2023.05.09. 12:39

Megyei II.: az Újperint nyerte a Gencsapáti elleni rangadót, legyűrte az Őri a Rumot - fotók

A megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság északi csoportja a 25. fordulóval folytatódott, míg a déli csoportban a 21. játéknap mérkőzéseit rendezték. Az északi csoport rangadóján az éllovas Újperint 2-0-ra legyőzte a második, üldöző Gencsapátit.

Tóth Gábor, Kelemen Attila

Fotó: © Cseh Gábor

Északi csoport

Kemenesalja–Sé Honvéd 2-4 (2-2). Vönöck, vezette: Ódor Á.

Kemenesalja: Hujbert – Németh M. (Géczi), Kolompár (Szücs), Vajda, Czöndör, Horváth B., Szabó B., Pethő (Bakos), Erdélyi, Ölbei, Varga R.

Sé: Botz – Kiss Mi. (Pados), Séfer, Kovács K. (Vámos), Muzsai (Nyári), Halmos, Nemes, Farkas K., Kiss Má., Kiss Márton Balázs (Vándori), Örkényi (Rada).

Gólszerzők: Horváth B., Czöndör, ill. Kiss Márton Balázs (2), Kovács K., Kiss Má.

Pecöl–Elektromol Spari 3-0 (2-0). Pecöl, vezette: Szabó C.

Pecöl: Kollarics – Kiss B., Orsós, Szabó P., Gyürü, Farkas E. (Horváth B.), Hóbor, Boncz, Németh I. (Somogyi), Joó, Németh Z. (Szemes).

Spari: Pungor – Neubauer (Barbalits), Tóth A., Varsányi, Jónás, Boldizsár, Majtényi, Németh V., Sipos (Kovács A.), Kelemen, Schmidt.

Gólszerzők: Szabó P., Németh Z., Gyürü.

Kiállítva: Majtényi (82., Spari).

Az alacsony színvonalú mérkőzésen végig a hazaiak irányítottak, egyáltalán nem forgott veszélyben a három pont sorsa – egyébként jó formának örvend a pecöli együttes, zsinórban a harmadik győzelmét aratta.

Bozsok–Conoil Mersevát 5-5 (4-1). Bozsok, vezette: Mónos J.

Bozsok: Szenteleki – Bigner, Kalmár, Hankó, Németh O. (Páter), Pál (Lukács), Dévényi, Kovács P., Szalai (Iker), Tompek, Kiss M.

Mersevát: Patyi – Gönye (Takács M.), Dénes, Pethő, Barabás (Szalai-Golda), Horváth Zs., Orbán, Nagy Á., Homlok, Takács B., Döbröntei.

Gólszerzők: Kalmár (2), Németh O. (2), Tompek, ill. Horváth Zs. (2), Dénes (2), Orbán.

A mérkőzés folyamán rengeteg gólhelyzetet kidolgozott a hazai csapat, a félidőben már 4-1-re vezetett. A második félidőben a vendéggólok megbénították a hazai játékosokat, hibát hibára halmoztak, így döntetlenre mentette a mérkőzést Mersevát – nem érdemtelenül

Alsóújlak–Schott Lukácsháza 0-1 (0-0). Alsóújlak, vezette: Elek T.

Alsóújlak: Gábor – Hantó (Kovács Z.), Papp A. (Toldi), Pados, Varga Á., Varga N., Káldi M., Vasas (Kaposi), Káldi I. (Nagy Z.), Hancz (Varga K.), Varga R.

Lukácsháza: Bán – Bolfán, Szentkúti, Németh N., Toldi, Pungor, Döbör, Krancz, Varga M. (Szűcs), Rozmán, Tóth D. (Horváth Á.).

Gólszerző: Döbör.

Kemenesmagasi–Gérce-Vásárosmiske 1-6 (0-3). Kemenesmagasi, vezette: Magyar Gy.

Kemenesmagasi: Papp Á. – Bándoli (Holdosi), Berghoffer, Molnár Zs., Horváth T., Poós, Palotai Á., Csemer, Kerekes (Princzes), Peresznyei, Molnár T. (Fülöp).

Gérce-Vásárosmiske: Komáromi Z. – Lakatos, Máthé, Lőrincz (Sebestyén), Lerik, Mórocz (Komáromi A.), Major, Nunkovics, Kovács T., Csonka, Kövesdi.

Gólszerzők: Poós, ill. Major (2), Lőrincz (2), Lerik, Máthé.

Újperint–Gencsapáti 2-0 (1-0). Szombathely, vezette: Imre B.

