Kézilabda

2023.04.23. 17:00

A Kispest sem okozott gondot az SZKKA-nak - fotók

A női NB I/B.-s kézilabda-bajnokság 25. fordulójában nem hibázott hazai környezetben az SZKKA, amely 10 góllal győzött a Kispest ellen.

Forrás: Unger Tamás

Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia–Kispest NKK 32-22 (19-10). Szombathely, 350 néző, Dr. Gál László Egyetemi Sportcsarnok, vezette: Benya-Hantos D., Kovács K.

SZKKA: Christe – Balogh P. 6, Pődör B. 4, Pődör R. 5, Szmolek 2, Kulcsár 2, Varga N. 5. Csere: Balog – Horváth A. 4, Tanaskovics, Győri 2, Török F. 1, Biró 1.  Edző: Pődör Zoltán.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 4-3. 18. p.: 13-6. 27. p.: 16-9. 37. p.: 24-14. 49. p.: 27-15. 58. p.: 31-21.

Kiállítások: 10, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 4/4, ill. 2/3.

Varga Nikolett góljával és Christe védésével indult a találkozó, amelynek esélyese egyértelműen az SZKKA volt. Az első 10 perc még szoros játékot hozott, makacsul üldözte a házigazdát a Kispest. A 13. percben aztán Pődör Blanka első találatával már háromgólosra növelte előnyét a Szombathely (8-5). Ezt követően Gazsovics ugyan még szépített, viszont a következő percekben már jelentős előnyre tett szert Pődör Zoltán együttese. A hétperces kispesti gólcsend alatt zsinórban ötször köszöntek be a vendég kapuba a hazai bombázók, így 13-7-re lépett el a vasi gárda. A félidő közepe tájékán kevésbé forogtak veszélyben a kapuk, a 20-25. perc között pedig rövid időn belül Tanaskovicsot kétszer is kiállították a játékvezetők. Érdekesség, hogy ez idő alatt egyetlen kispesti gól sem született. Az utolsó 5 percet nagyon megnyomta az SZKKA, amely Pődör Rebeka hetesével már 10-et számolt a fővárosi piros-feketékre (19-9). A hajrában Kiss Klaudia még betalált, így 19-10-zel zárult az első félóra.

Szünet után is maradt a feszes hazai védekezés, ami hatékony támadásokkal párosult, a Kispest pedig képtelen volt 10 gól alá bejönni. A 34. percben Pártos szabálytalankodása miatt megítélt hetest Pődör Rebeka magabiztosan értékesítette, ezzel már 23-11 volt az állás. Képtelen volt mit kezdeni a vendég alakulat a hazai védőfallal, valamint Christével, aki több mint 40 százalékos hatékonysággal hárított. A 45. percben Tanaskovicsot harmadszor is letessékelték a pályáról két percre, ami azt jelentette, hogy megkapta piros lapját és számára véget ért a találkozó. Az utolsó 10 percre ráfordulva Balogh, Kiss és Varga Nikolett is beköszönt, 28-16-ot mutatott az eredményjelző a hajrá előtt. Gyökeres fordulat már nem történt, biztosan nyert 10 góllal a Pődör-csapat.