2022.11.02. 20:20

Végletekig kiélezett derbin kapott ki az Egis Körmend - fotók

A férfi kosárlabda FIBA Európa Kupa csoportkörének negyedik fordulójában hazai pályán kapott ki az Egis Körmend a finn Karhu Baskettől.

Fotó: Szendi Péter

Egis Körmend–Karhu Basket 89-90 (24-27, 20-18, 15-28, 30-17)
Körmend, 400 néző, kosárlabda FIBA Európa Kupa-mérkőzés, vezette: I. Matejek (cseh), M. Karabilecen (török), A. Jovovic (horvát).
Körmend: Chambers 26/6, Mitchell 6, Ferencz 11/9, Moore 18/12, Cakarun 7. Csere: Omenaka 7, Durázi 4, Parrish 4, Takács K. 6. Edző: Antonisz Konsztantinidesz.
Karhu: Kaukiainen 7, Jones 15/3, Skinner 13/6, Crockett 10, Dolenc 22/6. Csere: Patterson 2, Kantonen 14/3, Kuany 7/6, Soukas –, Marttinen –. Edző: Janne Koskimies.
A mérkőzés alakulása. 2. perc: 0-8. 5. perc: 13-18. 8. perc: 19-27. 11. perc: 26-27. 17. perc: 39-42. 20. perc: 44-45. 22. perc: 48-54. 25. perc: 51-58. 28. perc: 54-65. 32. perc: 70-73. 36. perc: 79-80. 39. p.: 86-88.
Kipontozódott: Mitchell (31. perc), Jones (37. perc).

A FIBA Europa Kupában eddig hibátlanul teljesítő Karhu csapata az első fordulóban hazai pályán 15 ponttal bizonyult jobbnak a Körmendnél, gyakorlatilag esélyük sem volt a győzelemre a vasi piros-feketéknek a finn triplaesőben. Azóta két fordulót rendeztek az európai kupasorozatban és jelentős eltérés mutatkozik a két együttes formája között. Míg ugyanis a Karhu három győzelemmel áll a G csoport tabellájának élén, addig a Rába-partiak egyelőre nyeretlenként, a kvartett utolsó helyén tanyáznak. A találkozót megelőzően nagyon jó hírrel szolgált a klub közösségi oldalán. Bejelentették ugyanis, hogy az Egis Gyógyszergyár Zrt. meghosszabbította támogatási szerződését, és ebben az idényben is a gyógyszergyár lesz a körmendi kosárlabdacsapat névadója. Az elmúlt években a körmendi kosárlabda egybeforrt az Egis nevével, amely elkötelezett támogatóként oroszlánrészt vállalt a klub sikereiből.

Ferencz Csaba kihagyott triplájával kezdődött, majd Dolenc duplájával folytatódott az összecsapás. Moore is kintről próbálkozott, hiába. Skinner 2+1-e után Dolenc egy hármast is elsüllyesztett, ezzel két perc után 8-0-val vezetett a Karhu. Az már a meccs elejétől látszott, hogy nemcsak a termelt pontszámok tekintetében, hanem a lepattanókban is nehéz lesz felülmúlnia a Körmendnek finn ellenfelét. 3-11-nél nem várt tovább Konsztantinidesz mester és időt kért. Ferencz tripláival igyekezett faragni a Körmend hátrányát, amely időközben már a 10 pontot súrolta. A nyolcadik percben vált kétszámjegyűvé a differencia a felek között Kuany hármasával (15-25). Aztán jött a váratlan fordulat:  feljavult hazai védekezés hatására a finnek a negyed végére alaposan visszaestek. A hátralévő időben a Körmend kilenc pontot, míg a Karhu csak kettőt dobott, így az első etap meglepően szorosra sikerült (24-27). A második játékrész első perceiben Durázi kosara után az egyenlítés kapujában volt már a vasi gárda, azonban a finnek tartani tudták szűk egypontos előnyüket. A korábbiakkal ellentétben rengeteg futás és egyre jobb védekezés jellemezte a Körmendet, amely óriási energiákat mozgósított, hogy tartsa a lépést a Karhuval, ami sikerült is. Az utolsó másodpercekben előbb Moore, majd Marttinen triplakísérlete is lecsorgott a gyűrűről, így 44-45-tel zárult a félidő.

A harmadik negyed elején továbbra is lendületben maradtak a finnek, viszont a hazaiak védekezésébe egyre több hiba csúszott, Jones 2+1-ével pedig a 26. percben újfent 10-zel ment a Karhu (51-61). Fél perccel a játékrész vége előtt Takács kapott egy ütést a kezére, miközben ziccerben palánkra emelte labdáját, azonban a bírók sípja, néma maradt. Az így megindult ellentámadásból Jones hintett egy hármast, 14 pontnyira távolodtak a vendégek (59-73). Az utolsó 10 percet egy remek 8-0-ás sorozattal indította a Körmend (67-73), azonnal időt kért a finnek trénere. Hiába, Moore újabb triplát, Takács pedig duplát szórt, ezzel már 72-73 volt az állás. És elérkezett az utolsó öt perc. Moore kosarával először vette át a vezetést a házigazda (77-76). Nem várt, őrült hajrá következett, amelynek során a házigazda Rába-partiak hatalmasat küzdve végül egyetlen ponttal kaptak ki ismét hazai pályán.