Újperint: Tanai – Fliegler, Kovács Zs., Viszket (Kovács G.), Varga G., Egyed (Baranyai), Hegedűs, Czingráber, Nyári (Horváth M.), Szabó Z. (Tamás), Szalay (Hujber).

Gencsapáti: Horváth Gy. – Kovács G., Varga R. (Sulyok), Soldatenko, Fülöp (Egyed), Bokor, Roshko, Lőrincz (Tóth B.), Janek, Pochernin (Jónás), Skrapits (Dancs).

Gólszerzők: Hujber, Egyed.

Boba–Szeleste-Pósfa 1-3 (1-2). Boba, 110 néző, vezette: Ódor Á.

Boba: László – Magyar (Farkis), Dornai, Bugyi (Balogh Mi.), Binder (Kóbor), Fodor (Borsodi), Szigeti, Balogh Ma. (Dénes), Szabó J., Dákai, Prépost.

Szeleste-Pósfa: Szentgyörgyvári – Nardai, Horváth L., Maráczi, Horváth D. (Horváth E.), Fülöp, Riba, Molnár G., Kovács T. (Nagy Á.), Horváth R., Fehér (Kovács M.).

Gólszerzők: Dákai, ill. Horváth R. (2), Kovács T.

A nagyobb rutinnal, nagyobb tapasztalattal rendelkező vendég megérdemelten vitte el a három bajnoki pontot.

A következő, 26. forduló menetrendje, szombat, 17.00: SCHOTT Lukácsháza–Kemenesmagasi. Vasárnap, 17.00: Sé-Honvéd–Pecöl, Szeleste-Pósfa–Kemenesalja, Uraiújfalu–Boba, Gérce-Vásárosmiske–Újperint, CONOILMersevát–Alsóújlak, Elektromol Spari–Bozsok. Szabadnapos: Gencsapáti.

Déli csoport

Csákánydoroszló–Tutitextil-Körmend VSE 2-1 (2-0). Csákánydoroszló, 150 néző, vezette: Bíró O.

Csákánydoroszló: Tóth B. – Sáfár (Albert), Török, Pandur, Dudás (Márton), Dedics, Sárközi, Takács Sz., Urbán (Biczó), Németh M. (Draskovics), Takács Á.

Körmend VSE: Bérdi – Kocsis, Papp P., Horváth Á., Simon, Kiss B. (Horváth D.), Szatmáry, Petrovics, Sákovits, Frühvirth, Szabó P. (Molnár L.).

Gólszerzők: Németh M., Urbán, ill. Kocsis.

A hazaiak az első félidőben sok helyzetükből csak kettőt értékesítettek, míg a második félidőben álmosan futballoztak, ráültek az eredményre. Ezt kihasználva szorossá tette a meccset a vendég. De a hazai győzelem teljesen megérdemelt.

Őriszentpéter–Rum 3-2 (0-1). Őriszentpéter, vezette: Pintér B.

Őriszentpéter: Tarafás – Szabó D., Kaszás, Kósa (Mihály), Sály, Horváth L., Kulcsár (Varga A.), Tamaskó, Szabó S., Szép (Mihályka), Németh A.

Rum: Miklós – Székely, Gyurkó, Horváth T., Pupp R., Molnár M., Varga M., Reznyák, Leitgeb, Rosta, Horváth Á.

Gólszerzők: Mihály (2), Szabó D., ill. Horváth Á., Rosta.

Érdekesen, nehézkesen kezdődött a mérkőzés az „ügybuzgó” játékvezető tevékenysége miatt... A vendégek egy 11-esből korán vezetéshez jutottak. A folytatásban viszont átvette az irányítást a házigazda, a második félidőben mégjobban rákapcsolt, 3-1-re fordított. A mérkőzést egy érdekes rumi 11-es zárta – de ez már nem számított. Hetek óta benne volt az őriszentpéteri csapatban a győzelem – most ki is jött!

Horváth Ranch Kft. Nádasd–Telekes Medosz 3-1 (1-0). Nádasd, vezette: Talabér N.

Nádasd: Rejtli – Pálmai, Zsoldos (Lónai), Varga M. (Balogh B.), Meskó M., Németh B., Kovács K., Mesics, Péter, Meskó E., Burka (Németh J.).

Telekes: Blaskovics – Dézsi (Szakter), Osbáth, Németh M., Görcsi P., Czövek, Vincze, Kónya, Valkóczi, Nyári, Görcsi D.

Gólszerzők: Meskó M. (3), ill. Görcsi P.

Az első félidőben rendesen megnehezítette a vendég a hazaiak dolgát, azonban a második félidőben sikerült megtörni a Telekes masszív, szervezett védekezést. Összességében megérdemelten tartotta otthon a három pontot a hazai alakulat.

