Úszás

2023.04.20. 07:38

Újabb történelmi siker - A szombathelyi Kalmár Aliz bravúrosan védte meg országos bajnoki címét

Az április 19-22. között zajló kaposvári, jubileumi 125. országos úszó bajnokság nyitónapjának legnagyobb szombathelyi dobása Kalmár Aliz címvédése volt, aki a tavalyi 100 méteres mellen aratott diadalát idén is meg tudta ismételni.

Kovács Benedek Bendegúz, Békési Eszter, Magda Boldizsár, Kontér Lola

Forrás: MÚSZ

Pár nap híján egy évvel ezelőtt történelmi tettet hajtott végre Kalmár Aliz, a Szombathelyi Sportiskola úszója, aki 100 méter mellen megszerezte a SZoSI úszó szakosztályának első felnőtt országos bajnoki aranyérmét. Az, hogy ez mennyire nem a véletlen művel volt, azt a SZoSI tehetsége idén is bizonyította, ugyanis óriási csatában védte meg címét – a három érmes egyébként 23 századmásodpercen belül csapott célba. Aliz 1:08.61-gyes idővel nyerte meg a számot, mögötte a kaposvári Halmai Petra végzett a második helyen 1:08.83-mal, a harmadik pedig a BVSC-s Békési Eszter lett 1:08.86-tal.

– Örülök, hogy ismét sikerült nyernem, ráadásul egy sokkal nehezebb versenyt, hiszen tavaly bőven 1:09-en kívül voltunk, most pedig mindhárom érmes belül, és nagyon szoros volt a verseny - fogalmazott a versenyt követően Kalmár Aliz, a SZoSI úszója. – A végén már úgy állt a dolog, hogy megyek, aztán vagy meghalok, vagy lesz valami – boldog vagyok, hogy ez lett a vége.