics, ill. Tarcsay.

Az első félidőben főként a labdabirtoklás dominált, a hazaiak kisebb fölényben voltak e tekintetben. Komoly helyzetről egyik oldalon sem lehetett beszámolni. A második játékrész elején mindkét csapat kihasználta első komolyabb helyzetet, ezzel 1-1 lett az állás. A lefújás előtt még a hazaiaknak akadt egy nagy ziccere, amit elhibáztak így maradt a döntetlen. Összességében igazságos az eredmény a játék képe alapján.