2023.04.23. 20:11

Csoda Szolnokon - Elődöntőben az Egis Körmend együttese!

Az NB I.-es kosárlabda-bajnokság negyeddöntőjének ötödik mérkőzésén óriási bravúrral verte idegenben az Egis Körmend a Szolnokot, így elődöntős!

Forrás: VN/archív

Fotó: Szendi Péter

Szolnoki Olajbányász–Egis Körmend 85-87 (18-20, 29-18, 14-33, 24-16) Szolnok, 1800 néző, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, negyeddöntő, ötödik összecsapás, vezette: Benczur T., Praksch P. Á., Györfy R.

Szolnok: Ja. Durham 10/3, Lukács N. 9/3, Barnes 10/6, Subotic 19, Williamson 13/3. Csere: Gavin 17/15, Révész 2, Pongó Máté –, Rudner, 2 Gilszki 3/3. Edző: Gasper Potocnik.

Körmend: Chambers 20/9, Mitchell 12/3, Ferencz 18/12, Adams 4, Omenaka 10 . Csere: Durázi 15/6, Edwards 2, Takács K. –, Cakarun 4, Doktor 2. Edző: Kocsis Tamás.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 2-4. 7. perc: 11-16. 10. perc: 18-20. 13. perc: 27-24. 16. perc: 39-31. 20. perc: 47-38. 22. perc: 49-42. 26. perc: 58-58. 30. perc: 61-71. 33. perc: . 36. perc: . 39. perc: .

Kipontozódott: Adams (35. p.), Durázi (38.).

Egyszerű volt a képlet vasárnap este, ugyanis aki nyer Szolnokon, az továbbjut az elődöntőbe. A Körmend nagyon összeszedetten indított az Olaj otthonában. Az első percben még minden kimaradt itt is, ott is, aztán Willamson megkezdte a pontgyártást. Mitchell egalizált, majd Adams zsákolásával már a vedégeknél volt az előny (2-4). A negyed derekán tudott fordítani ismét a hazai alakulat (11-9). Ez tiszavirágéletűnek tűnt, ugyanis az utolsó percekben Ferenczéknek ötpontos előnyre sikerült szert tenniük (11-16), ami az utolsó másodpercekben Lukács hármasával kettőre apadt (18-20). Egy röpke körmendi kihagyást követően Gavin hármasával 45-35-re lépett el a domináns házigazda. Nem sikerült visszazárkózniuk a vasiaknak, akik 9 pontos hátrányban tértek az öltözőbe (47-38).

Visszatérve a pályára nagy erőket mozgósított a Körmend az egyenlítésért, aminek eredményeként a 25. percben Durázi közelijével már csak két pont volt a különbség (51-49). Egy minutummal később Mitchell távolijával már egál volt a meccs, majd Chambers is hintett egy triplát – 55-58! Remek szériába kerültek Kocsis Tamásék a gödörbe került házigazdával szemben. Kínlódott az Olaj, Durázi viszont precízen célzott távolról, egymás után kétszer is (61-69) – a tomboló vendégtábor túlharsogta a hazait. Potocnik időkérése sem segített, az eta zárásaként Mitchell duplájával először számoltak 10-et a körmendi ultrák az Olajra (61-71). Subotic egymaga kezdte el csökkenteni a hazaiak hátrányát (67-73), amire válaszul Ferencz kettesével és hármasával menekültek a Rába-partiak (67-76). A 36. percben Barnes távolija (74-78) időkérésre sarkallta Kocsis mestert, majd Gavin egymás utáni két triplájával újra egál lett a meccs (80-80). Az utolsó perc valódi horror volt. Az egyenlítésért támadó Olaj hibázott, így az egylabdás meccset végül a Körmend nyerte 85-87-re, azaz Kocsis Tamásék teljesen megérdemelten 3-2-es összesítéssel továbbjutottak a bajnoki elődöntőbe!