Vasszécseny–Szentpéterfa 0-4 (0-1). Vasszécseny, 80 néző, vezette: Busi L.

Vasszécseny: Asztalos – Virág, Dankó, Kiss K., Nagy M., Németh Zs., Karai, Háder, Papp I., Gőcze, Móricz.

Szentpéterfa: Páll – Udvardi, Török R., Wágner K., Pataki, Gaál, Skrapits, Garger (Geosits), Wágner R. (Nagy M.), Homor (Jurasits), Hoós.

Gólszerzők: Nagy M., Skrapits, Wágner R., Gaál.

Az első félidőben a tartalékos hazaiak még elég jól tartották magukat, de így is 1:0-ás szentpéterfai vezetéssel vonultak szünetre a csapatok. Fordulás után azonban a szécsenyiek az öltözőben maradtak, így a második félidő elején a vendégek lezárták a mérkőzést – megérdemelt péterfai siker született.

Rábatótfalu–Pinkavölgye-Felsőcsatár 4-3 (2-1). Szentgotthárd-Rábatótfalu, vezette: Pázsi M.

Rábatótfalu: Szukics – Keresztúri, Lovenyák (Falb), Soós, Domján D., Sütő, Anderkó, Domján B. (Muszka), Kovács Á. (Szakács), Németh B. (Akl), Náricza.

Felsőcsatár: Szabó B. (Sipos) – Horváth L., Pehr, Csák, Schmalzl (Hábetler), Donadi, Böhm, Cseri, Krajczár, Sásdi, Késmárky.

Gólszerzők: Náricza (2), Muszka, Sütő, ill. Pehr (2), Csák.

Kiállítva: Soós (70., Rábatótfalu).

A hazai csapat nagyot küzdött, a 85. percben szerezte meg a győzelmet jelentő negyedik gólt – úgy, hogy a 70. perctől emberhátrányban játszott.

Tanakajd–Gyöngyöshermán-Szentkirály 3-4 (2-2). Tanakajd, vezette: Koronczai C.

Tanakajd: Marcz L. – Tóth K., Gombkötő, Kölkedi, Marcz G., Orsós, Varga M., Hittaller, Marcz M., Preiczer, Nagy K. (Németh P.).

Gyöngyöshermán-Szentkirály: Olasz – Nagy T., Bihun, Kis Z., Jantos, Németh Sz., Bazsó, Fülöp (Dénes), Kis L., Kondor, Kovács D.

Gólszerzők: Varga M., Kölkedi, Marcz G., ill. Kovács D. (2), Bazsó, Kondor.

Kiállítva: Gombkötő (75., Tanakajd).

A helyzetei alapján a Tanakajd már az első félidőben eldönthette volna a mérkőzés Ugyanis két szerencsés gólt is szerezett a Hermán, így 2-2-es állásnál mentek szünetre a csapatok. A hazai fölény a második félidőben is jelentős volt, azonban az utolsó pillanatokban, a kapu előtt nem sikerült pontosan célozni – míg a Hermán sokkal jobban sáfárkodott a helyzetivel. A játék képe alapján több góllal kellett volna nyernie a házigazdának, ehelyett a vendég elvitte a három pontot.

Egyházasrádóc–Bajánsenye 1-0 (0-0). Egyházasrádóc, 100 néző, vezette: Árpád A.

Egyházasrádóc: Bali – Németh Martin, Merőtei (Kertes), Zimonyi, Varga Z., Krajczár, Fejes, Németh G. (Szijj), Mészáros, Filipovits, Varga D. (Bányik).

Bajánsenye: Kalamár – Bagó (Simon), Bacsák (Horváth J.), Vörös, Varga D., Hodács, Horváth A., Kosár, Kovács I., Horváth Z., Koczor (Kovács V.).

Gólszerző: Mészáros.

A küzdelmes, ám nem túl magas színvonalú mérkőzésen második félidei teljesítményükkel a hazaiak összességében rászolgáltak minimális győzelemre.

A következő, 22. forduló menetrendje, szombat, 17.30: Tutitextil Körmend VSE–Őriszentpéter, Gyöngyöshermán-Szentkirály–Csákánydoroszló. Vasárnap, 17.30: Bajánsenye–Horváth Ranch Kft. Nádasd, Rum–Egyházasrádóc, Pinkavölgye Felsőcsatár–Tanakajd, Szentpéterfa–Rábatótfalu, Telekes MEDOSZ–Vasszécseny.

Kérjük a csapatvezetőket, hogy a tudósításokat küldjék el a [email protected] email címre.